Když chce dítě jen jeden z páru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 11:55

Když chce dite jen jeden z paru

Dobrý den,
je mi 32 a chtěla bych dite. Bohuzel ho nemohu mít přirozené, protože mi byly odebrány vejcovody, bylo nám doporučeno podstoupit umele oplodneni. Bohuzel partner na to zareagoval tak, ze když dite nejde přirozené, dite mít nemáme. Nemohu se před nim již o dětech zmiňovat, proste je nechce. Je to pro mě hrozne tezke, protože partnera miluji, ale rikam si, jestli by nebylo kepsi rozejít se a najit si někoho, kdo se mnou do toho půjde. Nevím, jestli zvládnu život bez děti 😔 jaký je Váš názor. Rozešly by jste se, kvůli možnosti mít dite?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2713
21.10.21 12:05

Ja bych život bez dětí prožít nechtěla, takže pokud by partner jasně a definitivně řekl, že děti nechce, tak bych se s ním rozešla. Pro jeho i svoje dobro. Toto je tak zásadní otázka, že nelze žít s někým, s kým se na tom neshodnete. Jeden nebo druhej by se celej život trápil. l, byl by smutnej, nastvanej, protivnéej, vyčítal by to tomu druhému…a k rozchodu by časem stejně došlo. A pro toho, kdo to dítě chce, by už taky mohlo být pozdě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26206
21.10.21 12:07

Ano, dítě je pro mě víc než vztah a úplně bez dětí bych zůstat nechtěla, žralo by mě to do konce života a ten vztah by stejně nevydržel, protože bych mu to do konce života zazlivala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4973

Já bych se asi rozešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824

Ano určitě rozchod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4932
21.10.21 12:09

Ty vejcovody ti vzali až v průběhu vztahu? Nebo to partner věděl už dřív a neřekl rovnou, že tím pádem do dítěte nikdy nepůjde? :think:
EDIT: Proč zakládáš 2 minuty po sobě úplně stejnou diskuzi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
21.10.21 12:30

Nikdy jsem dítě nechtěla za každou cenu. A dlouho to vypadalo, že žádné mít nebudeme. Byla jsem s tím smířená a vztah bych kvůli tomu neničila. A ano, chlap může odejít. Ale děti taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
21.10.21 12:38

Pokud nemáš žádný dítě, tak by to pro mě důvod k rozchodu asi byl, my taky řešili možnosti, protože to dlouho nešlo přirozeně a přítel byl stejnýho názoru jako ten tvůj, ale jedno dítě už mám, takže by to pro mě nebyla taková rána a v tomhle případě bych se nerozcházela, ve tvém asi ano, jen je otázkou, jestli najdeš včas někoho, kdo by s tebou do toho šel a nezůstala nejen bez dítěte, ale i bez chlapa, v tomhle věku je dost pravděpodobný, že nějakýho potomka už budou mít z předešlých vztahů a další už taky nebudou chtít…promysli pořádně všechny možnosti co můžou nastat, tohle rozhodnutí nejde vyřešit „hozenim mincí“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
21.10.21 12:39

Ja jsem byla s ex pritelem 5 let. 4 roky z toho jsme nepouzivali zadnou ochranu a porad nic, tak jsem si zasla na gyndu a byl zjisten problem, tak jsem to oznamila doma a bylo mi receno, ze ted nic resit nebudem, ze do 33 mam spoustu casu(bylo mi 29), tak jsem si to nechala poradne rozlezet a s pritelem jsem se rozesla, protoze jsem nechtela zbytecne ztracet cas. Pri takovym problemu je kazdy mesic navic dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27945
21.10.21 12:48
@Nickjmeno píše:
Pokud nemáš žádný dítě, tak by to pro mě důvod k rozchodu asi byl, my taky řešili možnosti, protože to dlouho nešlo přirozeně a přítel byl stejnýho názoru jako ten tvůj, ale jedno dítě už mám, takže by to pro mě nebyla taková rána a v tomhle případě bych se nerozcházela, ve tvém asi ano, jen je otázkou, jestli najdeš včas někoho, kdo by s tebou do toho šel a nezůstala nejen bez dítěte, ale i bez chlapa, v tomhle věku je dost pravděpodobný, že nějakýho potomka už budou mít z předešlých vztahů a další už taky nebudou chtít…promysli pořádně všechny možnosti co můžou nastat, tohle rozhodnutí nejde vyřešit „hozenim mincí“

ve věku 35 - 42 je spousta svobodných chlapů, kteří dítě chtjí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5411
21.10.21 12:50

A vyjádřil se v minulosti, že děti chce? A věděl, že ty je rozhodně chtít budeš? Řešili jste tohle téma spolu v minulosti?

Na rovinu si s ním promluv. Jestli je opravdu nechce a ty rozhodně ano, tak v tomhle kompromis prostě neexistuje.

Je ti 32 let, nějakou chvíli potrvá, než potkáš někoho s kým tu rodinu založit půjde ( ale jestli někoho takového nakonec potkáš, ti bohužel nikdo nezaručí). Je načase vyložit karty na stůl a nenechat si mazat med kolem pusy. V určitém věku si žena přešlapování na místě prostě nemůže dovolit i kdyby chtěla.

Příspěvek upraven 21.10.21 v 12:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
21.10.21 12:53
@stinga píše:
ve věku 35 - 42 je spousta svobodných chlapů, kteří dítě chtjí

Asi jak kde, u nás buď rodinu už mají, nebo se rozvádí a plánovat dítě s chlapem, co mu je už 42 - do toho bych nešla, jestli je v tomhle věku svobodnej a bezdětnej, tak je tam něco hodně špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 13:00

Já si to zažila, bylo mi 29. Vztah trval 6 let. Na začátku že dítě jednou jo a pak váhal a pak zase ne. Na konci už se nevyjádřil. Rozešla jsem se sním. Ve 30 jsem už rodila. Vzala jsem si kamaráda kterého jsem už X let znala, dítě moc chtěl, kdyby nám to nešlo šel by i na IVF. Takže za mě rozejdi se co nejdřív. Ať máš čas.

• Citovat
  • Nahlásit
21.10.21 13:00

Za mě pokud si vybíráš partnera „do konce života“, tak dítě/děti je jedna ze základních věcí, na které se pár musí shodnout. Pro mě nesoulad v tomto je důvod k opakovaným rozepřím, které stejně dřív nebo později nahlodají vztah natolik, že dojde k rozchodu. Nevím s čím jsi do vztahu šla, jestli to z tvé strany nebylo původně tak, že děti nebudou. Ale pokud ti jde o čas, promluvila bych si doma úplně otevřeně i o možnosti rozchodu. Pokud dále panují neshody, tak bych udělala rychlej čistej řez a šla dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27945
21.10.21 13:11
@Nickjmeno píše:
Asi jak kde, u nás buď rodinu už mají, nebo se rozvádí a plánovat dítě s chlapem, co mu je už 42 - do toho bych nešla, jestli je v tomhle věku svobodnej a bezdětnej, tak je tam něco hodně špatně

no - ale zakladatelce je 32, to moc na seznamování s 24letými není, chlapi hledají teď o hodně mladší ženy, než jsou sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat