Kdy začít kupovat vybavičku a věci pro miminko???

17.9.21 10:51

Kdy začít kupovat vybavičku a věci pro miminko???

Ahojky holky, nikdy jsem to asi moc neřešila, ale teď jsem 18.tt. a začala jsem koukat po věcech na miminko a něco už i koupím a za 14dni chci jet pro komodu na miminko na oblečení. A kolem na mě lidi koukají divně ty už nakupuješ? Už Schaníš? Nepřijde mi to divné, chci koupit každý měsíc něco než vše najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
630
17.9.21 10:53

Ahoj, není to divne, ja kupovala postupně po prvním screeningu ;), teď jsem 24 tt, jsem klidnější, když už mám par věci :D, naopak máma ať už koupím kočár a postýlku a tak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
17.9.21 10:54

Pro me je to brzo, můžeš zatím vyhlížet, ale osobně bych počkala aspoň po druhém screeningu a pak začla nakupovat pomalu, spíš vyber takový ty větší věci jako kočárek, to mívá delší dobu dodání a chce to něco oběhnout, než kapnes na ten pravej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11485
17.9.21 10:55

Kup si co chceš a kdy chceš. Tvoje věc. Já už jsem v tom týdnu co jsi měla myslím i kočárek, protože sme ho jeli koupit do Polska a nechtěli jsme tam jet až bude zima a sníh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18676
17.9.21 10:57

Tvoje věc. Ja věci kupovala až někdy po 30tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26737
17.9.21 11:00

@ptakovapelika klidně už pomalu nakupuj, co je ti po lidech kolem?
ty ti to platit ani nakupovat nebudou, lidi vždycky něco žvaní, většinou je to jen proto, aby se něco řeklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
17.9.21 11:05

Tvoje věc. Já začala nakupovat věci průběžně po 1. screeningu. Když se nám něco líbilo, objednali jsme. Ono se ty finance aspoň celkem pěkně rozložily.
K té komodě - já věci do komody a kosmetiku do převalováku dávala až hodně ke konci těhotenství (tak 3 - 4 týdny před porodem) - oblečení, plenky, osušky, povlečenj… jsem vyprala a až pak rozdělila do přihrádek. Stejně tak kosmetiku a další drobnosti. Jinak jsem to měla v plastovém boxu, že kdyby něco, tak by to mamka vyprala a nachystala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.21 11:39

Děkuju holky, jen jsem chtěla vědět jestli jsem blázen? :D tak já mám balíček co jsem objednala u mamky, abych to neměla doma, že to nosí smůlu. A taky mám obavu z toho velkýho zdražování tak postupně kupuju co mi padne do oka.

• Citovat
  • Nahlásit
35749
17.9.21 11:44
@ptakovapelika píše:
Ahojky holky, nikdy jsem to asi moc neřešila, ale teď jsem 18.tt. a začala jsem koukat po věcech na miminko a něco už i koupím a za 14dni chci jet pro komodu na miminko na oblečení. A kolem na mě lidi koukají divně ty už nakupuješ? Už Schaníš? Nepřijde mi to divné, chci koupit každý měsíc něco než vše najednou.

Začala jsem po 20. týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
17.9.21 11:47

Začala jsem po druhém screeningu, teď jsem 33 tt a mám už úplně všechno od plínek až po kočárek 😃 hodně jsme i podědili oblečení, já už jenom všechno vyperu a jsme ready 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
17.9.21 12:13

Já kupovala ještě před tím, než jsem byla těhotná ;) :D Nevěřím na pověry, ale beru vše střídmě a říkám si, že co se má stát, tak se stane. Jsem teď ve 14. a už máme ve sklepě kočárek, protože to byla velmi výhodná koupě z bazaru. Měla jsem ho i doma, abych ho umyla, vyprala a na skříni jsem nechala lůžkovinu z něj a autosedačku. Oblečení nakupuji v akcích, udělala jsem si na to seznam, abych nekupovala zbytečně moc a měla přehled.
Ono to nikdy není jisté, dokud se to nenarodí.
Mám i nějaké hračky a knížky. Mám na to skříň v ložnici, kde bude malá spát, takže to ani nikde nepřekáží. Vždy ty věci i vyperu a složím do skříně. Neřešila jsem a ani nebudu, co si myslí okolí. Nikdo mi ty věci neplatí a ani je neobtěžují, tak ať nemají ani kecy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.9.21 12:53

Děkuji takže nejsem blázen a ani jediná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
17.9.21 12:57

@ptakovapelika Hlavně si myslím, že ostatním po tom je opravdu prd. Mně říkali, když jsem měla podezření na paterčata, že si to mám nechat, že mi všichni pomůžou atd. Hrozné řeči. Nikdo ti nakonec nepomůže, vždycky na všechno jste spolu s partnerem.
Takže jednej dle svého vědomí a svědomí.
Já nakupuju oblečení na Lindexu a vždy čekám, až tam bude sleva :D Jinak dětské za plné nekupuji. Takhle už mám vlastně z Lindexu skoro vše za poloviční ceny. Taky nakupuji na Vinted třeba doplňky ke kočárku, protože mi přišlo zase zbytečné kupovat novou přebalovací tašku atd.
Nekaž si radost a kup si, co chceš! :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.9.21 14:51
@Malineka píše:
@ptakovapelika Hlavně si myslím, že ostatním po tom je opravdu prd. Mně říkali, když jsem měla podezření na paterčata, že si to mám nechat, že mi všichni pomůžou atd. Hrozné řeči. Nikdo ti nakonec nepomůže, vždycky na všechno jste spolu s partnerem.
Takže jednej dle svého vědomí a svědomí.
Já nakupuju oblečení na Lindexu a vždy čekám, až tam bude sleva :D Jinak dětské za plné nekupuji. Takhle už mám vlastně z Lindexu skoro vše za poloviční ceny. Taky nakupuji na Vinted třeba doplňky ke kočárku, protože mi přišlo zase zbytečné kupovat novou přebalovací tašku atd.
Nekaž si radost a kup si, co chceš! :*

Vy čekáte paterčata? :potlesk: ty jo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
17.9.21 16:22

@ptakovapelika nečekáme nakonec :D Jedno nejsilnější porazila všechna ostatní. Ale kdyby to tak bylo, tak bych šla na redukci. To by nebylo v našich silách, prostoru ani penězích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat