Reklama

Kdy, jak, hledat školku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitus.Slavickova
Závislačka 4848 příspěvků 07.01.17 15:15
Kdy,jak, hledat skolku

Ahojky maminky, jsem maminka teprve ani ne 2 lete dcery, ale cas se krati a ja uvazuji az prijde cas, vubec se nevyznam a nevim jak to chodi, jsme z Prahy, Adelku chci dat do skolky az ve 3 letech, ty ji budou v pulce ledna 2018.tak bych potrebovala vedrt jak to chodi, kolik prihlasek, co k tomu potreba, je nutne hledat v trv. bydlisti? dekujuza rady a tipy :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.01.17 15:46

Tak určitě bych hledala v místě trvalého bydliště, tam máte největší šanci. Záleží jaká část Prahy, ale pokud ji budou 3 v lednu 2018, už musíš letos k zápisu a řekla bych že šance dostat lednové dítě do školky bez sourozence je fakt mizivá, ale doopravdy záleží jaká část Prahy. Jinak kolik přihlášek to opět závisí na té části Prahy, nekde chtějí pouze jednu, někde můžeš i víc.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 15:55

@myskalucka treba my jsme praha 13. Loni brali (dostali body) deti trilete dokonce rijna. Kluk je listopadovej. Mame zarezervovanou soukromou skolku od zari, kdyby se do statni nedostal.
Kamaradka hlasila kvetnovou. Od zari ji nevzali. Rikali. Ze mozna od noveho roku a nakonec taky nic. Tak ted resi, co ma jako delat.
Taky tu vim o jedne jeslickove tride za slusne penize. Tam maji rovnou napsano, ze prihlasovat hned po porodu 8o
Takze asi tak.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.01.17 16:01

@Ornwen : já jsem na Praze 4, vzali mi prosincového syna, ale jen díky tomu, že tam už má sestru. Jinak končili dětmi narozenými začátkem října ( bez sourozence ), ale to jen proto, že loni otevřeli 2 nové třídy. Jinak dceru ( srpen ) ve 3 letech nevzali, šla až ve 4. Záleží právě jaká část Prahy, někde berou 2,5 létě děti a někde až ve 4 letech. Syn byl 3 měsíce v soukromé školce a stačilo zarezervovat až po zápisech.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 16:03

@myskalucka no ona je v tehle soukrome cena polovicni nez jinde. Tak jsem radsi rezervovala brzo :kytka:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.01.17 16:05

@Ornwen : mužů se zeptat, kolik se tam platí? V té naší soukromé školce měli teď akční školné cca 4000 Kč měsíc plus jídlo ( celý den ). My platili 4900 plus jídlo ( od 8-15 )

ehoor
Kecalka 210 příspěvků 07.01.17 16:09

Ono záleží v jaké části Prahy budeš hledat, třeba na Praze 4 měli volná místa v některých školkách i po zápisech, navíc se může něco uvolnit i v průběhu roku. Já jsem takhle umístila dceru do školky v březnu, když se jim uvolnilo místo, předtím chodila do soukromé.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 16:17

@myskalucka 4000 i s jidlem normalne. Pak je tu asi za 7t plus jidlo a jinak od 10 vejs. (15 anglicka) Vsechno celodenni dochazka.
Jenze tady je to same sidliste, takze deti hafo. Doufam v tu statni, protoze by meli otevrit novou skolku s 5 tridama. Jinak by asi sance byla fakt mala.

Jitus.Slavickova
Závislačka 4848 příspěvků 07.01.17 16:50

Holky vsem moc dekuju, ja cekam druhy v dubnu ted. trvali mam na Praze 2 ale bydlet budem na Praze Kamyk, to je snad 12,za mesic se stehujem..takze se poptat v tech mistech. dekuju..

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.01.17 16:52

@Jitus.Slavickova : Kamýk je kousek ode mně. Tam je situace taková, že dítě, které má 3 v lednu berou až ve 3,5 letech v září. A pokud čekáš druhé, tak bych šla k zápisu až v roce 2018. A musíš tam mít trvaly pobyt, jinak jste bez šance ( ideálně ty i dítě ).

Jitus.Slavickova
Závislačka 4848 příspěvků 07.01.17 16:55

@myskalucka Dekujuuu moc, no trvali tam mi nedaj :( jdem do podnajmu ale zkusim, poptam se. dekuju

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.01.17 17:03

@Jitus.Slavickova : tak bez trvali min. dítěte nemáš šanci :(, jak je to okrajová část, tak se tam snaží hlásit i děti z okolí Prahy, takže i kdyby bylo místo tak tam bohužel bude starší dítě, než je tvoje dcera, takže šance nula nula :-(. Pokud chceš dostat dítě na Praze 12 do školky, tak jedině s trvalým, pak máte šanci v těch 3,5 letech, bez trvali bych řekla, že ani v těch 3,5 letech, bude vám chybět moc bodů :-(.

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 07.01.17 17:05

@Jitus.Slavickova bez trvaleho budes podle mne dost nahrana, prednostne berou svoji mestskou cast snad vsude.

Edit: aspon tak mi to rekli ve skolce na praze 11. A to mi rekli i rovnou, ze nemam sanci dostat svoji dubnovou, snad od zari. Nastesti uz v Praze nebydlime :) neni v zakone nebo nekde neco, ze ti nemuzou zakazat si dat trvale bydliste? Nesledovala jsem to, ale pogooglila bych :)

whooro
Kecalka 192 příspěvků 07.01.17 17:16

Do podnájmu (nájemník pronajímá), nebo do nájmu? Trvalé bydliště ti nikdo zakazovat nemůže. I kdybys to měla ve smlouvě, prostě vezmeš doklad o nájmu (smlouvu) na úřad a přihlásíš se :)

Jitus.Slavickova
Závislačka 4848 příspěvků 07.01.17 17:34

Holky dik, hold budem zkouset tu Prahu 2 no, ja mela vzdy ve smlouve ze je zakaz se hlasit a na urade kdyz jsem tam byla me poslali pryc ze musi byt souhlas majitele bytu..no uvidime. dekuju

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama