Co když dítě nenastoupí do školky, i když je přijato?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 03.01.19 23:01
kdyz dite nenastoupi do skolky,i kdyz je prijato

Ahoj :) mela bych dotaz.Moje temer trileta dcera by ted mela zacit chodit do skolky.Byla prijata na tento skolni rok s tim, ze nastoupi az v lednu. Platime kazdy mesic poplatek za skolku. Zajima me, jestli kdyby ted se ji ve skolce nelibilo a chteli bychom to odlozit na zari, tak by bylo nutne zase podat prihlasku nebo za ten udrzovaci poplatek by to misto ve skolce mela? Nemate nekdo zkusenost? Dekuju! :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21490 příspěvků 03.01.19 23:05

@zzzuzzzannna pokud jsi ochotná platit, tak by vám měli místo držet. Otázka je, jaký máte převis dětí, osobně by mi bylo blbé zabírat takto místo někomu, kdo školku potřebuje. Ale když vás přijali s docházkou od ledna, tak asi místo bude.

Clarity
Kecalka 246 příspěvků 03.01.19 23:06

Zkušenost nemám, ale myslím, že se nebude muset podávat přihláška znova. Ale je to jen z mého úsudku.

stavros
Kecalka 126 příspěvků 2 inzeráty 03.01.19 23:08

Ano měli jsme to tak. Platili jsme školku, ale dcerka do školky nechodila,nikomu to nevadilo.

zrcadlo
Kelišová 7119 příspěvků 03.01.19 23:10

U nás mají informaci, že pokud dítě soustavně nechodí déle než 3 měsíce (a není to podloženo zdravotními důvody), mají právo přijmout jiné dítě - je to kvůli tomu, že byl před pár lety velký nedostatek školek, ale teď už tak silné ročníky nejsou, tak by neměl být tak velký tlak ostatních maminek.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 03.01.19 23:29

@zzzuzzzannna ahoj, já to mám taky tak, dcera má nastoupit v dubnu, platím od září poplatek jako by do školky chodila, znovu na září už přihlášku dávat nebudeš, prostě je přijatá, akorát ten poplatek musíš pořád platit dál i kdybys ji ze školky stáhla :kytka:
a na nějaké moralistické výlevy tady vůbec nehleď, já naopak když někomu řeknu, že musím od září 2018 platit za dítě, které nastoupí až v dubnu, tak každý se tomu diví, že je to od zřizovatele školky nemorální - a taky nevím, jestli nastoupí, to jí bude 2,5 v tom dubnu a není teď ještě odplenkovaná - no třeba se do dubna stane zázrak

vejilka
Závislačka 4884 příspěvků 03.01.19 23:45

No když platíš, tak by jí odhlašovat neměli. Náš třeba od listopadu také nechodí, kvůli častým nemocem. Snad půjde už v pondělí. To by tam pak každý strkal nemocné dítě, jen aby ho neodhlásili. Dost maminek nechává i přes zimu doma :nevim:

zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 04.01.19 08:28

@stinga dekuju za informaci.Ja spis nevim,jestli tam bude chtit byt.Moc se na to netvari.A jsem rozhodnuta,ze pres jeji odpor a plac ji tam davat nebudu,kdyz nemusim.V dubnu se narodi segra,takze jsem doma.Jinak s odplenkovanim jsme si taky uzili.. :D

zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 04.01.19 08:31

@Aspera dekuji za nazor. :)

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 04.01.19 08:32

@zzzuzzzannna tak to hodně štěstí přeju :kytka:

zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 04.01.19 08:35

@vejilka Jasny mne jde o to,jestli kdybych ji ze skolky stahla,tak by stale platilo,ze je prijata i na pristi skolni rok.Urcite se jeste pripadne poinformuju ve skolce.Dekuju.

zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 04.01.19 08:37

@stavros Dekuji za prispevek :)

zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 04.01.19 08:38

@zrcadlo Dekuji za odpoved :)

zzzuzzzannna
Povídálka 48 příspěvků 04.01.19 08:40

@Clarity Dekuju :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 10:18
@zzzuzzzannna píše:
@stinga dekuju za informaci.Ja spis nevim,jestli tam bude chtit byt.Moc se na to netvari.A jsem rozhodnuta,ze pres jeji odpor a plac ji tam davat nebudu,kdyz nemusim.V dubnu se narodi segra,takze jsem doma.Jinak s odplenkovanim jsme si taky uzili.. :D

Taky řeším něco podobného. Syn bude mít za pár dní tři roky a má jít v průběhu ledna do školky. Už teď říká, že tam bude plakat a hrát si nebude. Přitom mu o tom povídáme pozitivně, jen ví, že tam bude bez mamky, která ale vždy po chvílii přijde.. Já mám RD na 4 roky a v práci teď právě čekám, kdyby se oběvila práce na 8 hodin, tak bych šla do práce. Ale zatím to vůbec nevypadá, spíš budu čekat klidně do září doma. A kluk bude nerad chodit do školky, přitom já doma. Ještě nevím, jak s tím naložíme.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >