Když jí nenechám vybrečet a neusne, tak je to horší.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
58
22.10.21 20:31

Když jí nenechám vybrečet a neusne, tak je to horší.

Ahoj holky mám takový dotaz ohledně vyplakání. Pročetla jsem si tady spousty diskuzí, ale nenarazila jsem na nic co by mi pomohlo.

Dcera bude mít (4m), nikdy neměla velkou potřebu spát přes den. Uspavani bylo vždycky děs. Jenže poslední dobou byla dost protivná vždycky tak 2 až 3 hodiny po probuzení. Tak jsem zkusila před týdnem nastavit rezim, ze ji ukládám ke spánku, kdyz vidím ze začíná být protivna nebo zívá nebo si dává ručičky před obličej, to děla kdyz je unavená. Tak ji uložím a má většinou 3 fáze spánku během dne okolo 1 hodiny až hodiny a půl. No a musím zaklepat první den se celkem vydařil. Vztekala se max 10 minut a usnula a pak po probuzení byla jak vyměněná, proste nebyla protivna a uplakana. No ale poslední dny je to horor. Přijde mi ze zkouší co vydrzim. Řve v postýlce jak kdyby ji na noze brali a když přijdu k postýlce, tak na hned přestane a směje s na mě. :lol: Proste jakmile za ni přijdu tak pusu od ucha k uchu a ticho. Vesele se usmívá a ani nemukne. Tak ji pohladim ukonejsim a jdu a ona zachvilku znovu spustí. Nepomáhá ani kočár, ani nositko, ani houpatko, ani gumovy míč, když ji chci chovat tak se mi vzpouzi na ruce, ani žmoulat plenku, ani pevné zavinutí proste nefunguje nic na co bych si vzpomnela. Vyzkoušela jsem všechno možné a jedine kde usne je postylka, ale neobejde se to bez divadla které někdy trvá i přes půl hodiny, samozřejmě za ni vždycky po 5 minutách přijdu ji uklidnit. Nenechám ji tam rvat pul hodiny v kuse. Když zůstanu u postýlky, tak to nespí už vůbec a když usne tak jakmile začnu dělat sebemenší zvuk, tak je vzhůru. Musim zaklepat, ze tohle máme jenom přes den, ale rve mi to srdce když tam chudák bojuje v postýlce než usne, ale když ji nenencham vyvztekat a usnout, tak je pak ještě horší a protovnejsi, ze si ani na záchod nedojdu. Takze nevím co mám dělat. Je to takový ze když ji nenechám usnout bude hůř a když ji nechám, tak mě vyhlásí a bude rvat na lesy dokud neusne. :D Holky měli jste taky takový podobný problém? Popřípadě jak dlouho trvalo vašemu miminku si zvyknout na rezim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1374
22.10.21 20:42

Jo, ctyrmesicni zkousi co vydrzis :roll:
Rve, protože jako mlade savce potrebuje mamu k přežití, kdyz prijdes, logicky ma radost. Dopis ti jaksi jeste napsat neumí. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
22.10.21 20:48

8o 8o 8o Kdyby ti to skutečně rvalo srdce, tak ji necháváš vyřvat. Vždyť jí jsou 4 měsíce. Jako já jsem schopná pochopit, že někomu u 10m kojence večer rupnou nervy a prostě ho nechá v té posteli, protože už neví coby, ale takhle chladnokrevně u malinkatého miminka je to za mě fakt zločin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4748
22.10.21 21:00

Dcera byla stejná. Uspávala jsem ji na sobě, jak ve dne tak v noci. Sem tam usla v kočárku, ale jinak prostě potřebovala mě. No skončilo to tak, že jsem s ní přes den odpo spánek spala a večer ji uspávala na sobě a pak přenesla do postýlky. Měla velmi jemný spánek, takže jsem skutečně musela počkat tak hodinu než tvrdě usnula a pak ji přenést. Když jsem to uspěchala tak se probudila a šlo se nanovo. Kvůli tomu jsem pak v roce a půl pořídila postýlku dospěláckou, vycpala ji ze všech stran a chodila tam s ní, abych ji nemusela přenášet. Pak jsem se plížila jak ninja, abych ji nezbudila, spánek měla stále těsně po usnutí velmi jemný. Kolikrát se mi stalo, že jsem usnula dřív než ona :lol: Cca po 2 roce se to změnilo. Odpoledne dám pusu a jdu, večer pohádku pusu a jdu. Chvíli si tam vykládá a usne. Nicméně s druhým dítětem na krku si tento proces nedokážu vůbec představit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
22.10.21 21:00

První dítě těžce nerezimove, dráždivé. Všechny chytré knihy a rady ohledně spánku a režimu byly akorát na dvě věci.
Protože ty mu nervovou soustavu fakt nemely šanci předělat, museli jsme počkat, až za pět let dozraje. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
22.10.21 21:02

Nejak nechapu dotaz.
Jak zvyknout na rezim? Kdyz dam spat dite, kteremu se chce spat, tak to neni zadny rezim.
A jak, ze nic nefunguje, kdyz jinde pises, ze jakmile se objevis, tak prestane brecet?
Tak ji vem do naruce nebo k sobe do postele a vyreseno, ne?
Nechat vyrvat je prasarna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 21:11

Holky vzdyt pise, ze na ruce ji neusne, ze je schopna usnout jen v postylce. Tak nesudte az tak tvrde, ze si ji ani nevezme k sobe-podle toho co pise to zkousela.
Nemuzes si presunout postylku ke sve posteli, malou treba hladit do usnuti a pospat si s ni? Nebo pockat az usne tvrde a potom si jit po svym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1968
22.10.21 21:22

A nemůžeš prostě stát u postylky dokud neusne?

Taky jsme s tím okolo třetího měsíce měli problém. Položila jsem do postýlky, začala řvát, pochovala jsem ji, položila do postýlky a když začala řvát tká znovu. Časem se to zlepšilo, že někdy usne i na první dobrou.

Tak malé mimco nenechavek vyrvat. Něco ho zkrátka trápí a jinak to říct neumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
22.10.21 21:30

Starší dceru jsem uspavala kojením a nošením na rukách v peřince. Nesměla jsem si sednout. Pak dostala dudlík. Je bohužel dudlikomil. Kočár na ni taky fungoval. Mladší je schopna usnout i sama celkem kdekoli, ale taky se vzteks, kdyz už chce spát a nejde ji to. Dudlík je opět dobrým pomocníkem. Chování pomáhá, dokonce nemusím ani chodit.

Některé děti chtějí mít plinu přes očička, to jsem už taky viděla.

Plakat nenechavej, chudák mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4534
22.10.21 21:38

A u prsa ti neusne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
22.10.21 22:20

Stojím u syna tak dlouho, dokud neusne. Taky u postýlky. Mám dlaň na jeho tvářičce. Na ruce mám hodinky a vždy si řeknu, že potom, co zavře očka, vydržím 8 min, aby opravdu tvrdě usnul a já mohla v klidu odejít :srdce: :srdce: :srdce: Občas se stane, že se třeba po 10 min probudí a začne plakat. Se vrátím a opakuju to stejný.

Trpělivost!!

To, že ti líp spí po vyrvani je jen tvoje domněnka. Usne kvůli vyčerpání z naléhavého pláče. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
22.10.21 22:25

Zkoušela jsi bílý šum? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.10.21 22:36

U druhého syna mám úplně stejnou zkušenost. Od miminka strašně špatně usínal. Šíleně sebou mlel a plakal. Museli jsme ho dlouho pevně zavinovat. I tak to ale nebyla hitparáda, ale jedině, kdy se pak zklidnil. Teď je mu 14m a bohužel je to lepší jen trochu. Uspavam ho v postýlce hlazením. Strašně sebou šíje a pořád vstává, stoupá si na hlavu apod. Nenašli jsme bohužel jiný způsob, než po chvíli odejít. On se tím rozbreci, necháme ho cca 2min, vrátíme se a pak se nechá už uspat. Málokdy se stane, že se nechá uspat hned bez toho našeho odchazeni a jeho pláče. Není mi to příjemný, ale bohužel jsme na nic jiného nepřišli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
22.10.21 22:41

Já jsem si vždycky lehla s dítětem do postele, buď uslo u prsa a nebo jsme se mazlili. Pak jsem prehodila do postýlky až zabralo. V klidu bez kriku, spokojeně spali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
22.10.21 23:15

Já to měla podobně, malej prostě nejlíp usínal sám v postýlce (a to už od porodnice), prostě to tak má. Protože na jedné straně ho tam neruší ty pohyby a zvuky rodičů, takže se mu líp spí, ale na druhé straně je lidské mládě fakt naprogramované spát s rodiči, takže se to v něm mele. Dobrá zpráva je, že samostatné spaní se dá naučit, aniž by se dítě nějak traumatizovalo. My jsme nechávali vyplakat, ale jen chviličku, pět minut mi přijde celkem dost, ale tak ty dvě minutky, pak jsme se vrátili, pohladili, pomazlili, klidným hlasem jsem mu domlouvala, že vidím, jak je unavený, a že až se vyspinká, tak se bude cítit líp a odpočatý, a že máma je hned vedle, kdyby cokoliv potřeboval, tak dojde… chce to trpělivost a klid a být s tím vnitřně v pohodě, že dítě spí samotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat