Když jsem na dovolené, nedokážu se domluvit s cizinci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dana112
Kecalka 350 příspěvků 07.07.19 17:37
Kdyz jsem na dovolene, nedokazu se domluvit s cizinci

Ahoj,
Mam takovy problem, ze kdyz jsem s rodinou na dovolene u more, tak vubec nerozumim tem cizincům, co rikaji a ja pak logicky nevim, co mam delat :mrgreen:, Je to hrůza a děs, ale nakonec se vzdy nejak dorozumim rukama a nohama, ale opravdu hruza :mrgreen:, kdyz jsme byli posledně na dovolene, tak jsem se ucila v anglictine nejake fráze nazpamet :mrgreen:.
No a kdyz jsme byli v restauraci a uz jsme dojedli, tal jsem cisnikovi misto :,,Can we pay, please?” rekla :,,Can we play, please?” S peněženkou v ruce :mrgreen: a vsichni z toho meli hroznou srandu :mrgreen:.
Tak me zajima, jak jste na tom vy s dorozumenim v cizině, jste na tom ok? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
nani77
Kecalka 437 příspěvků 1 inzerát 07.07.19 17:40

Neuč se sama doma. Choď do kurzu nebo si najmi lektora. Na to, abys rozuměla, toho musíš umět mnohem víc, než jen pár frází.

Malaga
Nadpozemská drbna 25927 příspěvků 07.07.19 17:40

Hezký přežblept ;)

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 07.07.19 17:43

Ja vetsinou rozumim ale neumim odpovedet :(

xkoup21
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 07.07.19 17:44

Ja jsem v pohode, anglicky se na dovolene vzdycky domluvim.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 07.07.19 17:45

Jak kde. Vlastně se domluvim skoro všude kromě Francie :lol: tam se na angličtinu tvarili, ze nechápou, a francouzsky umím tak akorát poděkovat

milwinka
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 07.07.19 17:45

Tak nikam nejezdi.

karkarka
Závislačka 3946 příspěvků 07.07.19 17:45

Anglicky a německy se základ domluvím, takže většinou pohoda.

Jana525
Kelišová 5666 příspěvků 07.07.19 17:50

Domluvim se anglicky, nemecky a spanelsky. A nahodou to co jsi rekla, je roztomily prerek.

pikola
Generální žvanilka 21411 příspěvků 1 inzerát 07.07.19 17:52

Já se vesměs domluvím všude, i když to občas asi musí být pro druhou stranu sranda :mrgreen: Umím Aj, Nj a trochu Šj.
Jinak pamatuju, jak jsme jeli s manželem ve šp výtahem, on nastoupil a říká „Buenos Aires“ :jazyk:

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 07.07.19 17:55

Taky mam nekdy problemy, ale my mame výhodu, ze mame 15-tiletou dceru :lol:, ta vetsinou mluvi a popripne nam preklada, takze nam vse domluví :palec:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 07.07.19 18:04

Já se domluvím v pohodě. Chlap taky. A osobně mi přijde poměrně trapné, když někdo jezdí do zahraničí a neumí žádný cizí jazyk. Naučit se pár frází snad není takový problém. Ještě když jsme jezdili s CK, tak se mi takhle stalo, že se na nás povesili lidi ze stejného zájezdu, aby se vůbec domluvili :?

lilith1
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 07.07.19 18:04
@nani77 píše:
Neuč se sama doma. Choď do kurzu nebo si najmi lektora. Na to, abys rozuměla, toho musíš umět mnohem víc, než jen pár frází.
@Dana112 píše:
Ahoj,
Mam takovy problem, ze kdyz jsem s rodinou na dovolene u more, tak vubec nerozumim tem cizincům, co rikaji a ja pak logicky nevim, co mam delat :mrgreen:, Je to hrůza a děs, ale nakonec se vzdy nejak dorozumim rukama a nohama, ale opravdu hruza :mrgreen:, kdyz jsme byli posledně na dovolene, tak jsem se ucila v anglictine nejake fráze nazpamet :mrgreen:.
No a kdyz jsme byli v restauraci a uz jsme dojedli, tal jsem cisnikovi misto :,,Can we pay, please?” rekla :,,Can we play, please?” S peněženkou v ruce :mrgreen: a vsichni z toho meli hroznou srandu :mrgreen:.
Tak me zajima, jak jste na tom vy s dorozumenim v cizině, jste na tom ok? :)

Cestuji jen s nekym kdo se dobre domluvi, sama anu nahodou..

cecetka
Echt Kelišová 8470 příspěvků 07.07.19 18:05

@Dana112 Jsem na tom stejne. Vecny anglictinar zacatecnik :mrgreen: Neco jeste reknu, ale absolutne druhym nerozumim. Nejak to vzdycky dopadne, uz to neresim. A letos jedeme do Polska, tam se domluvim dobre :mrgreen:

@milwinka píše:
Tak nikam nejezdi.

Proc by nikam nejezdila? Jen proto, ze neumi anglicky? To je ale blbost :roll:

Malaga
Nadpozemská drbna 25927 příspěvků 07.07.19 18:16
@Serpentini píše:
Já se domluvím v pohodě. Chlap taky. A osobně mi přijde poměrně trapné, když někdo jezdí do zahraničí a neumí žádný cizí jazyk. Naučit se pár frází snad není takový problém. Ještě když jsme jezdili s CK, tak se mi takhle stalo, že se na nás povesili lidi ze stejného zájezdu, aby se vůbec domluvili :?

Trapné? Tak každý nemůže umět všechno… Fráze jsou fajn, ale když pak nerozumí tomu co odpoví, tak to úplně účel neplní… ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama