Když kojení nestačí (5.měsíců)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veselykopr
Nováček 6 příspěvků 14.01.17 22:35
Když kojení nestačí(5.měsíců)

Zdravím, přišla jsem si pro radu. Syn má ukončený 5.měsíc. Ale už pár dní se trápíme s kojením. Doposud byl plně kojen. U prsa se vzteká, přes den přikládám co dvě hoďky, k večeru i co hodinu. V noci spí od desíti do půlnoci, pak se budí tak ve 4 ráno a pak si schrupne ještě do 8. Pokaždé kojím. Spí podle mě vyčerpáním. Odpoledne je totiž hodně nevrlý, pobrekává a je nespokojený. Začnu dávat na oběd příkrm (na začátku moc nesní). Ale nemám mu doplnit jídelníček i UM? Spojit to příkrm+UM? Chci kojit ještě pár měsíců, pak bych ho chtěla odstavit. Je to má volba a prosím negativní komentáře si nechejte pro sebe. :-) v souvislosti s UM-zaujalo mě kozí mléko Goldim. Vaše názory?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64138 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 22:40

@Veselykopr No, zkusit můžeš co chceš, ale počítej s tím, že se dítko může rozhodnout jinak… třeba moje ani jedno UM nevzalo do tlamky a to ani v kaši.

unuděná
Kelišová 5729 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 22:41

Proc um? Po jidle klidne dokoj, idealni kombinace! Pokud mas pocit, ze ma v noci hlad, klidne po zavedeni obidku prejdi na vecerni kasi, opet dokoj.Ne nutne dite ze zacatku nic moc nesni. U nas obe deti po tydnu snedly celou malou porci (100-120g) ;)

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 14.01.17 22:44

UM bych dala jen kdyby dite zhublo. Vztekani u prsa muze byt zpusobeno i treba rustem zubu. A nebo temperamentem, nektere deti jakoby nemaji cas a prsu moc nedaji, aby jim neco neuteklo.
Pokud ma dite hlad, tak muze od zacatku jist plne porce, jen nektere deti prijimaji prikrny pozvolna, jine jsou jak Otesanci.
Zavedla bych prikrm, nabizela bych i prevarenou vodu na zizen. Buzeni v noci mi prijde zcela normalni frekvence pro kojence, ani malo, ani prilis.

lisma
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 14.01.17 23:57

Kludne dalej koj a nemaj strach, ono sa to zase zlepsi :hug: ak si odkojila 5m, mlieka mas dost.

Veselykopr
Nováček 6 příspěvků 15.01.17 00:23

Děkuji za rady a připomínky :) kojit samozřejmě nepřestanu. Budeme zkoušet. Je fakt, že to může být i náznak zoubků. Chci být ale připravená a mít nějaké info.

angelivanka84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 00:42
@Veselykopr píše:
Zdravím, přišla jsem si pro radu. Syn má ukončený 5.měsíc. Ale už pár dní se trápíme s kojením. Doposud byl plně kojen. U prsa se vzteká, přes den přikládám co dvě hoďky, k večeru i co hodinu. V noci spí od desíti do půlnoci, pak se budí tak ve 4 ráno a pak si schrupne ještě do 8. Pokaždé kojím. Spí podle mě vyčerpáním. Odpoledne je totiž hodně nevrlý, pobrekává a je nespokojený. Začnu dávat na oběd příkrm (na začátku moc nesní). Ale nemám mu doplnit jídelníček i UM? Spojit to příkrm+UM? Chci kojit ještě pár měsíců, pak bych ho chtěla odstavit. Je to má volba a prosím negativní komentáře si nechejte pro sebe. :-) v souvislosti s UM-zaujalo mě kozí mléko Goldim. Vaše názory?

Mě samo přestalo někdy v polovině pátého měsíce. Předtím než skončilo se mi malá taky rozčilovala a tak mi dr řekl, že mám asi slabé mléko.
Tak jsem zkusila nasadit UM a pomalu odstavit a pomohlo.
Plus tedy příkrmy (mrkev a brambor).
Jinak kozí mléko nemá prý železo, tak nevím.
Neznám kozí UM :lol:

beruska9
Extra třída :D 10863 příspěvků 15.01.17 02:04

@Veselykopr : z ceho usuzujes, ze nestaci mliko? To chovani muze mit milion jinych pricin - vyvoj, zoubky atd.
Jinak s prikrmy klidne zacni a uvidis…jestli chces dat UM, je to samozrejme taky moznost, ale nevim, jestli to chovani je urcite hlad :nevim:

AliaAtreid
Kecalka 185 příspěvků 31.01.17 22:46

Radsi bych zacala davat vic normalniho jidla, tak sam prestane vyzadovat tolik mleka, takze dej spis prikrm i vickrat za den, pokud snese a normalne koj, bez UM. malemu spis UMnadelalo potize s travenim…

Žirafka D.
Kecalka 127 příspěvků 06.01.19 10:46

Zdravím vás maminky, chtěla bych se s vámi poradit.
Dcerce je dneka přesně 5 měsíců a pár dní se trápíme s večerním kojením. Vždy jsem nakojila z jednoho prsu a stačilo to, malá usnula a spala do rána. Před asi 3 týdny se začala budit ještě dvakrát v noci. Ale poslední dny večer nakojím z jednoho prsu, po chvilce začne dělat to, že se přisaje - pustí, otočí hlavičku na druhou stranu a hledá a křičí, pak se zase přisaje - pustí a totéž, když ji přilžím k druhému prsu, tak zase normálně saje, ale někdy zase po chvilce intenzivního sání dělá totéž, co u prvního prsu. Pak třeba usne, za půl hodiny je vzhůru a zase hledá. Dudlíka nemá a nechce. Myslíte, že by mohl být problém v tom, že už jí mlíčko nestačí? Přemýšlím nad tím, že bych začala dávat kaši k večeři. Co si o tom myslíte? Jinak přes den se kojí cca po hodině - hodině a půl (tak to má od narození).
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Předem děkuji za názory :-)

Aduš8
Závislačka 3031 příspěvků 06.01.19 10:52

@Žirafka D. Pokud jsi ještě nezačala s příkrmy, tak kaší nezačínej. Můžeš jí způsobit bolení bříška. Spíš začni pomalu zeleninou k obědu. Jsou to opice zvědavé a v tomhle věku je všechno rozptyluje. Nezačínají se jí klubat zoubky? Někdy je to při sání bolí, hlavně k večeru. Ale mně se kolem tohohle věku malý začal také budit častěji, začínají hodně vnímat a mozek to v noci musí vše zpracovat :nevim:

Žirafka D.
Kecalka 127 příspěvků 06.01.19 11:41

@Aduš8 Příkrmy zatím nemáme, plánovala jsem, že budu do 6 měsíců plně kojit… Zvědvá je opravdu jak opička. :-D … Co se týká toho nočního buzení, tak to by mi tak nevadilo, spíš ty večery. Je to tak na 2 -3 hodiny než úplně usne. :-( Jinak syn se mi v tomhle věku v noci budil co třičtvrtě hodiny - to byl teprve mazec.

lucynka25
Echt Kelišová 8282 příspěvků 07.01.19 15:57

@Žirafka D. Kaše není na noc vhodná, je těžká do bříška. Nejlepší je na snídani.
Můžou jí růst třeba zoubky :think: jinak jsi šťastná žena, mě se obě kojené holky běžně budily třeba 5× s jídlem i bez a to spaly u mě.

Žirafka D.
Kecalka 127 příspěvků 14.01.19 21:23

Tak jsem vám všem chtěla poděkovat za rady … naštěstí se to uklidnilo a dcerka zase krásně usíná a budí se dvakrát za noc… což je paráda. Asi ji jen něco trápilo, možná ty zoubky - sice žádný nevylezl, ale možná už se někde chystá. :)

tannul
Povídálka 25 příspěvků 18.01.19 14:15
@Veselykopr píše:

Zkuste ještě vydržet u kojení (může to být růstový spurt, zoubky,…),ale pokud to nepůjde, tak Kozí UM je podle mě ideální volba. Asi jste si o něm pročítala,když se tu o něm zmiňujete:-) Já mám starší cácorku a kupuji od Goldimu i kozí kaše a malá mi nádherně prospívá. Je jí už 13 měsíců a neměli jsme ještě ani rýmičku :-) Už naše babičky když neměli mléko, tak dokrmovali děti kozím mlékem a bylo méně nemocí,alergií než dnes. Mají i jednoporcové balení na vyzkoušení, jestli bude vyhovovat. Přeci jen každému dítěti sedne něco jiného.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >