Kdy žádat o RD

362
19.2.21 09:19

Kdy žádat o RD

Ahoj holky :)
Jdu si pro řadu. Na MD jsem nastoupila 15.8 a první dávku jsem dostala v září, kdy si mám zažádat o RD? A bude to opravdu navazovat, že jeden měsíc dostanu PPM a ten druhý už rodičák? Nerada bych byla měsíc bez peněz. Dekuji :) :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
968
19.2.21 09:35

O rodivak uz zazadej, chvíli jim může trvat než se k tomu dostanou. MD trvá 28 týdnů, navazuje to ale musíš zažádat včas… Jestli dobře počítám tak MD máš do konc runora tzn. poslední MD ti přijde v březnu, takže první RD za březen Ti přijde v dubnu a bude to za březen ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
19.2.21 09:55
@LuSof píše:
Ahoj holky :)
Jdu si pro řadu. Na MD jsem nastoupila 15.8 a první dávku jsem dostala v září, kdy si mám zažádat o RD? A bude to opravdu navazovat, že jeden měsíc dostanu PPM a ten druhý už rodičák? Nerada bych byla měsíc bez peněz. Dekuji :) :mavam: :kytka:

Ano, bude to navazovat. Nejlepší je si zavolat na OSSZ tam ti řeknou, kdy ti končí (ja se k tomu nikdy nemohla dopočítat :D ). Ale pro příklad me PPM skončila 27.12.2020 v lednu jsem dostala PPM + dovolenou a v únoru RP. Byla jsem žádat hned na začátku ledna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48000
19.2.21 10:06

Neplest si materskou dovolenou, rodicovskou dovolenou a rodicovsky prispevek. Jstli jsi zamestnana, muzes uz ted pozadat v praci o radnou dovolenou (za materskou dovolenou) a nasledne o rodicovskou dovolenou, kterou ukoncis ke dni (nejpozdeji v den 3. narozenin ditete). Takto bez dat, oni si to tam srovnaji.
Pokud ti penezita pomoc v materstvi konci v unoru, pozadej si klidne uz ted na urade prace o rodicovsky prispevek od brezna. Rodicovsky prispevek ne nesmi kryt s ppm, s radnou volenou uz se kryt muze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64250
19.2.21 10:28

@LuSof já nastoupila měsíc po tobě a o rd mám zadat na konci března. Tebe z práce nekontaktovali? Mě jo, napsali mi datum a poslali doklady :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
19.2.21 14:36

@martina.se tak to máte v práci suprové nastavené. U nás taky nikdo neupozornoval.
Ja zadala asi 2 měsíce dopředu abych měla jistotu a případně čas kdyby byl nějaký problém tak aby se to stihlo vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat