Kdy zavést masové prikrmy

Netopýrka111
4.11.19 21:20

Kdy zavést masové prikrmy

Ahoj holky prosím o radu, už týden krmim jednodruhovou zeleninou a začnu dávat vicedruhovou. Kdy mám začít podávat příkrmy s masem? Třeba po dalším týdnu? Jinak jsem četla, že během tří týdnů po zavedení prvního příkrmu by se měl celý oběd už nahradit příkrmem. Až to tak bude, tak pak mám malý zkoušet dávat co dalšího a kdy? K snídani, svačince nebo něco večer? Kdy se můžou dávat jogurty? Nebo třeba pečivo? Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18621
4.11.19 21:38

Davala jsem mesic jen zeleninu (obed), pak pridala ovoce (na dooledni ci odpoledni svacu, jaj to vyslo) a do zeleniny obcas zloutek, dalsi mesic jsem zacala do te zeleniny pridavat maso. Dalsi mesic bily jogurt (na druhou svacinu). Jsem zastance nespechat a neplacat pate pres devate, dite, travenu a chutive bunky si musi zvyknout.
Jestli dostane dite ten dalsu prikrm rani, odpoledne, dooledne, vecer je vcelku duk, musi to hlavne provozne vyhovovat tobe.
Moje deti stejne nikdy nejedly tabulkova mnozstvi a heste se nekolik mesicu po prikrmu dokojovaly.
Pecivo jsem davala az kolem roku, kdyz zvladly zvykat, do te doby mely na nacvik ruzne obilne krupky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1693
4.11.19 22:14

Já dávala asi 1-2 týdny jednodruhovou zeleninu (vždy na oběd). Postupně jsem začala přidávat maso a pak vejce. Když jsem věděla, že nemá problém se zeleninou, tak jsem přidala ke svačině ovoce. Bála jsem se, aby nezjistila, že ovoce je chutnější, protože má nasládlou chuť.
Okolo 6 měsíce jsem začala dávat i třeba kukuřičné křupky do ruky a rohlík. Křupky jsou fajn, protože jsou měkké a dobře se jim v puse rozpustí. Můžeš dávat i kaši. Pak jsem přidala i jogurt (bílou holandii) a do ní ji přidala třeba trochu přesnídávky nebo později na kousky pokrájené ovoce.
Ale já mixovala jen cca měsíc. Pak jen trochu vidličkou. Dcera měla brzo zuby. A malé kousky zvládala dobře, že jsem nemusela ani mačkat vidličkou. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11143
5.11.19 12:42

@VeraTe Tak u nás se začalo v ukončeném 6.měsíci. První měsíc se ochutnávala zelenina (mrkev, brambora, dýně, batát, brokolice, květák, cuketa, pastiňák..) vše po 3 dnech, poté jsem začala přidávat malou kostičku masa (maso jsem si předvařila, rozmixovala a zamrazila do tvořítka na led), dávala jsem kuřecí, telecí, králičí, jehněčí, hovězí..asi v 7,5měsíci jsem začala s ovocem (zase pomalu po 3 dnech jeden druh) na svačinu dopolední. V 8.měsíci jsem přidala holandii jogurt a kaše až jako poslední.
Mezitím jsem pořád kojila.
Takže nejprve jsem zařadila oběd, poté dopolední svačinu (ovoce), odpolední svačinu (jogurt), jako další zeleninové polévky na večeři a úplně jako poslední snídaně ve formě kaší..
Je tu skupinka vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam recepty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
5.11.19 14:15

Já začínala něco málo po 4m s příkrmy. Dávala jsem asi měsíc zeleninu. Nejdříve jednodruhovou (dýně, cuketa, mrkev, brambor, brokolice…) postupně různě míchala, po měsíci až jsem přidala maso. Za další měsíc jsem odbourala další mlíko a dala odpolední svačinu nebo dopolední přesnidávku (jeden den ráno Um, odpol ovoce, druhý den naopak). Kolem toho 6-7m jsme začali dávat i lepek, zavedla jsem ho kuskusem, už jsme různě začli pomalu zkoušet i rýži. Tak nějak postupně. Ale cca v 6-7m měla zavedené 3× denně UM, oběd (3× týdně masový, 4× týdně zeleninový bez masa), a tak jsme jeli až do nějakého 8-9m potom jsem začala dávat snídaně a to ty kaše (ovesná, jáhlová, rýžova…dělala jsem domácí, občas kupované neslazené) nebo bílý jogurt, nebo přesnidávka, banán. A tak jsme cca jeli až do 10m a pak jsem přidala na večeri polévky zeleninové. Dělala jsem různé jednodruhové, vícedruhové. Mixované, mačkané, zahuštěné jen zeleninou, nebo třeba červenou čočkou. Na roce jsme byli tak že ona se budila ve 4 ráno na UM asi 150, pak snídaně, svačina přesnidávka, jogurt…, oběd, po obědě tak za hodku většinou dala ještě UM třeba 90-120, pak malá svačinka jen něco do ruky (jablíčko, okurka, křupka), kolem 17-18hod polévka, a před spaním UM cca 180. Ja najížděla na vše pomalu postupně. Pečivo jsme dávali tak nějak postupně kolem 11m žužlat rohlík asi možná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 10:47

Můžu dát jako první maso třeba takovu tresku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
29.11.19 10:59
@moncicak123456 píše:

Tak můžeš, ale já bych to nedělala. U některých jedinců mohou mořské ryby způsobovat alergii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
29.11.19 11:17
@moncicak123456 píše:

Já rybu dávala až před rokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama