Když cukrářka zruší svatební objednávku

Anonymní
12.5.20 23:36

Když cukrářka zruší svatební objednávku

Holky, mám otázku a chci znát váš názor..
Jak by jste braly, kdyby vám cukrářka 3,5měsíce před svatbou oznámila, že ruší vaši objednávku, ze zdravotních důvodů, přesněji z důvodu těhotenství? Měli by jste v tomto případě vztek? Je to podle vás pochopitelné, omluvitelné?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

618
12.5.20 23:44

Vztek bych neměla, proč? Třeba má rizikové těhotenství, to se může stát. Je to sice komplikace shánět někoho jiného, ale není to nic fatálního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061

A k čemu ti pomůže že budeš vzteklá? Stane se no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
@Anonymní píše:
Holky, mám otázku a chci znát váš názor..
Jak by jste braly, kdyby vám cukrářka 3,5měsíce před svatbou oznámila, že ruší vaši objednávku, ze zdravotních důvodů, přesněji z důvodu těhotenství? Měli by jste v tomto případě vztek? Je to podle vás pochopitelné, omluvitelné?

Ano, je to více než pochopitelné. Pokud se u ní objevily nějaké komplikace, tak prostě pracovat nemůže. Dala vědět více než čtvrt roku předem, nevyšplouchla vás 14 dní před svatbou. Co podle tebe má dělat, pokud ví, že nebude moct pracovat? Pro ni taky není sranda přijít o příjmy, z plezíru to, coby pravděpodobně OSVČ nebo maličké s. r.o. bez nároku téměř na cokoliv, asi nedělá (narozdíl od nemála normálně zaměstnaných žen, které si nechávají psát neschopenky div ne od pozitivního těhotenského testu, protože dostanou normálně nemocenskou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6300

Jako mela by byt zastrelena za usvitu? Za me je to ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
12.5.20 23:50

Já bych se asi nezlobila…času najít jinou je ještě dost, neboj. Já to měla vše rychle..manžel před pár lety na konci července požádal o ruku a v září jsme se brali..žádné hrocení, vše vyšlo, co se zkomplikovalo se prostě řešilo jak se dalo :) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6406
12.5.20 23:54

Ano, je to pochopitelné. Naopak dala vědět včas, tři měsíce dopředu jistě někoho stejně schopného seženete, určitě máte čas na řešení situace. Mohla to tajit v domění, že se její stav zlepší, a říct to měsíc předem. Popřála bych jí klidné těhotenství a pustila se do hledání ;). Naštvaná bych nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1920
13.5.20 00:15

3,5 mesice je cajk, pokud to teda nebyla nejaka prestizni cukrarka, co ma vyhlaseny originalni dorty, a rezervace na dva roky dopredu, ale ne nebyla bych nastvana spis by me to mrzelo, my meli lepsi cukrarku asi 4 mesice pred jsme potrvrovali, a na nas termin mela dalsi ctyri svatby tak bych se nebala ze nesezenes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49891
13.5.20 00:20

Vždyt dala vědět dost dopředu. Já musela jen ležet, ze dne na den. Nebo co kdyby měla úraz. Tohle se mohla klidně stát týden před a to by bylo mnohem horší. Nebo jak to teda měla vyřešit než to včas zrušit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9538
13.5.20 00:39

Pogratulovala bych jí k těhotenství a slušně se zeptala, jestli by mi mohla místo sebe někoho doporučit (případně se i přimluvit, aby mi na tento termín vyšli vstříc).
Být tou cukrářkou, tak si zmapuju okolí, zjistím, kde na dané termíny jsou ochotni vzít objednávky, a zákazníkům ty objednávky ruším i s informací, kde případně vím, že mají zatím volno (v rámci služeb zákazníkům).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41409
13.5.20 00:40

8o nezlobila a hlavně jí přála jen to dobré, ať to s miminkem vybojují. Sama jsem to zažila. 7× jsem lehla ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5612
13.5.20 00:52

Nejde o zivot, jen o svatbu, byt Tvoji a sladkosti. Ona treba bude bojovat o mnohem vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
503
13.5.20 01:04

Samozřejmě že bych neměla vztek. Proč bych ho měla mít? Asi by mě zamrzelo, že jsem měla už v duchu „odškrtnutou“ jednu položku ze svatebních příprav a teď to budu muset zařizovat znovu, ale přece o nic nejde. Svatba bude za 3,5 měsíce, fůra času domluvit si někoho jinýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3171
13.5.20 02:33

3,5 měsíce máš ještě dobrý, svagr byl vyzvedavat den před svatbou nějaký zakusky a v cukrarne si spletly datum, vyloženě jejich chyba protože se jich sestra při objednání ptala jestli budou mít otevřeno 1.5. když je státní svátek a říkali, že jo a pak to měli napsaný na 1.6.když svátek není a ani je to netrklo. Naštěstí to bylo jen pár kousků tak to do večera stihli udělat, kdyby tam měla všechno cukroví tak by asi musela vykoupit cukrárny v širokým okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4262
13.5.20 04:35

Ano je to pochopitelné, omluvitelné. Nechci tě děsit, ale stát se může cokoliv, kdykoliv, takže jak vše nemáš doma, není jistota, že vše klapne. Proto je to takový adrenalin. 3,5 měsíce čas na hledání cukrářky je luxus, uplně v pohodě seženeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama