Kdy zase zlevní hypotéky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 16:18

Kdy zase zlevní hypotéky

Máte nějaký odhad kdy zase zlevní hypotéky? Já vím, že se to dá těžko odhadnout, ale co jsem koukala na graf za posledních 10 let tak to vždycky chvíli stoupalo, pak zase klesalo. Asi to ovlivňuje hodbě faktorů. Ale je možný, že když se sníží míra inflace, že klesnou i úroky? Chceme zatím koupit jen pozemek. Něco máme, ale tak půlku bysme si ještě potřebovali půjčit a přemýšlíme jestli ještě počkat. Může se to změnit za rok, za dva? Dýl bysme zase asi čekat nechtěli. Díky :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15462
5.11.21 16:24

Teda v dohledné době (myšleno výhledově v horizontu cca 5 let) bych snížení fakt nečekala. Ale pobavte se spíše s nějakým finančním poradcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10965
5.11.21 16:27

To ti nikdo neřekne. Zatím výhled na příští rok je ještě vyšší inflace než letos, takže ještě celý příští rok to nejspíš půjde nahoru a pak dal, těžko říct. Ale určitě to tak dobrý nebude jak před půl rokem apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14309
5.11.21 16:48
@Anonymní píše:
Máte nějaký odhad kdy zase zlevní hypotéky? Já vím, že se to dá těžko odhadnout, ale co jsem koukala na graf za posledních 10 let tak to vždycky chvíli stoupalo, pak zase klesalo. Asi to ovlivňuje hodbě faktorů. Ale je možný, že když se sníží míra inflace, že klesnou i úroky? Chceme zatím koupit jen pozemek. Něco máme, ale tak půlku bysme si ještě potřebovali půjčit a přemýšlíme jestli ještě počkat. Může se to změnit za rok, za dva? Dýl bysme zase asi čekat nechtěli. Díky :-)

Tak i vezměte menší fixaci a po jejím uplynutí se domluvíte na nižších úrocích anebo na refinancování. Takhle neztratíš zbytečně čas a nebudeš čekat do aleluja… ;)

My také na jaře předčasně splatili hypotéku 3.5M s úrokem 1.9% a příští rok asi budeme muset vzít 4-5M s aktuálním úrokem na stavbu baráku, ale zase platit 2 roky zbytečně úroky, když ty peníze nepotřebujeme a budoucí hypotéku také za pár let předčasně splatíme z prodeje stávajícího bytu, mi přijde zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65347
5.11.21 16:50

Snížení nebude, páč nejsou nemovitosti..takže budeš čekat na nižší úrok, ale mezitím stoupne cena :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2439
5.11.21 16:57
@Anonymní píše:
Máte nějaký odhad kdy zase zlevní hypotéky? Já vím, že se to dá těžko odhadnout, ale co jsem koukala na graf za posledních 10 let tak to vždycky chvíli stoupalo, pak zase klesalo. Asi to ovlivňuje hodbě faktorů. Ale je možný, že když se sníží míra inflace, že klesnou i úroky? Chceme zatím koupit jen pozemek. Něco máme, ale tak půlku bysme si ještě potřebovali půjčit a přemýšlíme jestli ještě počkat. Může se to změnit za rok, za dva? Dýl bysme zase asi čekat nechtěli. Díky :-)

Za rok za dva určitě ne a navíc vám ještě vzroste cena toho pozemku, takže by vám menší úrok stejně k ničemu nepomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
5.11.21 17:20

Myslím, že příští rok to bude ještě stoupat, další stagnovat a pak další snad klesat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
6.11.21 21:00

Snad už nikdy. V poslední době bylo výhodnější koupit nemovitost na dluh než spoření. Výsledkem jsou desetitisíce prázdných investičních bytů za vysokou cenu. To by mělo skončit. Měly by se zvýšit úroky z vkladů tak, aby se nákup nemovitostí na dluh nevyplatil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat