Kdy zazadat u zamestnavatele o prodlouzeni rodicovske na 4 roky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30.11.21 10:08

Kdy zazadat u zamestnavatele o prodlouzeni rodicovske na 4 roky?

Ahoj, dceri budou teprve 2 roky, ale uz ted zjistuji.. kdy zazadat u zamestnavatele prodlouzeni rodicovske dovolene ze 3 na 4 roky?.. mohu i ted abych vedela dopredu na cem budu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27413
30.11.21 10:13

Co nejdřív, aby zaměstnavatel teda nečekal, že za rok nastoupis a mohl si za tebe zajistit na další rok záskok. Ale taky ti žádné neplacené volno povolit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.21 10:24

@Kriss Tina a kdyz mi to teda prodlouzi, mam tedy neplacene volno.. jak je to prosim se socialnim a zdravotnim, nevite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55462
30.11.21 10:25

Ono to není klasické prodloužení rodičovské dovolené, na které bys měla nárok, ale neplacené volno, na kterém se musíte domluvit. Já se ozvala nějaké 3-4 měsíce předem, jak to vypadá (už by mohli tušit, jestli se někdo chystá odcházet) a bylo mi rovnou řečeno, že naše firma tohle neumožňuje a počítají se mnou hned po třetích narozeninách, do kterých jsem měla RD hlášenou. Nenadělám nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55462
30.11.21 10:27

Jinak pokud si to protáhneš, je dobré mít roztažený i rodičovský příspěvek do té doby, pak jsi svobodnější i z hlediska případné docházky do školky, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
30.11.21 10:28

@Veroniikaaa budeš dál pobírat rodicak? Pokud jo, tak se o pojištění starat nemusíš, zdravotní se platí z toho rodicaku. Ale chce to teda zjistit, jestli to volno vůbec povolí, nárok máš na dovolenou jen do 3. narozenin, pak je to jen na dobré vůli zaměstnavatele ti dát volno. Já treba musela dát 3 měsíce před narozeninama výpověď, abych nemusela nastoupit zpátky, volno by mi nedali a syn ještě nechodil do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.21 10:55

Prispevek mam jiz ted nastaveny na cerpani na 4 roky… jde mi o to, ze jiz ted vim, ze do prace se nebudu moct vratit kvuli 12hodinovym smenam..budu tedy nejspis take muset dat vypoved.. proto tedy jestli vubec zadat o prodlouzeni nebo ne, kdyz ted uz vim, ze se nebudu moct vratit. Musela bych dat vypoved 2 mesice pred jejimi 3 rokami.. a pote az ve 3 letech a 8mesicich nastoupi do skolky od zari si hledat praci. :think: A socialni by mi mela stale platit socialka protoze to mam nastavene cerpani na 4 roky a po celou dobu to plati oni @Kriss Tina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
30.11.21 10:59

@Veroniikaaa pokud máš rodičák do těch 4 let, tak je jedno jestli jsi zaměstnán nebo ne, tak to klidne můžeš dát výpověď před těma tretima narozkama a o volno nežádat. To by se vyplatilo, leda by ses chtěla teda pak vracet na původní místo, nebo plánovala další dítě v dohledné době. Sociálka ti neplatí nic, ale zdravotní pojištění máš vyřešení z titulu pobírání toho rp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.21 11:02

@Kriss Tina asi to mam presne jako vy :).. a mohu se prosim zeptat co jste delala pote? Byla s malym nez nastoupil do skolky a pak si take hledala novou praci?.. př. V lednu tedy nenastoupim, predtim dam sama vypoved a az do zari budu s malou doma nez nastoupi do skolky ve 3 letech a 8 mesicich a ja si budu moct hledat novou praci.. prispevek ale stale budu pobirat az do jejich 4 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.21 11:06

@Kriss Tina dekuju, potrebovala bych aby to bylo vsude napsane presne takhle jak pro blbe 😀.. takze nema cenu prodluzovat kdyz vim ze se nebudu vracet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52920
30.11.21 11:06
@Veroniikaaa píše:
Prispevek mam jiz ted nastaveny na cerpani na 4 roky… jde mi o to, ze jiz ted vim, ze do prace se nebudu moct vratit kvuli 12hodinovym smenam..budu tedy nejspis take muset dat vypoved.. proto tedy jestli vubec zadat o prodlouzeni nebo ne, kdyz ted uz vim, ze se nebudu moct vratit. Musela bych dat vypoved 2 mesice pred jejimi 3 rokami.. a pote az ve 3 letech a 8mesicich nastoupi do skolky od zari si hledat praci. :think: A socialni by mi mela stale platit socialka protoze to mam nastavene cerpani na 4 roky a po celou dobu to plati oni @Kriss Tina

socialni pojisteni neni povinne a nikdo ho za tebe neplati

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
30.11.21 11:07

@Veroniikaaa jo presne tak, syn je jarní, takže mu 3 byly v březnu, rodicak sem měla nastavený do podzimu, na jaře byl u zápisu do školky, v září ve 3 a pul roce nastoupil a já v tu samou dobu nastoupila do nové práce. Rodicak se dá pobírat i během toho zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.21 11:12

@Kriss Tina jeee moc vam opravdu dekuju, jsem rada ze mi to nekdo poradne vysvetlil :palec: jste zlata!… ted uz jen najit si tu praci jen treba na ranni.. ale vlastne nejsem vybirava i kdybych mela nekde uklizet, klidne budu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
30.11.21 11:24
@Veroniikaaa píše:
Ahoj, dceri budou teprve 2 roky, ale uz ted zjistuji.. kdy zazadat u zamestnavatele prodlouzeni rodicovske dovolene ze 3 na 4 roky?.. mohu i ted abych vedela dopredu na cem budu?

Po stopadesáté první. Rodičiovskou docolenou Ti nikdo neprodlouží. Ta končí úderem třetích narozenin dítěte. jestli chceš být doma déle, tak můžeš maximálně zkusit pořádat o neplacené volno (které Ti zaměstnavatel nemusí dát).
A řešila bych to tak 3-6 měsíců před koncem rodičovské dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.21 11:33

@Svistice ano chapu to, jen jsem to asi spatne napsala! Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie