Když hlídá tchýně tak spí krásně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25
1.1.22 20:56

Když hlídá tchýně tak spí krásně

Zdravím vás :mavam:
Můj roční syn se budí v noci po hodině a půl max po 2…..
No jenže když ho má tchýně přes noc tak se jí vzbudí jen 2× a dlouho i spí :zed: :zed:
U přítele taky spí celkem v pohodě :think:
Ale jakmile k němu v noci vstávám já což je furt :lol: tak proste vstává takto často! A pokaždé se nají a usne …
Jako co dělám špatně? Mate nebo měla jste to tak některá? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1764
1.1.22 20:58

Svitis, děláš hluk, moc se vrtis? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.1.22 21:00

@Takco prave ze neee, já jak lehnu tak se tak i vzbudim, v místnosti je zhasnuto …. Nebojí se tmy :lol: :zed: :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
1.1.22 21:00

Možná přehnaná péče? Že ti dva to mají víc na salámu a dítě to moc dobře ví, že u nich nepochodi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.1.22 21:02

@Cenarius jako že jsem na nej moc hodná a oni by ho proste nechaly “řvát”? …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
1.1.22 21:08

Špatně neděláš nic, dítě prostě cítí že tam jsi a ví že k němu půjdeš. Mozna je to i tím že ty jako máma reaguješ na každý jeho pohyb a procitnutí a to se třeba u tchyně a přítele neděje. Ja byla pokaždé vzbuzena už když se děti vrtěli a manžel ten až na pořádný křik, ale tak to prostě je. Hlavu bych si z toho nedělala. A taky ty děti nejsou hloupé, ví že přijdeš, což v případě přítele nebo tchyně není úplně jisté :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
1.1.22 21:09
@Mamamarie píše:
Zdravím vás :mavam:
Můj roční syn se budí v noci po hodině a půl max po 2…..
No jenže když ho má tchýně přes noc tak se jí vzbudí jen 2× a dlouho i spí :zed: :zed:
U přítele taky spí celkem v pohodě :think:
Ale jakmile k němu v noci vstávám já což je furt :lol: tak proste vstává takto často! A pokaždé se nají a usne …
Jako co dělám špatně? Mate nebo měla jste to tak některá? :nevim:

Syn nikdy u tchýně nespal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12524
1.1.22 21:13

Já jsem dávala na hlídání přes noc až se nebudili. Ale oni jsou potvory a zkouší kdo co povolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
1.1.22 21:15

Tohle se třeba doporučuje když se dítě odstavuje od nočního kojení, že se má nechat spát jen s partnerem pokud spíte společně aby tě necítil, ty děti prostě spí nějak klidněji, protože když tam jsi tak chce být u tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
1.1.22 21:17

Treba je uz zraly na vlastni pokoj a postylku? proste aby nespal s Tebou v jednom pokoji hlavne a muzes zkusit aby ho ukladal tatinek a ne Ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.1.22 21:18

Když hlídám vnučku, taky se snacha diví, že je u nás hodná a spí. Není to její chyba, je
to tím, že já se věnuju jen ji, nemusím řešit provozní věci a podobně. Takže ji vlastně
unavím hrama, pohybem, procházkama a pak prostě pěkně spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
1.1.22 21:21

Hele, tak přesně tohle řešíme teď u 15m :D. Trochu jsem si toho načetla a postup je takový. 1. Eliminuješ vše, co dítě může budit - tedy světlo, hlad, chlad, bolest, případně zdravotní problém.
2. Máma nespí s prckem, nejlépe aby v pokoji spal sám. 3. spánkové asociace - co je ta poslední věc, co dělá u usínání. Ideálně, aby to nebylo spojené s rodičem a mimi se naučilo usínat samé. Protože to, co si pamatuje posledné bude pak v noci hledat a když to nenajde, hlásí problém. 4. Pomalu odbourávat - postupně, nikdy ne naráz, noční krmení.

Já tedy uspávala u prsa a spal se mnou, teď uspává chlap houpáním a taky k němu neletíme hned na první mrnčení a když to jde, dáme mu pár minutek, ať zkusí usnout sám. Ale vyřvávat tedy nenechávám. Už po pár dnech se z 10 vzbuzení udělali tak dva a po ca. dvou týdnech nekonzistentního tréningu (vánoce u prarodičů) jsme jenom na jednom nočním krmení. :pankac: Poprvé to navrhl sám, když se vzbudil ve 3 a pak až v 8. Tak už jsme to tak nechali a když se ještě někdy vzbudí, řeší to chlap bez jídla. Prcek taky začal vstávat 1-2h později sám od sebe :dance:. Nemusím ani říkat jaká je to úleva. :dance: :dance: :dance:

Do dnes tedy spal s chlapem a od dnes spí sám. Jsem zvědavá, jak to půjde.

Takže vřele doporučuji začít s tímhle způsobem (upravené podle jedné pediatrické spánkové kliniky v USA).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.1.22 21:23

@Simča30 tchyně je prave na tohle jiná …. To je ta co rozmazluje vším možným a co ji nezajímají žádné rutiny :zed: … já i malého jsem schopna nechat brecet dokud neusne … protože vím ze nic nepotřebuje a jen řve a vymýšlí si :(
Jsem rozhodně ta nejvíc přísná :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.1.22 21:32

@Leenvecka pritel jezdí na lodi takze je někdy až měsíc pryč :oops:
Vlastní pokoj zvažuji asi se to urychlí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3472
1.1.22 21:37
@Mamamarie píše:
@Simča30 tchyně je prave na tohle jiná …. To je ta co rozmazluje vším možným a co ji nezajímají žádné rutiny :zed: … já i malého jsem schopna nechat brecet dokud neusne … protože vím ze nic nepotřebuje a jen řve a vymýšlí si :(
Jsem rozhodně ta nejvíc přísná :pocitac:

Tak to máš prostě za to! :D Nenechá Tě spát.
A jinak, tohle nechávání dítěte křičet, dokud neusne, to je teda pěkná… :zed: To jsi dobře otrlá. To se doporučovalo někdy před 30 - 40 lety. :-( K Tobě byla Tvoje matka taky tak bezcitná? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat