Když je vývojem hodně dopředu

1692
9.7.15 21:26

když je vývojem hodně dopředu

Dobrý večer jdu si pro radu. Dcera se narodila vyvolávaným porodem v 39tt s váhou 3920g a 50 cm už od narození je hodně šikovná až moc ted 22.7 bude mít pul roku, a od minulého týdne se samostatně posadí, tento týden už začala lozit ale co mě hlava nebere že se mi v postýlce postavuje. A mě by zajímalo jestli jí tenhle rychlí vývoj neuškodí nebo aby nebyla hyperaktivní??Nemohu jí ani v tom zabránit nebo ani na rukou nechce být a při kojení by i na hlavě stála. Zajímali by mě názory těch co to měli podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.7.15 21:31

Memu je pul roku a dela to same ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22324
9.7.15 21:32

Já znám chlapečka, se kterým chodily na rehabilitaci, aby ho trošku přibrzdily. Ale jinak nenaděláš nic, je prostě aktivnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
9.7.15 21:32

Myslím si, že pokud to dela sama od sebe a nijak ji do toho nenutis, tak to problém není. A hyperaktivita se dá myslím poznat až mnohem později. Mám skoro 2 letou holčičku a to je extrémní šídlo, cizí me vždycky litují, ale ani me nenapadlo, že by mohla trpět vylozene hyperaktivitou. Hoď se do klidu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13570
9.7.15 21:33

Nasemu sou 3 mesice a uz se snazi lezt, sedet a kdyz ho chytim za ruce tak si stoupa a pokousi se delat krucky :-D docela sem cumela :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22324
9.7.15 21:33

@zrza8 Jasně, hyperaktivita je o něčem úplně jiném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
9.7.15 21:34

Já chodila v osmi měsících a nijak mi to neuškodilo, dcera chodila sama v deseti měsících a tak jí to neuškodilo. Kamarádka syn dělal totéž, lezl už mezi 4.-5. měsícem, od půl roku stál v postýlce, chodil ještě mu nebylo 10 měsíců a taky se nejeví poškozeně. Nepomáhej jí vůbec v ničem, nech jí být, ale co zvládne sama, to jí neuškodí. Může se stavět a obcházet a klidně jí může trvat dalších 6 měsíců, než se pustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1692
9.7.15 21:35

No teda kam ty děti spěchají :think: No doufám že je nebudeme muset v roku učit jezdit na kole :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
9.7.15 21:38

Už si to nepamatuji přesně ale můj ve 2,5 měsíce přetáčení, v těsným závěsu bylo plazení, lezení a v půl roce už stál v postýlce… no taky vše hned.. Jediný co si z toho zrychlení odnesl je oslabené břišní svalstvo, což zase není žádná trága, na tom se dá cíleně zamakat ;)
Ale jinak uměl i odpočívat, spal hezky, žádná porucha z toho není ;) prostě byl jen v tom pohybu šikovnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1692
9.7.15 21:38

Super jste mě uklidnili mám dva syny starší byl narozen o 2 měsíce dřív tak u něj to bylo jiné, a druhý ten šel podle tabulek. A poslední cácora mě odvařila :mrgreen: Asi to bude i tím že vidí ty dva jak tady řádí a chce taky.NIc jí neučím vše dělá sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26498
9.7.15 21:40
@Kriss Tina píše:
Nasemu sou 3 mesice a uz se snazi lezt, sedet a kdyz ho chytim za ruce tak si stoupa a pokousi se delat krucky :-D docela sem cumela :-D

Jak se snaží sedět? Jako že ho posadíš a on drží?
Když dítě chytíš za ruce, bude tohle dělat každé. Likviduješ mu páteř, pokud to děláš opakovaně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13570
9.7.15 21:44

@jenny.fields ne ja ho neposazuju on se sam pritahuje treba u hrazdicky nebo se snazi posadit kdyz se pretoci na bok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
9.7.15 21:45
@Kriss Tina píše:
Nasemu sou 3 mesice a uz se snazi lezt, sedet a kdyz ho chytim za ruce tak si stoupa a pokousi se delat krucky :-D docela sem cumela :-D

No ty „krucky“ budou spis chuzovy reflex, ktery mizi tusim kolem 3. mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13570
9.7.15 21:47

@Gorlami asi jo neei mozny ze by chodil :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
9.7.15 21:49

Musim souhlasit. druhé dite bylo talky rychlik. v tom pul roce lezla, sedela e hned se stavela. v si zacala chodit. ona to není moc vyhra- ty deti na to ještě nemaji uplne „hlavu“ a je potreba je pak vic mit na ocich. pokud to dela sama od sebe je to ok a nijak to nezastavis ani nezmenis. strasi souroyenev muze mit vliv. nase poslední se ted ve 3 taky zacala tocit na bricho, tam jde nohama od sebe a strasne ji stve ze ji to zatm nejde :) tak jsem yvedava jak ji to pujde dal.ale je fakt ze muzou dosáhnout určitého stupne vývoje a pak se na dlouho zastavit. jo a dcera bijak zvlast hyperaktivni není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama