Kdyby nás měl rád, tak by nám přece neubližoval.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 11:03
Kdyby nás měl rád, tak by nám přece neubližoval.

Ahoj maminky dlouhodobě se trápím tím, jak se ke mě chová můj manžel. Máme spolu dva syny 5 a 2 roky. Manžel je dost pracovně vytížený a má hodně psychicky náročné zaměstnání. Chodí domu dost podrážděný a většinou se mu s klukama klidíme z cesty. V práci musí plnit vše na 100 procent, protože se mu při jakékoli chybě strhávají nemalé částky z platu. Já jsem na RD. Už tři roky ho prosím, aby si našel jiné zaměstnání, že ho tohle stávající ničí. Poslední dva roky začal být hodně negativní. Věty typu "nejsem šťastný, já už tady dlouho nebudu, určitě mám rakovinu a umřu, " jsou na denním pořádku. Bohužel tohle všechno vnímají i naši synové. Jeho chování mě dost trápí, nejde daleko pro sprosté slovo a bohužel jsem přibrala 15 kg a momentálně mám 80kg, takže urážky jako jsi tlustá a měla bys se sebou něco dělat je úplně běžné.
Já bohužel nemám energii ani sílu s tím cokoli dělat. Náš sexuální život je bída. Já s ním nechci spát, protože mě jeho chování k nám dost bolí a je mi nepříjemné, že nejsem podle jeho představ. Například včera večer, náš mladší syn nechtěl spát a já už byla tak unavená, že jsem usnula a manžel to vzal jako schválnost a kvůli tomu se mnou nemluví a řekl mi, že se podle toho zařídí. :,( :,( :,(
Já už nevím co dělat, zvažuji že odejdu, ale nemám kam jít. Bytová situace u nás ve městě je tragédie. Já už takhle dál nemůžu. Jsem z něj unavená a jenom brečím. Nechci, aby tohle kluci museli poslouchat. Když se ho zeptám proč se k nám takto chová, proč tu rodinu rozbíjí odpoví, že je mu to jedno, že mu střídavá péče stačí a mě nepotřebuje. :,(
Maminky nevím co dál… :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopýr1
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 02.02.19 11:21

Hmm, odešla bych, nač takovej život. Mladší syn už je celkem velkej abys mohla do práce, holt bych šla i do podnájmu. Co s tím nevím, těžko se změní, že si tě vůbec neváží

Mirenka
Kecalka 109 příspěvků 02.02.19 11:22

A co manželská poradna?

mixa30
Kecalka 333 příspěvků 10 inzerátů 02.02.19 11:25

Je mi to líto, ale tady už asi není co řešit a rozejít se . Možná ma už jinou , že se k vám takhle chová, nebo jen ztratil zájem. Možná zkusit manželskou poradnu , pokut to chcete ještě zachránit , pokut by odmítl a dal by se tak choval, začala bych si dělat zadní vrátka, naškudlila nějaké peníze , mrcla se po bytech a pak bych odešla. Ponižování ve vztahu není dobré :(
Ještě nedávno měl můj chlap taky dost náročné zaměstnání , hlavně po psychické strance , byl tam od nevidím do nevidím , jezdil domu naštvaný , dost jsme se kvůli toho hádaly , ale nikdy mě neponižoval (taky jsem po porodu dost přibrala ), naštěstí vzal rozum do hrsti a změnil po 2 letech zaměstnání , ale ne na můj popud , ikdyž jsem ho prosila, musel si nabýt čenich sám .

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25853 příspěvků 02.02.19 11:28

Slyšela jsi ho, nepotřebuje tě. Začni řešit, kam se odstěhovat, jdi na ospod ohledně svěření dětí do péče. V tomhle zůstávat? proč?

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 02.02.19 11:45

Vstup do psychoterapie a nauč se hájit sama sebe, to že si zároveň najdeš čas na to, aby sis jednou týdně v klidu na hodinku uspořádala vlastní myšlenky s někým, kdo bude věnovat pozornost jen tobě je taky nesmírně užitečné.

Pokud tvůj muž není schopný nahlédnout na to, že vám ubližuje a že ho práce ničí a začít konat změny, tak pro tebe a tvoje děti je opravdu nejbezpečnější najít si, alespoň na čas nějaké místo, kde budete bez něj. I kdyby to bylo u příbuzných a nebo třeba v azylovém domě. Třeba je to něco, co ho donutí se vzdát toho, čeho se teď drží zuby nehty, aby se nerozpadl a najít odvahu a sílu se měnit.

Případně můžeš zkusit využít služeb mediátora - to je člověk, který se snaží společně s rozhádanými lidmi najít takové řešení, které vyhovuje všem.

nemůžeš čekat že se to změní samo a ne, není to tvoje vina a nebyl by na vás hodný, kdyby si byla hubenější, víc si uklízela, byla lepší matka - cokoliv, co ti pocit viny našeptává.

http://www.amcr.cz/mediatori/

Šarlota4
Extra třída :D 10434 příspěvků 02.02.19 11:45

Nema vas rad :( bohuzel. Mrkni po malem byte, nech si sverit deti do pece a vymerit alimenty. Tvuj manzel je hlupak a hulvat.

Bebuše
Echt Kelišová 7997 příspěvků 02.02.19 12:04

Já bych to hned nehrotila. Z logiky svého náročného povolání není střídavé péče schopen. Je přetaažený a frustrovaný a vybíjí asi to doma. To ale ještě nemusí znamenat, že by to nemohlo být jinak…
Přestaň mu uhýbat z cesty, zaměstnej ho. Mluv s ním (pokud možno bez emocí, ať nemá pocit vydírání). Pokud nebude chtít nic měnit a nebude s ním řeč, pak bych volila připravit si odchod, najít práci a našetřit nějaké peníze… Třeba by si pak urovnal priority v životě…
Držím palce, ať to dokážete vyřešit s rozumem.

brisco
Závislačka 3209 příspěvků 02.02.19 12:04

Jak by chtěl mít stridavou péči, když je pracovně vytížený? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 12:05
@Mirenka píše:
A co manželská poradna?

Tam on nepůjde. On si myslí, ze me ve všem pravdu a jeho postoj je správný. On nás živý, tak my budeme poslouchat. Bohužel jakákoli snaha o diskuzi z me strany skončí, tak ze po me řve, posílá mně do háje a zakončí to tím, ze už se o tom dal nechce bavit. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 12:06
@brisco píše:
Jak by chtěl mít stridavou péči, když je pracovně vytížený? :think:

To nevím. .. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 12:10

Ja mam bohužel v poslední době pocit, ze to jak se k nam bude nasledujici dny chovat se odviji od toho, jestli bude mít sex a bude dobrý nebo ne. :roll:

Verun83
Echt Kelišová 9250 příspěvků 33 inzerátů 02.02.19 12:10

Mne chlap rict, ze me nepotrebuje, tak seberu zbytek sil a odejdu. Co mas z takovyho zivota? A tvoji synove? Vyrostou z nej stejni hulvati. Davate jim dost spatny priklad rodiny. A pokud on to nechce resit, tak je to zrejme konecna.

nostress
Extra třída :D 14320 příspěvků 02.02.19 12:15
@Anonymní píše:
Tam on nepůjde. On si myslí, ze me ve všem pravdu a jeho postoj je správný. On nás živý, tak my budeme poslouchat. Bohužel jakákoli snaha o diskuzi z me strany skončí, tak ze po me řve, posílá mně do háje a zakončí to tím, ze už se o tom dal nechce bavit. :nevim:

Pokud nic nechce řešit, nechce se o tom bavit, je vulgární, a ještě tě uráží a ponižuje, pak bych ve svém zájmu, a zájmu dětí řešila rozchod. Zkusila bych třeba spolubydlení s nějakou jinou maminkou.Stávající situace totiž nic neřeší, naopak, jen se to horší. Jemu by možná pomohla léčba šokem. Až zjistí, že ta „puťka“, kterou má doma,a má ji jistou, a najde ji vždy na místě určeném stejně jako lednici, nebo jiný kus nábytku, je schopná i v této situaci raději od něj odejít i s dětmi, než snášet jeho urážky, pak mu třeba dojde, že tímto hulvátským přístupem může přijít o všechno.On si tě neváží, a nemá vůči tobě respekt. To si ale musíš zjednat ty sama.Zapracuj na svém sebevědomí a sebeúctě, třeba za pomoci psychologa. :kytka:

nostress
Extra třída :D 14320 příspěvků 02.02.19 12:21
@Anonymní píše:
Ja mam bohužel v poslední době pocit, ze to jak se k nam bude nasledujici dny chovat se odviji od toho, jestli bude mít sex a bude dobrý nebo ne. :roll:

A to je další problém.Nejdříve ti oznámí, že jsi tlustá, a máš se sebou něco dělat, pak že tě nepotřebuje, a nakonec očekává, že z tebe bude na povel sexuální mašina? 8) Pokusila bych se mu v klidu vysvětlit, jak se vedle něj cítíš, jak tě svými řečmi a chováním uráží a zraňuje, a jestli se jeho přístup nezmění, že odejdeš i s dětmi. A pak bych už jenom konala podle toho, jestli si to vzal k srdci, nebo ne.Ale to si rozmysli, jestli mu to řekneš, pak to ale musíš dodržet, jinak by tě už měl totálně za hadr na podlahu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >