Kdy zařídit přiznání otcovství na matrice?

8.8.13 15:21

Kdy zařídit přiznání otcovství na matrice?

Ahoj nevíte někdo kdy je nejlepší/kdy včas podat přiznání o otcovství na matrice (aby mohl mít malej příjmení po otci) a co k tomu potřebuju?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
8.8.13 15:22

Potřebujete k tomu svoje rodný listy + ty těhot. průkaz. Vyřídit to můžete kdykoli před narozením potomka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 15:23

Určitě aspoň měsíc před termínem. Já skončila v porodce ve 32tt a myslelo se, že budu rodit a PA se divila, že to ještě nemáme zařízený :nevim: stačí myslím OP a RL, jestli si dobře pamatuju, a to od obou na musíte tam být oba osobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
8.8.13 15:24

Ahoj :) my uz ho mame a to mam 2 mesice do porodu :D nezalezi na tom kdy ale po porodu by to bylo komplikovany…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 15:26

Včera jsme tam byli :mrgreen:

Potřebuješ oba rodné listy, těhotenskou průkazku a občanky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.13 15:26

Super dik moc všem a ještě jeden dotaz :D při stěhování si přítel (šikulka :D) ztatil rodný list jak zařídit novej? A jak dlouho to trvá než ho dostanete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
8.8.13 15:27
@Seizdra píše:
Potřebujete k tomu svoje rodný listy + ty těhot. průkaz. Vyřídit to můžete kdykoli před narozením potomka.

není co dodat, škoda, že jsem byla v druhém těhu tak dementní, že jsem ty rodné listy nevzala a vlekla se tam opět až pod nátlakem lékaře, že půjdu do nemocnice dříve :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 15:27
@Maja.trefilova píše:
Super dik moc všem a ještě jeden dotaz :D při stěhování si přítel (šikulka :D) ztatil rodný list jak zařídit novej? A jak dlouho to trvá než ho dostanete?

do 14ti dnů by ho měl mít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
8.8.13 15:29

To jsme řešili před narozením prvního dítěte. Partner nechť najde telefon na matriku kde se narodil a domluví se. Tomu mému stačilo poslat doporučený dopis s vloženou stokorunou a doporučeně mu přišel opis RL. Ale už si nepamatuju jak dlouho to trvalo, zkusila bych apelovat na cit úřednice, že to spěchá, aby dítě nebylo bez otce :D.
Pokud stále bydlí ve městě, kde se narodil naklusala bych samozřejmě osobně, vycházela jsem z naší situace, že bydlíme jinde.

@Maja.trefilova píše:

Příspěvek upraven 08.08.13 v 15:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.13 15:29

@dani24687 A zařídit ho musí na trvalém bydlišti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 15:31
@Maja.trefilova píše:

Někde ho dělají i na počkání ;) Ale jestli se to váže na bydliště, to nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 15:32

@Maja.trefilova A máte s přítelem stejné trvalé bydliště? Ptám se kvůli miminku, kde ho pak chcete mít hlášený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
8.8.13 15:35

Můžete kdykoliv, my u prvního syna byli asi v 30tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.13 15:36

@Lenka512 A stojí to něco? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9628
8.8.13 15:36

My tam byli měsíc a půl před termínem. Ale příjmení má stejně dcera po mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama