Kdy začít s příkrmy u kojeného?

Anonymní
7.2.21 10:16

Kdy začít s příkrmy u kojene ho?

Kdy jste začali prikrmovat miminko kojene a čím nejdřív dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1199
7.2.21 10:17

Začala jsem asi ve 4,5 m po domluvě s dr. Mrkev, brambor, batat dýně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
7.2.21 10:19

Myslela jsem, že kojené miminko začíná až po ukončeném šestém měsíci. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49532
7.2.21 10:21

V 5 měsících, kdy mi dítě „ukradlo“ z talířku jablko a začalo ho ocucávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199

@Lizzie001 někdo doporučuje mezi 4 až 6 m i u kojených děti. Někdo kojí třeba až do těch 6m, ale malý už se pořád po nás díval a poté neměl od první lžičky problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65

Ahojky znám jednu která podává už ve 3 měsíci presnidavku u kojeneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
7.2.21 10:22

@Sallema To je zajímavé, malý se taky dívá a dokonce se po mém jídle natahuje. Jsou mu čtyři měsíce. :think: A to jsi nahradila. rovnou jedno kojení, nebo jsi mu mezi kojením něco podstrčila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199
7.2.21 10:25

@Lizzie001 dávala jsme mu v době obeda a že začátku ještě do kojila a potom postupně nahradila to poledni kojení a postupně dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26187
7.2.21 10:27

Začala jsem v 6m, každý den pár lžiček dokud toho tak nějak nesnědl aby to nahradilo kojení, což trvalo klidně 3 měsíce. Dá se jídlo a pak stejně kojíš, nemá to hned nahradit mlíko.
Třeba po měsíci pak můžeš přidat svačinu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
899
7.2.21 10:38

Dcera mezi 4-5 měsícem přibrala míň než by měla a tak jsme se s dr. domluvily, že začneme s příkrmy, že je to v tomhle věku lepší než přidávat UM. Začala jsem tedy dávat od pátého měsíce k obědu zeleninku, po obědě jsem ještě vždy dokojila a už zase krásně začala přibírat. Asi po měsíci jsem začala dávat svačinky. Kojení ale nevynechávam ani teď v osmi měsících. Pořád je to kojenec co potřebuje hlavně mléko a tak kojím a kojím a kojím kojím na požádání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
7.2.21 10:38

U obou dětí jsem začala ve 4 měsících. Dcera jedla prikrmy hned, syn to vůbec nechtěl. Začal něco trochu jíst až kolem 8 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2360
7.2.21 10:39

V 5m si vzalo samo z talíře okurku, tak jsme nabízeli na žužlání takovéto kousky zeleniny nebo ovoce do síťky na cucání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
7.2.21 10:39

Já bych začala až bude dítě samo jevit zájem, do te doby to nemá cenu. Prvního syna jsem zkoušela prikrmovat takto nějak, ale vůbec nevěděl, co s tím má dělat a k čemu to :lol: tak jsem se na to vykaslala a kojila - takže skutečně jsme začali až před osmým měsícem, to už i celkem sedel, takže to bylo úplně o něčem jiném, a u mladšího taky spěchat nebudu :)

Příspěvek upraven 07.02.21 v 10:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
7.2.21 10:41

Začali jsme mezi 6.-8. Měsícem a jeli jsme blw.
Prostě až se o jídlo začali sami zajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
7.2.21 10:42

První dítě začalo s příkrmy po 6. měsíci (ale v reále začal jíst tak kolem 9. měsíce, do té doby to spíš prskal a byl víceméně kojený), druhé krátce po 4. měsíci a baštilo hned. Špatně přibíralo a hlavně se velmi zajímalo o naše jídlo. Navíc mu starší, tehdy 2,5letý, sourozenec sem tam něco podstrčil :mrgreen: Osobně bych začala až tehdy, kdy se dítě zajímá o jiné jídlo než mléko. Dřív to stejně moc nemá cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat