Reklama

Když kojení nestačí (5.měsíců)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veselykopr
Nováček 6 příspěvků 14.01.17 22:35
Když kojení nestačí(5.měsíců)

Zdravím, přišla jsem si pro radu. Syn má ukončený 5.měsíc. Ale už pár dní se trápíme s kojením. Doposud byl plně kojen. U prsa se vzteká, přes den přikládám co dvě hoďky, k večeru i co hodinu. V noci spí od desíti do půlnoci, pak se budí tak ve 4 ráno a pak si schrupne ještě do 8. Pokaždé kojím. Spí podle mě vyčerpáním. Odpoledne je totiž hodně nevrlý, pobrekává a je nespokojený. Začnu dávat na oběd příkrm (na začátku moc nesní). Ale nemám mu doplnit jídelníček i UM? Spojit to příkrm+UM? Chci kojit ještě pár měsíců, pak bych ho chtěla odstavit. Je to má volba a prosím negativní komentáře si nechejte pro sebe. :-) v souvislosti s UM-zaujalo mě kozí mléko Goldim. Vaše názory?

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 22:40

@Veselykopr No, zkusit můžeš co chceš, ale počítej s tím, že se dítko může rozhodnout jinak… třeba moje ani jedno UM nevzalo do tlamky a to ani v kaši.

unuděná
Kelišová 5374 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 22:41

Proc um? Po jidle klidne dokoj, idealni kombinace! Pokud mas pocit, ze ma v noci hlad, klidne po zavedeni obidku prejdi na vecerni kasi, opet dokoj.Ne nutne dite ze zacatku nic moc nesni. U nas obe deti po tydnu snedly celou malou porci (100-120g) ;)

Helileli
Závislačka 2766 příspěvků 14.01.17 22:44

UM bych dala jen kdyby dite zhublo. Vztekani u prsa muze byt zpusobeno i treba rustem zubu. A nebo temperamentem, nektere deti jakoby nemaji cas a prsu moc nedaji, aby jim neco neuteklo.
Pokud ma dite hlad, tak muze od zacatku jist plne porce, jen nektere deti prijimaji prikrny pozvolna, jine jsou jak Otesanci.
Zavedla bych prikrm, nabizela bych i prevarenou vodu na zizen. Buzeni v noci mi prijde zcela normalni frekvence pro kojence, ani malo, ani prilis.

lisma
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 23:57

Kludne dalej koj a nemaj strach, ono sa to zase zlepsi :hug: ak si odkojila 5m, mlieka mas dost.

Veselykopr
Nováček 6 příspěvků 15.01.17 00:23

Děkuji za rady a připomínky :) kojit samozřejmě nepřestanu. Budeme zkoušet. Je fakt, že to může být i náznak zoubků. Chci být ale připravená a mít nějaké info.

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 00:42
@Veselykopr píše:
Zdravím, přišla jsem si pro radu. Syn má ukončený 5.měsíc. Ale už pár dní se trápíme s kojením. Doposud byl plně kojen. U prsa se vzteká, přes den přikládám co dvě hoďky, k večeru i co hodinu. V noci spí od desíti do půlnoci, pak se budí tak ve 4 ráno a pak si schrupne ještě do 8. Pokaždé kojím. Spí podle mě vyčerpáním. Odpoledne je totiž hodně nevrlý, pobrekává a je nespokojený. Začnu dávat na oběd příkrm (na začátku moc nesní). Ale nemám mu doplnit jídelníček i UM? Spojit to příkrm+UM? Chci kojit ještě pár měsíců, pak bych ho chtěla odstavit. Je to má volba a prosím negativní komentáře si nechejte pro sebe. :-) v souvislosti s UM-zaujalo mě kozí mléko Goldim. Vaše názory?

Mě samo přestalo někdy v polovině pátého měsíce. Předtím než skončilo se mi malá taky rozčilovala a tak mi dr řekl, že mám asi slabé mléko.
Tak jsem zkusila nasadit UM a pomalu odstavit a pomohlo.
Plus tedy příkrmy (mrkev a brambor).
Jinak kozí mléko nemá prý železo, tak nevím.
Neznám kozí UM :lol:

beruska9
Extra třída :D 10564 příspěvků 15.01.17 02:04

@Veselykopr : z ceho usuzujes, ze nestaci mliko? To chovani muze mit milion jinych pricin - vyvoj, zoubky atd.
Jinak s prikrmy klidne zacni a uvidis…jestli chces dat UM, je to samozrejme taky moznost, ale nevim, jestli to chovani je urcite hlad :nevim:

AliaAtreid
Kecalka 185 příspěvků 31.01.17 22:46

Radsi bych zacala davat vic normalniho jidla, tak sam prestane vyzadovat tolik mleka, takze dej spis prikrm i vickrat za den, pokud snese a normalne koj, bez UM. malemu spis UMnadelalo potize s travenim…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama