Kdy začít s příkrmy u kojených dětí

10797
10.5.10 12:33

Kdy začít s příkrmy u kojených dětí

Tak mi včera na kontrole sestřička řekla, že od ukončeného 4. měsíce máme začít se zeleninou (zatím jenom kojím). Divila jsem se, že jsem myslela, že až v půl roce, a ona říkala, že jsou teď nějaké nové studie, že je lepší už od toho 4. měsíce.

Klidně jim tu mrkev začnu dávat, ale jenom bych se ráda ujistila, že to není jen nějaký okrajový názor naší doktorky… co řekli v ordinaci vám? Ono je to teda nejspíš úplně jedno, ale stejně, zajímalo by mě to…

(je mi jasný, že se to tu už určitě řešilo Xkrát, ale mění se to tak rychle, že radši zakládám čerstvou diskusi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.5.10 12:36

Já si počkala do půl roku, pravda v 5. měsíci jsem začala dávat večer kaši, protože se budil po dvou hodinách, ale jinak zbytek dne jsem kojila, v půl roce dostal poprvý mrkev. Moje doktorka zase říká, že není kam spěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
10.5.10 12:40

Oficiálně podle WHO v 6ti měsících. Některé studie prokázali jakési imunologické okno ve 4m, že dítě lépe toleruje příkrm vzhledem k alergiím.
Výsledně si to budeš muset rozhodnout sama. Mě třeba dítě jevilo zájem o jídlo od 5ti měsíců. Tak jsem mu dala sem tam ochutnat kousek banánu nebo brambor od oběda a začala jsem pravidelně krmit zeleninou k obědu týden před 6tým měsícem. Ve 4m mi přijde brzo. :nevim: Navíc moje dítě je do příkrmů blázen, od té doby ho kojení už moc nebere a ve 4 měsících bych se bála brzkého odstavení.

• Nahlásit
  • Citovat
6093
10.5.10 12:45

Zavedení příkrmů bych přizpůsobila potřebám dítěte.
Každé je jiné.
Většinou to maminky intuitivně vycítí, že už nastal ten správný čas.
Některé dítě je připravené už v 5 měsících, jiné klidně až v 9.
Neřeším nějaké tabulky, od kdy se co smí, na to bych se vyprdla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.10 12:48

Já jsem chtěla začít v 5m, ale doktorka řekla ať ještě vydržím měcís. Od půl roka baštíme pomalu všechno co můžeme. Já si myslím, že není kam spěchat a je fakt, že znám jistý názor(do půl roka dítě jen kojení potřebuje, protože ještě v sobě máš věci které si veme jen z tebe a od půl roka už je i samo vylučuje).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
10.5.10 12:48

Já jsem obě plně kojené děti začala přikrmovat až od ukončeného 6.měsíce.
Adámka mám o týden dřív,byl velký a měla jsem pocit,že mu to nestačí.

Naše dr.mi taky říkala,když byly Emičce 4 měsíce,že jsou nové studie a už se zase tak striktně nedoporučuje čekat s prvním příkrmem až do půl roku.Říkala,že je to k vůli imunitní toleranci a taky k vůli tomu,že když se dítě dostane do kontaktu s novou potravinou dříve,neodmítá to..

Jako svůj názor mi řekla,že se budu muset rozhodnout sama.
Takže je to v podstatě jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
10.5.10 12:52

Kojeným dětem, pokud přibývají, stačí zavádět příkrmy od půl roku.
Mareček dostal poprvé kaši před týdnem a od příštího týdne najedeme na zeleninku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
10.5.10 12:58

Dcerka bojkotovala jakékoli snahy o příkrm až do 10m. Ale až kolem roku opravdu začala jíst dávku, která ji zasytila. Po celou dobu byla kojená. Doktorka mi tenkrát řekla, že se obecně začíná od ukončeného 6m, ale když začnu později, že to vadit nebude. Alergie se u nás žádná neprojevuje.

Záleží na rozhodnutí matky. A na přístupu dítěte… :-) Odborníků je pomalu tolik, jako názorů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.10 13:06
Margott píše:
Záleží na rozhodnutí matky. A na přístupu dítěte… :-) Odborníků je pomalu tolik, jako názorů.
:palec: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
10.5.10 13:46

moje mala je po jidle a lzicce jak diva..a kdyz na me otvirala pusinku pri kazdym mym souste tak sme zacaly cca pred tydnem :-) taky kojim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
10.5.10 22:32

Já bych s těmi příkrmy nespěchala, pokud jí MM stačí a počkala bych až do 6. měsíce, kdy má dítko obvykle o příkrm i větší zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.10 10:49

TeĎ to právě taky řeším - včera jsem začala kaší a dnes zkusíme i mrkvičku, ale chtěla jsem počkat do 6 měsíců, ale malej málo přibírá (jen 30dkg za měsíc) a taký už se začíná zajímat o jidlo a kojím ho tak po 1,5 hodině až 2 hodinách tak si myslím, že je nejvyšší čas - tak záleží jak je to u vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Emuleee
30.9.10 15:17

příkrmy, kdy začít

Dnes jsme byli u Mudr. a ta nám taky řekla, že máme začít dávat příkrmy (polévku). Za 3 dny budeme mít 5 měsíců. Na můj dotaz, že se všude uvádí od 6. měsíce mi taky odpověděla, že dle nových studií se doporučuje začít dříve. Taky váhám,Přibíráme dobře (máme už 8,5kg :lol: ). Počkám možná ještě týden a pak se do toho pustíme…

• Nahlásit
  • Citovat
30.9.10 20:22

A třeba moje mamka mi říkala, že četla, že dítěti stačí kojení klidně až do ukončeného 8. měsíce. Na studie kašlu, pokud se mi bude chtít kojit 8 měsíců (a pokud to půjde), ráda vydržím, pokud ne, začnu od 6. měsíce. Dřív bych do toho sama za sebe nešla…vždyť je tak pěkné, jak se to miminko přisaje, tulí se, kouká do očí a spokojeně u toho funí. Je to něco, co máme právo užít si jenom my, tak proč bych si tu radost dobrovolně zkracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
30.9.10 21:01

Ale vždyť to jde i něco mezi - dát „příkrm“ jen sem tam nějakou lžičku na ochutnání, oblíznout banán, cucnout ovocné šťávy. Dítě si pomalu zvykne na nové chutě, střeva na novou potravu, imunitní systém na nové alergeny a přitom to z hlediska výživy bude plné kojení. Nemusíto být tak, že dítě do 6m nesmí nic jiného, než MM ani vidět a pak během týdne šupšup do něj narvat minimálně oběd a fofrem na svačinu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama