Porod po termínu, zkušenosti

Anonymní
19.11.19 22:19

Když asi nepřijde na termín

Ahojky. Marně pořád doufám, že se malý narodí ještě v termínu. Má čas dle posl. menstruace do pátku, dle uzv sobota, ale nadějne to nevidím je mi fajn a nic se nechystá, zatím. Každopádně chci se zeptat. Minulý týden mi řekli, že malý má kolem 3.3 kg. Mám strach, že když u mě zůstane ještě déle nebo těch 14 dní tak bude za chvíli mamutem. Nechci rodit tak velký dítě např. 4 a více kg 8o. Jaké jsou vaše zkušenosti, když jste rodily po termínu? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

48471
19.11.19 22:22

Za prvé - je jenom odhad, plus minus půl kila v klidu. Za druhé - rodila jsem čtyřkilové dítě a dalo mi zabrat méně než to druhé, o půl kila lehčí, 14 dní před termínem. Takže klid, dítko vykoukne, až na to bude připravené, a bude velké přesně tak akorát, jak má být :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
19.11.19 22:34

Já jsem syna přenášela, ve 41+5 mi porod vyvolávali a malej měl 4560g a 55cm. Vahovy odhad v den nástupu byl cca 4,5 kg. Ale my jsme s chlapem oba velicí já mám 186 cm a chlap 2 metry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2995
19.11.19 22:44
@Anonymní píše:
Ahojky. Marně pořád doufám, že se malý narodí ještě v termínu. Má čas dle posl. menstruace do pátku, dle uzv sobota, ale nadějne to nevidím je mi fajn a nic se nechystá, zatím. Každopádně chci se zeptat. Minulý týden mi řekli, že malý má kolem 3.3 kg. Mám strach, že když u mě zůstane ještě déle nebo těch 14 dní tak bude za chvíli mamutem. Nechci rodit tak velký dítě např. 4 a více kg 8o. Jaké jsou vaše zkušenosti, když jste rodily po termínu? 8o

Klid, rodila jsem 9 dni po termínu, vyvolávali mi porod, dcera 3420g ;) odhad mela par dni predtim 3,5 kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7334
19.11.19 22:45
@Anonymní píše:
Ahojky. Marně pořád doufám, že se malý narodí ještě v termínu. Má čas dle posl. menstruace do pátku, dle uzv sobota, ale nadějne to nevidím je mi fajn a nic se nechystá, zatím. Každopádně chci se zeptat. Minulý týden mi řekli, že malý má kolem 3.3 kg. Mám strach, že když u mě zůstane ještě déle nebo těch 14 dní tak bude za chvíli mamutem. Nechci rodit tak velký dítě např. 4 a více kg 8o. Jaké jsou vaše zkušenosti, když jste rodily po termínu? 8o

Ale prosimtě.. Většinou bývají děti podle odhadu menší.. v rodině dokonce o půl kila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6423
19.11.19 22:48

Mně odhadoval v 38+0 3600g. Druhý den se dcera narodila a měla 2700g. Odhad vypočítává UTZ podle obvodu hlavy a délky lýtkové kosti, navíc stačí, když se doktor o mm uklikne a je to úplně jinak. Užívej si poklidný konec a neboj, vše bude ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
19.11.19 22:49

Malou jsem přenášela 11 dní a měla 4060g a 52cm. Jakožto prvorodička jsem rodila 20 hodin, protože jsem se neotevírala ale naštěstí jsem rodila přirozeně a myslím že se to dalo zvládnout. Dokonce jsem se vyhnula vyvolávání. Takže miminko jak bude připravené tak půjde samo na svět. ;) Vůbec se toho neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
19.11.19 23:41

Odhad váhy je plus mínus půl kila, většinou spíš víc než méně, pokud nejste s manželem obři a ty nemáš cukrovku, tak bych se tím nestresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 23:44
@Anonymní píše:

Ahoj, mě řekli ze bude mít mala 3,5kg, ze snad to prej dam a porodim.Ja byla strachem bez sebe.Mala se narodila s vahou 2.840 a 51cm, a já byla i bez nástrihu :D takže myslím ze se nemáš ceho bat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5197
19.11.19 23:52

Syn se narodil ve 40+6, odhad v terminu byl 3300 g, narodil se s 3850 g a 52 cm, na tri zatlaceni venku a bez nastrihu a poraneni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
20.11.19 06:31

U mě se taky vůbec nic nechystalo, cítila jsem se normálně a přesně v den termínu mi najednou odtekla plodovka, naprosto nečekaně :mrgreen: klid, ono to přijde. Jo a jako prvorodička jsem zvládla porodit dítě které mělo 4220g, takže klid, zvládneš to taky a třeba tvoje miminko tak velký nebude, je to jen odhad :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 07:29

Přenášela jsem týden, rodila jsem 41+0 a malý měl 2 740g… Doteď je drobnější (ale manželova maminka a tety jsou všechny menší)… Teď jsem 38+0 a odhad má už 2900, tak uvidím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10669
20.11.19 07:33

Jen podotknu, že to, že se ted nic nechysta, neznamena, že to za hodinu nebude jinak. ja nemela cele tehotenstvi ani poslicky, tvrdnuti bricha, nic…jedno odpoledne jsem šla ještě sama na procházku, do cukrárny, bylo mi naprosto fajn…přišla jsem domů, lehla si, praskla mi voda, do dvou hodin prvni kontrakce, po první kontrakce jsem za 5,5 hodiny porodila. kdyby mi jeste to odpoledne na prochazce nekdo řekl, že dnes porodim, tak se mu vysmeju a poslu ho se lecit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 08:11

@debra.morgan
Jj, já byla s malým v poradně, nález furt stejnej a druhej den jsem měla nastoupit do porodnice že malému udělají zátěžový testy jestli vůbec ten přirozený porod dá a podle výsledků buď vyvolávat nebo císař.

Od ctyr odpoledne pošlicci jako celý měsíc, okolo deváté už se to zintenzivnelo a ve tři ráno byl na světě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
22.11.19 11:37

@debra.morgan Tak to je mazec teda :mrgreen: :potlesk: takhle bych to taky brala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama