Poslední RP - kdy zajít na ÚP?

Anonymní
7.11.19 07:37

Kdy zajit na UP?

Dobrý den, omlouvám se za hloupý dotaz. Vcera jsem dostala posledni davku rodičovského příspěvku a chci se zeptat, kdy se mam nejpozději hlasit na urad prace? Je to do 8mi pracovních dnu od te posledni davky anebo od listopadu? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74821
7.11.19 07:43

Je to od chvíle, kdy chces hledat práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
7.11.19 07:44

Já ti teda nevím ale když je 7.11. A příspěvek ti končil v říjnu tak máš nejvyšší čas. Ono i kdyby to bylo od listopadu tak už to máš tak tak :nevim: zajdi tam dneska a máš klid, v pátek mají omezený provoz (aspoň teda u nás)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9069
7.11.19 08:04

Pokud ti jde o zdravotní pojištění za listopad, tak stačí být registrovaná na ÚP jeden den v měsíci a zdravotní bude platit stát (musíš to pojišťovně oznámit). Pokud ti jde o podporu v nezaměstnanosti, tak čím později přijdeš, tím později ji začneš pobírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11708
7.11.19 08:29

Řekla bych od ukončení rodicaku. Bez dnes na pracak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
7.11.19 08:34

@Kriss Tina @g.sandova No, pokud jde zakladatelce jen o placeni zdravotního a nechce hledat praci, tak se na UP nema co hlasit a mela by dojit na zdravotni pojišťovnu a nahlasit se jako osoba pecujici o dite.

Příspěvek upraven 07.11.19 v 08:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
7.11.19 08:36

@j.a.n.i1 no jasný to už je věc druhá. Ale tak jsem optimista, o tom že nechce hledat práci nic nepadlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
7.11.19 08:44

@Kriss Tina Ani o tom, ze chce… Ale i tak je tva odpoved zavadejici, z hlediska zdravotniho staci registrace kdykoliv v listopadu, takze casu ma dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
7.11.19 09:00
@j.a.n.i1 píše:
@Kriss Tina @g.sandova No, pokud jde zakladatelce jen o placeni zdravotního a nechce hledat praci, tak se na UP nema co hlasit a mela by dojit na zdravotni pojišťovnu a nahlasit se jako osoba pecujici o dite.Příspěvek upraven 07.11.19 v 08:42

No spis ji jde o podporu ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
7.11.19 09:10

@j.a.n.i1 tak já měla za to, že třeba po skončení zaměstnání se na UP má hlásit asi do 3 dnů, tak sem myslela že po skončení rp je to stejně :think: nicméně pokud jde o podporu tak to by se měla hlásit co nejdriv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9069
7.11.19 09:29
@Kriss Tina píše:
@j.a.n.i1 tak já měla za to, že třeba po skončení zaměstnání se na UP má hlásit asi do 3 dnů, tak sem myslela že po skončení rp je to stejně :think: nicméně pokud jde o podporu tak to by se měla hlásit co nejdriv.

Na ÚP se můžeš hlásit kdy chceš, nemusíš vůbec. Ty 3 dny tam jsou pokud chceš být registrovaná hned od prvního dne po skončení zaměstnání (jiné činnosti), jinak jsi registrovaná od podání žádosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
7.11.19 09:54
@Mysticlipstick píše:
No spis ji jde o podporu ne? :nevim:

Tak podporu zacne brat od registrace, nicmene pokud nehodla hledat praci, tak je fuk, zda ji zacne brat o 14 dnu drive nebo pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22964
7.11.19 10:03

Já práci řešila půl roku před koncem - vůbec nevím, že je tam nějaká doba po skončení. Sice jsem se vracela do firmy, ale s tím, že jsem předpokládala, že mě nezaměstnají, tak abych měla čas na hledání práce.
Možní by jsi měla napsat, o co ti vlastně jde, aby ostatní lépe poradily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat