Když jste se rozcházeli s manipulátorem...

Anonymní
11.2.21 18:20

Když jste se rozcházeli s manipulátorem...

Hezký podvečer,
chodili jsme spolu přes tři roky, děti spolu nemáme, ani jsme spolu nebydleli.
Myslím si, že můj partner je skvělá ukázka manipulátora. Poslední dobou už si ani nemůžu dovolit nic říct, aby to nebylo špatně, aby se náhodou neurazil nebo ho to naopak neuvrhlo do stavu, kdy mě trestá svým mlčením a nedostupností.
Snažila jsem se o těch věcech mluvit, vysvětlovat, ale on je stále stejný a už nemůžu.
Proto se s ním chci rozejít. Několikrát jsem to už zkoušela, ale nikdy jsem nevydržela. Protože mi přijde, že když už ode mě cítí rozhodný krok, hrozně mě tahá zpátky, jestli mi rozumíte, jak to myslím.
Proto prosím o radu, jak se rozejít a dokázat se k němu nevrátit, jestli to někdo z vás už zažil. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.2.21 18:32
@Anonymní píše:
Hezký podvečer,
Myslím si, že můj partner je skvělá ukázka manipulátora. Poslední dobou už si ani nemůžu dovolit nic říct, aby to nebylo špatně, aby se náhodou neurazil nebo ho to naopak neuvrhlo do stavu, kdy mě trestá svým mlčením a nedostupností.
Snažila jsem se o těch věcech mluvit, vysvětlovat, ale on je stále stejný a už nemůžu.
Proto se s ním chci rozejít. Několikrát jsem to už zkoušela, ale nikdy jsem nevydržela. Protože mi přijde, že když už ode mě cítí rozhodný krok, hrozně mě tahá zpátky, jestli mi rozumíte, jak to myslím.
Proto prosím o radu, jak se rozejít a dokázat se k němu nevrátit, jestli to někdo z vás už zažil. Díky.

Ahoj, naprosto ti rozumím. Měla jsem děsně nízké sebevědomí, pořád mi tvrdil, že mě nikdo nebude chtít, atd. Byl můj prvnitak jsem si myslela, že to tak má být 8o a je to v pořádku. Když jsem se už odhodlavala odejít, tak B děsně milý, chodili jsme ven, do kina. Připadala sjem si děsně paranoidní. Nakonec jsme spolu byli tři roky. Vytáhl mě z toho můj úžasný manžel. Pomalu, když sjem ještě byla ve vztahu ex mi ukazoval, že ne všichni chlapi jsou takoví a že to není správné. Byl milý, hodný a zajímal se o mě. Předem říkám, že jsem ex nikdy nepovedla. Nakonec jsem se rozhodla to s ním ukončit… V tu chvíli po mě začal házet všechny možné věci, křičel, že jsem manipulátor, atd. Nakonec mi řekl, že by mi přál, abych si našla nějakého hajzla, a že bych si zasloužila, aby mě někdo znásilnil. Trvalo mi dost dlouho, než jsem pak získala nějaké sebevědomí a důvěru… Teď jsem naprosto šťastná se svým úžasným manželem. Tolik k mé zkušenosti s manipulatorem. Omlouvám se za anonym, ale je to citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:33
@Anonymní píše:
Hezký podvečer,
Proto prosím o radu, jak se rozejít a dokázat se k němu nevrátit, jestli to někdo z vás už zažil. Díky.

Tak jestli spolu nebydlíte, tak si příště zabal co něj máš (pokud k němu chodíš) a prostě mu pak napiš, že končíš. A utni komunikaci. Nejste svoji, dítě nemáte, tak je to jednoduché.
Když tedy říkáš, že se s ním nedá mluvit a jsi opravdu rozhodnutá…

Jinak to mlčení jako trýznivý nástroj znám bohužel dobře od mého manžela.
My už ale máme dítě a jí už mu neuteču.
Ale je to strašný. Mnohem lepší by bylo, kdyby na mě řval. Někdy mlčí i 14dní. Uraženej.
Hrozný
Anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
8410
11.2.21 18:42
@Anonymní píše:
Hezký podvečer,

kamarád se o to snažil asi 7 let? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10927
11.2.21 19:00

Musi ti dojit, ze jeho prava tvar je ten clovek, co je na tebe hnusnej. Ne ta pretvarka, kterou tak dobre umi.
A musi ti dojit, ze te ve skutecnosti nemiluje, a tudiz s takovym clovekem byt nechces.

Jasej, ze nemate deti, muzes ho vymazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 19:02
@Anonymní píše:
Tak jestli spolu nebydlíte, tak si příště zabal co něj máš (pokud k němu chodíš) a prostě mu pak napiš, že končíš. A utni komunikaci. Nejste svoji, dítě nemáte, tak je to jednoduché.
Když tedy říkáš, že se s ním nedá mluvit a jsi opravdu rozhodnutá…Jinak to mlčení jako trýznivý nástroj znám bohužel dobře od mého manžela.
My už ale máme dítě a jí už mu neuteču.
Ale je to strašný. Mnohem lepší by bylo, kdyby na mě řval. Někdy mlčí i 14dní. Uraženej.
Hrozný
Anonym nebo smazat.

ˇUplně ti rozumím, mlčení a když tě chlap přehlíží je hnusnější než řvaní.

• Citovat
  • Nahlásit
77
11.2.21 19:06

Sbal si veci, nic te u nej nedrzi a zmiz :nevim: chlapu je vsude plno, najdes lepsiho nez tohohle s kterym evidentne stastna nejsi. Na nej bych ohledy nebrala, copak on je bral na tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10335
11.2.21 19:10

Je to horsi jak abstak takovyhle rozchod s manipulatorem. Nabira to uplne jinych obratek nez normalni rozchod. Musis zachovat zdravy rozum. Bav se hodne s lidma a za chvili uvidis, ze absolutne nebudes chapat, co te tam drzelo. Musis to hlavne vydrzet nebo se z toho zblaznis. Bylo by to porad dokola. A pak i horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16438
11.2.21 19:19

Děkuj všem svatým, ve které věříš, že s ním nemáš společné bydlení a dítě nebo jiné závazky. To by bylo daleko horší. Sbal si věci, napiš mu že končíš, ignor na soc. sítích, pokud to jen trochu jde změnit třeba číslo na mobil… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 19:44

Přerušit a zablokovat všechny kontakty s ním a vytrvat. Moc doporučím knihu Láska a manipulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 19:52
@Modrásek modrý píše:
Přerušit a zablokovat všechny kontakty s ním a vytrvat. Moc doporučím knihu Láska a manipulace.

Děkuji moc, četla jsem. To mě právě přivedlo na myšlenku, že chodím s manipulátorem. Dříve jsem neshody v našem vztahu dávala za vinu jen sama sobě.

• Citovat
  • Nahlásit
11.2.21 19:59
@Anonymní píše:
Děkuji moc, četla jsem. To mě právě přivedlo na myšlenku, že chodím s manipulátorem. Dříve jsem neshody v našem vztahu dávala za vinu jen sama sobě.

I mně otevřela oči a podařilo se mi toho svého manipulátora opustit. Zpětně vidim, že mi to zachránilo život. Ale musíš být nekompromisní. Vydrž. Bude líp. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 20:00
@Modrásek modrý píše:
I mně otevřela oči a podařilo se mi toho svého manipulátora opustit. Zpětně vidim, že mi to zachránilo život. Ale musíš být nekompromisní. Vydrž. Bude líp. Držím palce.

Děkuju :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Dinocco
11.2.21 20:24

Zažila jsem. Když jsem se chtěla rozejít, snažil se mě uprosit, povolila jsem a nechala to být. Cokoli jsem udělala nebo neudělala byla jen moje vina a za všechno jsem mohla já. On nikdy za nic nemohl a ve všem byl nevině. Když už jsem byla rozhodnutá odejít, začal mě citově vydírat. Jak se polepší, jak mu na mě záleží, že je schopný na všechno zapomenout. Neustoupila jsem. Pak začali výhružky, slovní útoky, dokonce vydírání a urážky. Když jsem se s ním rozešla a ustála tohle, tak to byl nejlepší pocit v životě. Sebevědomí na bodu mrazu, ale snažila jsem se dát rychle do kupy.
Pak jsem si našla partnera, co se o mě stará, dělá pro mě první poslední a vše je o kompromisech.

Pokud je to manipulátor, pryč od něj, co nejdřív, ignorovat ho a hlavně neustoupit.
Určitě to zvládneš :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
10927
12.2.21 01:40
@Anonymní píše:
Děkuji moc, četla jsem. To mě právě přivedlo na myšlenku, že chodím s manipulátorem. Dříve jsem neshody v našem vztahu dávala za vinu jen sama sobě.

Jeste si precti Jedovata slova od Patricie Evans. Moc pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat