Kdy zařídit přiznání otcovství na matrice?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
29439
8.8.13 15:36
@Maja.trefilova píše:
Super dik moc všem a ještě jeden dotaz :D při stěhování si přítel (šikulka :D) ztatil rodný list jak zařídit novej? A jak dlouho to trvá než ho dostanete?

Rodný list dělají snad většinou všude na počkání, stojí myslím zhruba 100,– Nicméně musí na matriku do místa, kde se narodil a kde byl ten RL vydán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
8.8.13 15:38

Rodný list syna vystavila matrika podle místa narození a trvalé bydliště má automaticky stejné se mnou, chtěla jsem ho přihlásit a prý je to automatické, nemusím nic vyplňovat. Taková byla situace před třemi lety. Taky zdrav. pojišťovnu má stejnou jako já. Ani jedno nevím zda a jak složitě se dá změnit, nezkoušela jsem to.

@Lenka512 píše:
@Maja.trefilova A máte s přítelem stejné trvalé bydliště? Ptám se kvůli miminku, kde ho pak chcete mít hlášený.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
hhr
8.8.13 15:39

Rodný list dělají na počkání cc 5 minut hned vytisknou a dají ti ho do ruky a uznání otcoství taky velmi rychle za 15 minut sme odcházeli

• Citovat
  • Nahlásit
8.8.13 15:39

@Lenka512 Nemáme… bohužel je mimi neplánovaný a dost brzo - já jsem z Prahy a on z Plzne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
8.8.13 15:42

@Maja.trefilova : miminko bude mít trvalý pobyt automaticky po matce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
8.8.13 15:42
@Maja.trefilova píše:
@Lenka512 Nemáme… bohužel je mimi neplánovaný a dost brzo - já jsem z Prahy a on z Plzne…

JDe o to, kde budete chtít prcka mít trvale hlášeného. Automaticky se dostává bydliště matky…ale my chtěli ho nahlásit na otce a abych se teda vyhla nějakýmu papírování po porodu, tak jsme si do toho formuláře z matriky nechali napsat, aby měl prcek bydliště u otce. To je jen taková rada!! ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11626
8.8.13 15:43

Jelikož to mám v živé paměti. Jsou to 3 týdny co jsem si nechala dělat novej RD.Tak je to na počkání stojí to 100kč a musíš si o něj žádat na matrice ve městě kde jsi se narodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.8.13 15:48

@Veveruska87 Super díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15405
8.8.13 15:55
@Maja.trefilova píše:
@dani24687 A zařídit ho musí na trvalém bydlišti?

jj, musí, pak hotovej oni můžou i poslat poštou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789
8.8.13 16:00

Tak my tam byli teď v úterý, což jsem byla 29 týden, radši dřív, než pozdějš, nikdy nevís, kdy se co vys*re :roll: a chtěla po nás rodné listy a občanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
8.8.13 17:14

Jen male doplneni k tomuto tematu. Muj pritel byl dost linej se mnou na tu matriku jit, furt jsem dorazela kdy tam teda pujdem a furt nebyl cas, stale byl v praci, tak sem mu rekla ze se teda bude jmenovat po me a ze me je to jedno, a svete div se do tydne to bylo zarizene :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9696
8.8.13 17:15

@BEcherovka Že je to pro ně tak podstatné, že? 8o
Můj měl kecy, že se malá bude jmenovat po mě, ale neměl na výběr :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
8.8.13 17:28

@Luciis173 Komplikované to po porodu není, jen se zajde na matriku stejně jako před porodem, jen už máš s sebou kočárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
9.8.13 10:45

@Lenka512 My jsme byli před týdnem a paní nám řekla, že bydliště nejde dát rovnou na otce, že je to možné až po porodu 8o Tak nevím, jestli ta vaše byla hodná, nebo ta naše líná.. :nevim:

Jinak duplikát rodného listu může vydat pouze matrika podle místa narození. Pokud není možnost zajít osobně, tak se to řeší korespondenčeně. Takže já z Prahy do Brna poslala dopis. Na internetu je speciální formulář. Vložíš 100 Kč a je to. Mají na to 30 dní, ale mně přišel do 14 dnů ;)
A k tomu uznání si nezapomeň těhotenskou průkazku ;)
Za uznání se neplatí nic.
A nejpozději bys to teoreticky měla mít hotové 3 týdny před TP. To se odevzdává do nemocnice formulář na jméno a proto by bylo dobré mít to uznání už s sebou. Jinak bys asi pak musela zařizovat i nový rodný list miminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.14 18:50

@Veve79 ahoj, já bych také chtěla aby měl syn moje přijmení, otec mi podepíše na matrice otcovství a napíší to tam že souhlasí i s mým přijmením? aby to pak v porodnici nezpackali díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat