Peníze za oblečení od kamarádky

Anonymní
15.7.15 14:59

Když kamarádka se tak nechová

Dotaz chtěli by jste po kamarádce peníze za oblečení které by jste dávali pryč z tím že už to nosit nebudete. Nebo mně kamarádka naučtovala peníze za oblečení které neodpovídá. Tak se ptám jak by jste se vy zachovali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60878
15.7.15 15:02
@Anonymní píše:
Dotaz chtěli by jste po kamarádce peníze za oblečení které by jste dávali pryč z tím že už to nosit nebudete. Nebo mně kamarádka naučtovala peníze za oblečení které neodpovídá. Tak se ptám jak by jste se vy zachovali.

neberu oblečení od kamarádek, když už, stanovíme jasnou cenu, která je dodržena. Takže bych trvala na tom, na čem jsme se předem dohodly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
15.7.15 15:04

Pokud něco dávám pryč a chci za to něco i po kamarádce, tak to rovnou řeknu. Pokud bych něco dostala s tím, že si dodatečně někdo vzpomene že za to něco chce, tak je na mě, jestli zaplatím, nebo oblečení vrátím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27032
15.7.15 15:09

Já to dělám tak, že když po sobě dávám něco kamarádce nechci za to peníze, ale třeba ať mi něco koupí nebo mi dá něco na oplátku. Je mi blbé si říkat o peníze a takhle mi to přijde fajn.

Posledně jsem jedné dala kompletní výbavu po mojí holce (ona je aktuálně těhotná a čeká taky holčičku) a ona mi za to koupila pro mojí dceru vše nové do postýlky, peřinu, polštář, povlečení. Bavily jsme se o tom, že jí chci koupit tohle vše nové tak ona hned, že to koupí za ty věci.

Tak mi to přijde „správné“, peníze bych si nevzala… :nevim:

Příspěvek upraven 15.07.15 v 15:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
15.7.15 15:11

Je to divně naformulované…Ona po tobe nic nechtěla, dala ti ho a ted chce třeba 2 000 i když to třeba odpovídá 500,–?Nebo jak? Hele kdyby mi ho prodávala kamarádka, cenu bychom si řekly doipředu. Jinak fakt kamarádka, kter m peníze a oblečení díví pryč protože ona víc jak 2 roky staré věci nenosí, mi ho dá, protože ví,. že by ho stejně vshodila. Nikdy nic nechtěla :nevim: Jestli ti ho už jednou dala a ted chce zpětně peníze, vrátila bych oblečení nebo nabídla sovu cenu, pokud nepřijme, dovez zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
15.7.15 15:11
@AdLa12 píše:
Tak mi to přijde „správné“, peníze bych si nevzala… :nevim:

Mně taky, tohle je asi nejlepší řešení, alespoň podle mě. :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4598
15.7.15 15:21

Ve tvem pripadu bych veci vratila a od kamaradky bych priste nic nechtela. Kdyby to byla kamaradky kamaradka tak nereknu.. :cert:

Od kamaradky bych si penize nevzala :poblion: Co chci prodat, hodim sem na bazarek. Kdyz ma o neco zajem nekdo blizky, daruji mu to! A to na tom nejsme zas nejak nejlip..
I tak se mi to vraci. Dala jsem kamradce posledne vybavicku po nasi holce. A ona mi pak dala po jijim chlapeckovi, kdyz me se narodil syn. Ale ja po ni nic neptala.. Kdyz je to kamaradka, tak sama prijde na spusob jak ti vratit sluzbicku ne? Prijde mi fakt divny si brat penize od kamaradky za hadry co by vyhodila :think:

Příspěvek upraven 15.07.15 v 16:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Menora
15.7.15 15:25
@Anonymní píše:

Moc ten dotaz nechápu, ale je to o tom, jak to máte mezi vy dvě nastavené. Pokud mi má kamarádka nabídne oblečení, vím, že mi ho dává a nic nechce, ani peníze, ani žádnou protislužbu, pokud něco dávám já jí, je to stejné. Jednoduše to tomu člověku daruji, nevím, co bych za to po něm měla chtít. Pokud po Tobě chce zpětně peníze, věci bych jí vrátila. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1927
15.7.15 15:30

@Kiara28

Píše se to „KamaráDka“. Nezlob se, ale je to do očí bijící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93628
15.7.15 15:38
@Everyone píše:
@Kiara28Píše se to „KamaráDka“. Nezlob se, ale je to do očí bijící.

přesně tak ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13954
15.7.15 15:45

Já si za vyřazený věci nic neberu, pokud bych dávala třeba úplně ěnco niovýho, co bylo drahý a mě nesedí, řeknu rovnou, jestli to nechce, a le že bych za to chtěla tolik a tolik, že to je nový a bylo drahý.. jinak za vyřazený věci si nic neberu, jsem ráda, že mi netrčí ve skříni a někdo to třeba ještě unosí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
15.7.15 16:01

Zakladatelko, upresni nám to :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4598
15.7.15 16:07
@Everyone píše:
@Kiara28Píše se to „KamaráDka“. Nezlob se, ale je to do očí bijící.

Omlouvam se, nejsem ceska! Vase gramatika mi porad neda spat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
15.7.15 16:23

Menime s kamaradkam obleceni pomerne casto kdyz nekdo neco uz nechce da to me a ja treba za nakou dobu vyradim neco od sebe a zas nabidnu na oplatku, ale chtit po kamaradce penize za neco noseny by me nenapadlo, jedine kdybych koupila fak neco peknyho drahyho a nenosila to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3044
15.7.15 21:45

Záleží, o co přesně jde. Když mi někdo něco dá, nebo se bavíme, že mi to dá, rovnou se zeptám, co za to bude chtít? Pak se buď dohodne cena, něco jiného za to, nebo časem něco dám, i když nic nechce.

Třeba nedávno mi dala sousedka věci po dceři, že za to nic nechce. Nerada beru něco zadarmo, tak jsme jí dali aspoň flašku domácího vaječňáku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama