Když člen rodiny čeká na výsledek COVID testu, co mohou ostatní?

36008
8.9.20 12:07

Když člen rodiny čeká na výsledek COVID testu, co mohou ostatní?

Řekněme, že dítě onemocní horečnatým onemocněním a realizuje se test na COVID, je po tu dobu zdravý zbytek rodiny v karanténě?
Zajímalo by mě, jestli je na to nějaký metodický pokyn, nebo jestli má někdo konkrétní zkušenost.

(Ani mě moc nezajímají vaše názory na to, jak by to mělo správně být, sorry :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14386
8.9.20 12:09

No právě že není.

nejpříčetnější je zůstat doma. A pokud to nejde kvůli práci, tak to je blbý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15478
8.9.20 12:10

Nemusí se nic :nevim: já byla na akci, kde covid byl a to jako vůbec. Členové domácnosti budou taky bez povinosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
8.9.20 12:10

@Ou dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16975
8.9.20 12:18

Karanténa znamená, že by se člověk měl držet nejenom stranou od společnosti, ale i od rodiny. Tzn. udělat vše proto, aby nepřišel do styku ani se členy domácnosti. Ideálně bydlet jinde a pokud osoba nebo dítě vyžaduje péči, tak i pečovatel by se měl chovat jako v karanténě. U nás to jedna rodina realizovala tak, že osoby bez karantény šly k příbuzným, ti v karanténě zůstali doma, ideální stav, tam se ale na covid přišlo ještě než se stihli potkat… jinak je v tom opravdu chaos, děje se to poprvé, nikdo nic moc nenařizuje, hygiena nestíhá ani trasovat, natož radit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22500
8.9.20 12:20

V podstatě je to jen na úsudku (a možnosti) konkrétních osob. Ono i tu karanténu ti musí někdo nařídit (jenže na hygienu nebo doktora se v některých případech načekáš) a zoficializova.

Vím z vyprávění o lidech, ktřeří měli na jaře kovid a nařízenou karanténu, ale jejich partnerovi, se kterým bydlel, hygiena řekla, že může v klidu chodit dál do práce.

Pár let zpět se u rodinného příslušníka v práci objevila žloutenka A. Pracoviště vydezinfikováno, všechny kontakty museli 3 x na test na protilátky. Nicméně zárověň zaměstnancům - kontaktům řekla hygiena, ať se izolují od rodiny, pokud možno nechodí ani na nákupy a mezi lidi (takže v soukromí karanténa), ale do práce prý dál chodit normálně mohou (a to se prosím jednalo o přepážkové pracovníky). :mrgreen: Zaměstnavatel je samozřejmě na překážkách za plat doma nechat nechtěl.

Takže o karanténách a opatření hygien si myslím svoje a opravdu bych na ně nespoléhala ať se čehokoliv týče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11765
8.9.20 12:20
@Pudloslava píše: Řekněme, že dítě onemocní horečnatým onemocněním a realizuje se test na COVID, je po tu dobu zdravý zbytek rodiny v karanténě?
Zajímalo by mě, jestli je na to nějaký metodický pokyn, nebo jestli má někdo konkrétní zkušenost.(Ani mě moc nezajímají vaše názory na to, jak by to mělo správně být, sorry :-)

Ne, nikdo z nas nebyl. Ale my ani nechapali duvod poslani na test :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2543
8.9.20 12:25

Já byla v karanténě, právě té preventivní do dvou následujících testů po sobě. Na rodinu se to nevztahuje vůbec. Tak dostaneš nějaká doporučení, jak se chovat doma, ale jen doporučení. Pokud vyjde jakýkoliv test pozitivně, pak teprve jdou rodinní příslušníci do karantény. Takže u nás děti do školy, partner do práce atd. Dokonce i domácí mazlíčky venčit jsem měla přímo od hygieny povoleno, samozřejmě s nějakou opatrností na „nezbytně dlouhou dobu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
8.9.20 12:28

@Pudloslava

Co vím od známých, tak hygiena členům rodiny během testování nic nenařizovala. Což je trochu paradox, protože se dá očekávat, že by pozitivní mohli být i oni. Řekla bych, že rozumný člověk, dokud nebude mít výsledky testů, raději zůstane doma, pokud mu to situace dovolí.
Jsem z podobné branže jako ty a kdybych měla podezření, že někdo doma to má, raději bych do práce až do výsledků testů nešla.
Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10206
8.9.20 12:56

Mam zkusenost od dvou pratel (vytrasovani pro kontakt s Covid+), v obou pripadech mela rodina posveceno delat cokoliv. Ale co vim, tak se spis stranili, bylo to jeste o prazdninach. Oba byli nakonec negativni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 13:05

Ja jsem cekala na vysledek testu blizke kolegyne a mohla jsem fungovat normalne, nikdo po mne zadnou karantenu nechtel. Jen jsem tedy v te dobe do zavrenych prostor nosila dobrovolnym rozhodnutim rousku, abych nekoho nenakazila, kdyby nahodou. A musim rict, ze lidi jsou fakt tupci, vyslechla jsem si hromadu pouceni, ze rousku mam k nicemu, ze me neochrani, ze jsem ovce apod. Nekterym vubec nedojde, ze rousku muzu mit prave proto, abych chranila ostatni. A pak, kdo je ovce :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
73267
8.9.20 13:07
@Whitedog píše:
@PudloslavaCo vím od známých, tak hygiena členům rodiny během testování nic nenařizovala. Což je trochu paradox, protože se dá očekávat, že by pozitivní mohli být i oni. Řekla bych, že rozumný člověk, dokud nebude mít výsledky testů, raději zůstane doma, pokud mu to situace dovolí.
Jsem z podobné branže jako ty a kdybych měla podezření, že někdo doma to má, raději bych do práce až do výsledků testů nešla.
Hodně štěstí!

No, problem je trochu v tom, ze spousta lidi nemuze zavolat do prace, ze pro jistotu neprijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44603
8.9.20 13:16
@Pudloslava píše: Řekněme, že dítě onemocní horečnatým onemocněním a realizuje se test na COVID, je po tu dobu zdravý zbytek rodiny v karanténě?
Zajímalo by mě, jestli je na to nějaký metodický pokyn, nebo jestli má někdo konkrétní zkušenost.(Ani mě moc nezajímají vaše názory na to, jak by to mělo správně být, sorry :-)

Bohužel je to na uvážení dotyčného. Když jsem čekala na výsledek testu, tak si manžel vzal dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
8.9.20 13:17

Aktuální zkušenost- ne, karantenu má jen testovany, zbytek ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4120
8.9.20 13:29

Já tomu nerozumím celému. Na jaře říkali jasně, že pokud je člověk nemocný (jakkoli „virózově“) má zalézt do postele a ležet. Až pokud by měl nějaké komplikace, posílala ho hygiena na testy. A nyní jako zakašlu a hned poženu na testy? 8o
Aktuálně mám nemocné dítě, tak prostě leží, do školy nejde, ale na nějaké testování fakt kašlu, je mi dost jedno jestli je nachlazený nebo má covid, vyležet to musí tak jako tak. Na jaře byl tento postup ok, teď testujou jak vzteklí, jako by to k něčemu bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama