Kdy začít kojit po konzumaci alkoholu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sophije
Stálice 82 příspěvků 16.03.19 10:16
Kdy začít kojit po konzumaci alkoholu

Zdravím zkušenější maminky,
momentálně čekám své druhé mimčo, ale jelikož u prvního jsem neměla mléko a od 1.měsíce jsme byli na UV nemusela jsem řešit odsávání. Samozřejmě vím, že dopředu nemohu vědět jak to bude u druhého mimča, ale potřebuji pomoci jak na to s odsávání a hlavně skladováním. Jsem v 38tt takže už mám vše nakoupené - odsávačku, pytlíky a kelímky na skladování.
Po narození mimča mě totiž čekají 2 rozlučky se svobodou a svatby včetně té mojí a ráda bych si to alespoň decentně užila.
Ptám se tedy kdy můžu po požití alkoholu začít zase kojit? Je to v momentě kdy nadýchám 0?? nebo je to s kojením jinak? A vydrží mimčo na odsátém mléce např. 24hod???
Děkuji za Vaše zkušenosti, dopředu prosím maminky, které mě budou chtít moralizovat odpusťte si to.

Přečtěte si článek: Kojení a alkohol: Jde to skloubit dohromady?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lucenka
Hvězda diskuse 35660 příspěvků 16.03.19 10:20

Klidně hned. Obsah alkoholu v mateřském mléku je stejný jako v krvi, takže zanedbatelné množství. Jo a moje dítě třeba nevzalo do pusy láhev, když jsem nebyla doma. Takže delší hlídání šlo až v době přikrmu.

chaela
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 1 inzerát 16.03.19 10:26

Moralizovat tedy nebudu. Jen se zeptám, co když ti nepůjde odsavat? Ne každá, která koji, něco odsaje. Dáš dítěti UM jen proto, abys mohla pít? Co když ho tím pěkně zmateš a u toho UM už zůstanete. Není to zbytečný? Nemůžeš si to užít i bez chlastu?
Jinak abych odpověděla. Doktorka říkala, že když omylem sním nebo vypiju něco nevhodného, mám odsavat a vylevat mlíko alespoň 12 hodin. Až pak kojit.

Rive
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 16.03.19 10:28

U alkoholu a kojení jde spíš o to, aby ses byla schopná postarat o dítě.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9553 příspěvků 16.03.19 10:35

Hele já třeba kojila ale neodsala sem skoro nic. Určitě ne množství aby mělo dítě aspoň na 2 dávky. Nicméně skleničku dvě sampana bych si na vlastní svatbě klidně dala i kdybych kojila.

P4ja
Echt Kelišová 8682 příspěvků 16.03.19 10:41

No, to asi záleží, kolik toho vypiješ. Já si občas dcl vína a nebo malé pivo dám a kojím normálně. Ale kojím jenom večer, takže si dám spíš odpoledne a nebo pivo k obědu.

Tichošlápek
Extra třída :D 13733 příspěvků 16.03.19 10:41

Mléka jsem měla fakt pro tři děti a neodsala prakticky nic. A ta bolest :zed: příště bych se na to vykaslala a dala na tu chvíli um - u mne to bylo 24 hod v nemocnici ;) mrně to zvladlo v pohodě. Nicméně na svatbě bych si dala trochu vína a kojila v klidu. Určitě nemáš v plánu se zbořit

ugluk
Hvězda diskuse 45825 příspěvků 16.03.19 10:42

Taky je otázka, jestli ti dítě vezme mlíko odjinud než z prsu. Jinak jo, poslední teorie je o tom, že koncentrace alkoholu v mlíce je stejná jako v krvi, takže to dítko neovlivní, ale mně to stejně pocitově dobře nedělalo. Na oslavě jsem si dala třeba deci vína po kojení a pak kojila třeba za dvě hodiny. Taky co je pro tebe decentně - já nejsem žádnej velkej pijan, takže pro mě decentně byla ta decka :lol: Poslední svatbu jsem absolvovala o vodě a čaji (nemůžu džusy a limonády) :mrgreen: Taky jsem byla na lékařském zákroku, kde mi doporučili po lécích půl dne nekojit, takže to na odsátém dítě dalo, ale nemělo problém s lahvičkou, ani mu to nijak nenarušilo kojení. Což znám děti, které se prostě odjinud než od mámy z prsu nenapijí. Nebo děti, co byly půl dne na lahvi a pak už prso nevzaly. A taky znám mámy, které bez problémů kojí, ale prostě odsají sotva 10 ml. Uvidíš.

viky23
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 16.03.19 10:45

Ja zase nechapu, ze se ani v materstvi neumis alkoholu vzdat :nevim: Dalsi den se budes o mimino muset cely den postarat. Az ti deti odrostou muzes byt v lihu klidne kazdy den. Ted jsi v prvni rade matka! Ja si takovych akci uzila pred detma. V zivote by me ted nenapadlo resit alkohol nebo kojeni. Jasne ze by vyhralo kojeni, na akci bych sla a pila nealko. Pokud se bez alkoholu neumis bavit, tak to je mi te lito :nevim: Ale rikam, kazdy to ma nastaveny jinak, u me jsou deti vzdy na 1.miste.

lucenka
Hvězda diskuse 35660 příspěvků 16.03.19 10:50
@viky23 píše:
Ja zase nechapu, ze se ani v materstvi neumis alkoholu vzdat :nevim: Dalsi den se budes o mimino muset cely den postarat. Az ti deti odrostou muzes byt v lihu klidne kazdy den. Ted jsi v prvni rade matka! Ja si takovych akci uzila pred detma. V zivote by me ted nenapadlo resit alkohol nebo kojeni. Jasne ze by vyhralo kojeni, na akci bych sla a pila nealko. Pokud se bez alkoholu neumis bavit, tak to je mi te lito :nevim: Ale rikam, kazdy to ma nastaveny jinak, u me jsou deti vzdy na 1.miste.

U mě je dítě taky na prvním místě. Ale není potřeba se kvůli němu vzdát alkoholu a začít abstinovat

P4ja
Echt Kelišová 8682 příspěvků 16.03.19 10:51

@viky23 A koukám, podle sebe soudím tebe. to, že tys asi před otěhtoněním pila jako duha, znamená že zakladatelka bude tak mimo, že se bude mít problém se o miminko druhý den postarat? 8o ? Nebo sklenka vína znamená to, že se bez akloholu neumí bavit?? :think: Přemýšlej, než začneš moralizovat.

Uživatel je onlineanavi13
Závislačka 3726 příspěvků 16.03.19 10:54

Malého jenom kojím, mléka mám hodně, že se kolikrát i musí pustit jak to teče a odsaji opravdu málo. Možná max. 50 ml se mi povedlo nejvíce. Ale to jsem odsávala kvůli zánětu v prsu. Takže jen do úlevy , ale stejně mi to víc neteklo. Já si teda skleničku vína nebo piva dám v pohodě večer, když vím, že budu kojit za dlouho. Víc si nedám z důvodu, že vím , že by se mi blbě vstávalo k malému a abych ho třeba neupustila. UM zbytečně zkoušet nechci a na hlídání sedmitýdenní miminko stejně zatím nikomu nesvěřím. Hlavně jakmile se vzdálím tak je většinou hned vzhůru a hledá mě. Proto si tyhle akce raději teď odpustím a vyšlu jen manžela. Až bude větší a bude papat přikrmi tak už to bude menší problém a ráda někam vyrazím.

viky23
Neúnavná pisatelka 16798 příspěvků 16.03.19 11:08

@P4ja davno ne pred otehotnenim, ted uz nepiju vubec, deti jsou mi prednejsi nez mit dalsi den opici ;)

Rive
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 16.03.19 11:11
@viky23 píše:
@P4ja davno ne pred otehotnenim, ted uz nepiju vubec, deti jsou mi prednejsi nez mit dalsi den opici ;)

Tak já hlavně vidím rozdíl v tom, dát si sklenku dvě a zlískat se tak, abych druhý den nebyla schopná ničeho… :nevim:

P4ja
Echt Kelišová 8682 příspěvků 16.03.19 11:11
@viky23 píše:
@P4ja davno ne pred otehotnenim, ted uz nepiju vubec, deti jsou mi prednejsi nez mit dalsi den opici ;)

No, když ji máš po skleničce vína, tak pak je to určitě rozumné řešení. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama