Reklama

Kdy začít nakupovat výbavu ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 20.02.18 20:18
Kdy začít nakupovat výbavu ?

Hezký večer přeji :mavam:

Chci se zeptat kdy jste začínali nakupovat pro miminko výbavičku jako jsou (pleny, kosmetiku) a další potřebné věci pro mimčo? :)

Díky za odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Marben
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 20.02.18 20:23

Každy asi jinak, znám holky co začaly nakupovat hned na začátku a taky ty co to nechaly na konec osmeho mesice :mrgreen:
Ja osobně začala nakupovat ke konci II. Trimestru a zehlit a připravovat do skříně jsem pomalu začala ve III.

Příspěvek upraven 20.02.18 v 20:25

Nicol-ostrava
Kecalka 118 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 20:24

Ahoj, jestli si pamatuju dobře, tak když jsem byla cca v 6 měsíci (postýlka, věci na koupání, a drobnosti). Jeden velký balík plen jsem kupovala snad ještě dříve, protože byla akce, a co kdyby náhodou už do porodu další nebyla, že :lol: Kočár jsme dostali, ale už sme o něm věděli po prvním trimestru

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 20.02.18 20:32

Já budu nakupovat nebo spíš prát po velkém utz ve 20tt, jinak kočárek už máme.
Ale oblečení nechám spíš do toho 30tt a potom, až budu trochu vědět, jak bude mimčo velké.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 20.02.18 20:34

@Marben @Nicol-ostrava Holky moc děkuji :kytka:

@P4ja No jsem v 5 měsíci a oblečení už mám docela dost, akorát sem si nebyla jistá kdy tu kosmetiku, plenky apob. kočárek už mám vybraný a ten mi budou kupovat rodiče :)

Marben
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 20.02.18 20:36

@P4ja na vahovy odhad podle uz bych moc nespolehala :mrgreen: u prvního syna jsem měla dva dny před porodem odhad 3kg a narodil se 3,7kg a u druhého syna strasili uz dva tydny před porodem ze bude obrovský a narodil se v termínu s 3kily :))) byla jsem rada ze jsem měla jediné body vel 50 a nešel z porodnice v něčem v čem by “plaval”

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 20.02.18 20:39

@Petruna21 Já oblečení nebudu moc řešit. Malé věci mám po švagrové, tak koupím jen 1- 2 podle velikosti. A pak se uvidí, stejně z toho rychle vyroste.
Látkovky mám po nás a ještě k tomu něco málo dokoupím. A kosmetika je taky hned. Jediné, co budu řešit dřív, je komoda na oblečení, přebalovací pult, vanička. Postýlky jsou, tak matračky a povelčení.

Monitor dechu půjčíme.
Tak spíš abysme měli jistotu, že to hlavní je, a zbytek vím, že kdybych rodila brzy, tak zvládnou mamky.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 20.02.18 20:41

@P4ja Já oblečení už mám mraky plno jsem toho dostala a rodina kupuje :) kočárek už je taky dá se říct. No a teď chceme kupovat postýlku, výbavu do ní a pak vaničku, kosmetiku nu :) No a komoda na věci ta možná bude ještě před tím vším jelikož už je vážně potřeba, monitor jsem chtěla ale nakonec ho kupovat nebudu a koupíme si jen chůvičku s kamarou a jsou i s monitorama tak uvidíme :)

Kikulele
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 20.02.18 20:47

Ja cekam az po druhem screeningu na ktery jdu v patek tak verim ze vse bude ok a jak pujdeme od tam uz prckovi neco koupime a snad se ukaze aby jsme vedeli v jakych barvach nakupovat. Jinak kocarek zatim vybrany nemam ale koukam a premyslim a rodice rikaly ze se na nej slozi, neziji spolu a kazdej chce neco budoucimu vnoucatku koupit. A mam jen par veci, mini ponozecky a takovou lehkou mikynku od budouci prababicky.Tot zatim vse????

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 20.02.18 20:59

My se ty dražší věci snažili koupit dokud jsem chodila do práce. Kočárek jsem měla už snad ve čtvrtém. Oblečky jsem kupovala průběžně, když mi něco padlo do oka. Počítala jsem i s tím, že dost oblečení do začátku podědím… Pleny a kosmetiku jsem kupovala den před nastoupením na vyvolávání. :oops: stejně tak jsem si i balila tašku.

vertunka
Závislačka 4619 příspěvků 20.02.18 21:12

Ja jsem pleny kupovala v akci asi v sedmem mesici. Ale koupila jsem rovnou asi pet baliku. A kosmetiku jsem objednavala z netu rovnou s kosmetikou a potrebama pro me do porodnice (purlan, jednorazove kalhotky apod.)asi ve 30tt.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 20.02.18 21:31

Jsem 25 tt a mam kocarek, postylku, jen ji rozlozit v tom 32tt..obleceni, kosmetiku, vanicku, lehatko, veci do postylky, hracky, zavinovacky, lahvicky tech mam asi 8 pleny latkovy, plus uz veci pro sebe do porodnice :mrgreen: lekarnicka pro mimi atd pleny klasicky koupim. pozdeji :palec: :

monikamoravcikova
Nováček 4 příspěvky 20.02.18 21:43

Já jsem začala pomalu nakupovat v polovině těhotenství. Začala jsem jsem dražšími položkami jako autosedačka, kočárek, postýlka, abych to nejnákladnější měla a pak už jsem si jen užívala nakupování oblečků a jiných drobností. Plenky a kosmetiku jsem kupovala až nakonec, někdy okolo 8. měsíce :-)

Emka135
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 22:12

Já měla spoustu věcí-kočárek, dost oblečení, monitor dechu, postýlky, autosedačky, hračky…přislíbeno od švagrové po jejím synovi. Něco taky ještě po ségře po jejím synovi. TP jsem měla loni koncem října. Na MD jsem šla zač. září. Během léta jsem začla po chvílích dávat do kupy s příbuznými, co mají/nemají a pak od září, jak už jsem měla víc času, dokupovat-pár nových oblečků (kupujeme dále průběžně, co je třeba i co se líbí-nového nebo v bazárcích, semtam něco dostanem i dál). Od září i nákup nezbytné kosmetiky, přebalovák, vanička…pleny a vybavení do porodnice + žehlení. Měla jsem pořád strach z předčasného porodu, že něco nestihnu, naštěstí vše dobře dopadlo, porod jen 5 dní před TP a v 34tt jsme si ještě střihli skvělou svatbu (naši) :srdce: :dance:

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 20.02.18 22:51

Já začala nakupovat po 20 tt, do 28 tt.jsem měla už skoro komplet koupené i vyžehlené, ve 30 tt jsem musela lehnout až do 36 tt, a pak už jsem byla hodně unavená a cítila se vorvaňovitě, než abych něco kupovala a chystala. Byla jsem ráda, že jsem to stihla zavčasu. Po porodu jsem už koupila jen pár věcí, u kterých jsem čekala, jestli budou potřeba (např. odsávačka mléka, lahvičky a o číslo menší oblečení na mimi, narodila se menší a ve všem plavala). :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >