Kdy začít po naučení na nočník chodit ven na podzim/v zimě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
17.11.21 19:08

Kdy začít po naučení na nočník chodit ven na podzim/v zimě

Ahojte mamky, mám možná hloupý dotaz, ale zajímalo by mě, jak to bylo u vás, když jste úspěšně naučily vaše děti na nočník a nebo se vaše děti (tak jako naše 23 měsíční princezna) spontánně rozhodly, ale v tomhle období podzim/zima. Dcerku jsem tak nenásilně seznamovala od léta s nocnikem, nechávala bez plenky, ale dlouho si jen sedala ale jak přišlo na akci, tak měla hystericky záchvat, tak jsem to neřešila, dala zpět pliny a nočník nechala doma, kdyby náhodou. No asi před týdnem se rozhodla, že půjde na velkou a po pár nehodách včera začala chodit i čůrat. Zatím úplně bez nehod, jde sama, nemusím ji nic říkat, i když ji dám plenku na noc a přijde to na ni, tak si zahlásí a jde i když má plenku. Jenže. Jde mi o to, jak jste to dělaly, když například jste musely do obchodu a jediná varianta je kočárek? Říkala jsem, že ji to teď nechci zkazit plenkou, i když by mi možná i tak zahlasila v kočárku venku, že chce, tak jak to udělat, když už je venku zima, prcek navlečeny, ve fusaku a ještě s tím, jaká je doba, tak nejde jen tak vběhnout dejme tomu do hospody na záchod. Jakou dobu trvalo, než jste začali s dětmi chodit třeba na procházky a nebo jak to řešit. Říkám si, že minimálně dva týdny bych to chtěla fakt raději vydržet doma, jen max na návštěvu k babickam, ať se do toho dostane. A nebo jen procházky kousek od domu, kdyby jí to chytlo, ať rychle vbehneme domu. Ale jak jste to měli ty první dny vy? Doufám, že je můj dotaz srozumitelný, moc děkuju za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
413
17.11.21 19:12

@Z4KL3TA

Syn se odplenkoval sám v 17 měsících vloni v těch největších kupách sněhu 😂 prostě šel čůrat doma než jsme šli ven a když to na něj venku přišlo, tak jsme rychle svlékali a cural venku..měli jsme i nehody, bo než se rozepla bunda, sundaly oteplovaky, a on ještě nemluvil, tak většinou zahlasil tak 30 vteřin předtím 😂 ale abych kvůli tomu nechodila ven..buďte ráda že je ještě relativně teplo 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
17.11.21 19:23

Syn se odplenkoval taky nyní (22 měsíců). Doma si dojde, řekne si sám. Chodíme hodně ven a vzhledem k počasí mu nechávám plenu. Řekne, že čurá, ale z kalhot a punčocháčů bych ho svléknout nestihla. Tudíž vi, že na ven má plenu “pro jistotu” (z 90 %) vydrží a jde před procházkou a hned po ní doma. Když se vyčůrá do pleny, neřeším, od toho ji má. Nechodit kvůli tomu ven mi přijde nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.11.21 19:26

@Meggiska tak nemyslím úplně nechodit ven, spíš jestli jste prostě šla a nějak to dopadne a nebo jste nějakou dobu nechala na „dopilovani“. Spíš mám obavu, abych ji to tím hned nenarušila
Jakože když nebude zbytí, tak prostě jdeme, ale přecejenom nechci, aby se nachladila čůráním venku
Je sice relativně teplo, ale holky s těma krátkýma močovýma trubicema :lol: nerada bych, abych ji přivodila zanet močáku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.11.21 19:28

@Ounou Takže nebyl pak problém, že by se třeba rozhodl znova pro plenky? Vím, že se ptám jak blbec, ale bylo by mi to líto, ji to hned nějak narušit. Samosebou ven bychom šli, jen jsem to neviděla na nějaké dlouhé túry, když by byla bez plenky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6292
17.11.21 19:28

Dcera po odplénkovaní měla venku plínu. Do auta na cesty taky. Někde na dálnici jen tak těžko zastavím. A ona už chápala ten rozdíl, doma pak zase byla bez plíny. Nezkazilo nám to nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6292
17.11.21 19:29
@Z4KL3TA píše:
@Ounou Takže nebyl pak problém, že by se třeba rozhodl znova pro plenky? Vím, že se ptám jak blbec, ale bylo by mi to líto, ji to hned nějak narušit. Samosebou ven bychom šli, jen jsem to neviděla na nějaké dlouhé túry, když by byla bez plenky :mrgreen:

Já bych to třeba ani neriskovala jít ven bez plíny. Někde počurané, mokré dítě venku v 5ti stupních převlíkat… to neee. Já bych dala plínu. A doma zase sundala. Ona to pochopí určitě. A do jara, léta to napilujete pořádně. A bude bez plín i venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
17.11.21 19:30

@Z4KL3TA Problém to není. On tomu rozumí. Doma je prostě nočník (o plenku si neříká, dostal nové trenky, na které je hrdý 😃), na ven plenka.

Edit-překlep

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
17.11.21 19:33

@Z4KL3TA

Prostě jsme šli 🙂pohlídala jsem si to čůrání před odchodem a když jsem potřebovala do obchodu, tak než jsme vyjeli dovnitř, dala jsem ho čůrat ať už chtěl nebo ne 😀 ale stalo se mi že jsem zapomněla, pak mi v půlce nákupu řekl že chce čůrat, tak jsme šli rychle na informace, tak jim nevadilo, že jsem tam nechala na chvíli vozík, vyřešili jsme záchod a vrátili se 🙂 já mu zkoušela nechávat plenu na ven ze začátku, ale jen se vztekal, že nechce čůrat do plenky a když už se do ní vyčural, tak ztropil takovou scénu, že jsme museli domů bo odmítal být v mokré plence 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.11.21 19:33

@Ounou @Veru1987 Super, děkuji moc za uklidnění :) :srdce: Tak jak vždy, nejlepší pokus omyl. Dám vyčůrat před tím než půjdeme, na cestu dám plenku a uvidíme. Připadám si jak pako, že se vůbec na něco takového ptám, ale jsem teď tak hrdá, že si na to sama došla, že bych ji to nerada zkazila :oops: :mrgreen: děkuji ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
17.11.21 19:44

Ja po odplenkovani doma nechávala na ven (do auta na delší cestu, mhd, obchod apod ) plenu ještě několik týdnů.
Klidně na kratší procházky chodte bez, na delší dávej. Před odchodem vždy na wc (aspoň zkusit, at si to zautomatizuje ) a venku připomínat jestli se ji chce, tam děti ze začátku zapomínají ;)
V kombineze nebo v několika vrstvách to jde hůř, ale s tím ted už budete bojovat každou zimu, tak aspoň budeš mít trénink :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
17.11.21 20:12
@Z4KL3TA píše:
@Ounou @Veru1987 Super, děkuji moc za uklidnění :) :srdce: Tak jak vždy, nejlepší pokus omyl. Dám vyčůrat před tím než půjdeme, na cestu dám plenku a uvidíme. Připadám si jak pako, že se vůbec na něco takového ptám, ale jsem teď tak hrdá, že si na to sama došla, že bych ji to nerada zkazila :oops: :mrgreen: děkuji ještě jednou.

Plenou vubec nic nezkazis.
Je to vec, kterou zna a ma natrenovanou.
Daleko horsi je, kdyz se dite zacne casto pocuravat do kalhot - zvykne si na to a dost blbe se to odbourava.
Stridat plenu a nocnik je opravdu ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36033
17.11.21 20:18

@Z4KL3TA Promiň, ale moc to hrotíš. Plenou vůbec nic nezkazíš. Jsou i natahovací, praktické a vypadají pomalu jako spodní prádlo.
Jak takovou situaci budeš řešit s druhým, třetím, případně dalším dítětem, když budeš muset nějak fungovat s těmi staršími? Spíš bych poradila neobracet pozornost jen na dětské čůrání, není to vrchol úspěchů a dovedností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11348
17.11.21 20:28

Dávala a i půl roku po odplenkování dávám třeba na delší cesty autem plenu. Dceři to nevadí, dokáže vydržet strašně dlouho, déle, než čtyřletý brácha. Naopak, ten se díky němu tlaku ( indiánská metoda - cesta do pekel :cert:) naučil čůrat do kalhot a hodně dlouho mi trvalo, než pochopil, že to je špatně. Musela jsem mu vrátit plenu a bez byl až těsně před třetím rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
17.11.21 20:30

Ja davala par tydnu do kocaru, autosedacky prebalovaci podlozku, aby to nebylo prochcane, kdyby nahodou. Jinak jsem to neresila, brala jsem nahradni obleceni, dite nechala vycurat pred odchodem a pripadne slo v pliskanici venku. Jako klidne mezi auta, na kanal, na travnik pred obchodem, to jsem u dvouletaku fakt neresila. Posledni dceri jsem nejaky cas vozila v kocaru nocnik, ona na travu nechtela :zed: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat