Když je dcera u svého otce, nemohu jí volat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vrrtulka
Povídálka 25 příspěvků 29.06.19 10:17
Kdyz ma byvaly dceru, nemuzu ji zavolat

Ahoj vsem, zda nekdo poradi. Mam skoro 4letou dceru. Jsem rozvedena, a mame dany, ze byvaly ji ma kazdou stredu a co druhy vikend. Stredy me neboli, ale ten vikend je dlouhy a kdyz ji zavolam, abych ji slysela, volam pouze v so dopo, tak mi to nezvedne a napise, at ji nevolam. No, ale ted budou prazdniny a mame 14dni ja - a pak 14dni on, ja to bez ni nedam, kor kdyz ji nebudu moct zavolat… resila jste to nejaka? Jak? Dekuji

Reakce:
neumisa
Neúnavná pisatelka 19799 příspěvků 29.06.19 10:22

A on jí taky telefonuje v době, kdy je ve tvé péči? Jako uznávám, že je to těžké, ale budeš si muset zvyknout, že se stará i otec.

pristelepe
Kecalka 155 příspěvků 29.06.19 10:25

Pokud by se něco dělo, tak chápu, ze je potřeba zavolat. Ale jen tak volat proto, ze se ti stýská.. no nevim. Naplanuj si svůj program.

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 29.06.19 10:26

@vrrtulka ahoj, nemam zadnou zkusenost, ale nemuze potom, co te mala slysi v telefonu pulku dne probrecet? treba to je duvod, proc byvali nechce aby jsi volala. Nebo nechce aby jsi volala, protoze ji ma on, on ji taky vola kazdy den, kdyz sni neni? Na tech 14 dni bych se dohodla, ze bud zavola on, kdyby se neco delo nebo to hold musis vydržet. Me by to teda nebavilo, kdyby me kazdy den nekdo volal, je to jak kontrola.

a12
Hvězda diskuse 37315 příspěvků 29.06.19 10:43
@Majinka7 píše:
@vrrtulka ahoj, nemam zadnou zkusenost, ale nemuze potom, co te mala slysi v telefonu pulku dne probrecet? treba to je duvod, proc byvali nechce aby jsi volala. Nebo nechce aby jsi volala, protoze ji ma on, on ji taky vola kazdy den, kdyz sni neni? Na tech 14 dni bych se dohodla, ze bud zavola on, kdyby se neco delo nebo to hold musis vydržet. Me by to teda nebavilo, kdyby me kazdy den nekdo volal, je to jak kontrola.

Presne to me napadlo jako prvni, ze pak holka z toho telefonu akorat rozhozena..

lamicina
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 29.06.19 10:54

Znám to ale obráceně, ex takhle vyvolával a jen to dělalo škodu. Takže pokud se neděje něco, kde je povinnost informovat druhého rodiče ze zákona, tak si nevoláme. Teď už je dítě větší a řídí si to samo. Takže si volá s rodičem, když chce ona, ne když se stýská rodiči. To přece není úkol dítěte utěšovat rodiče. Zvykneš si a na těch 14 dní si udělej svůj program. Ideálně něco, co třeba nejde zrealizovat s dítětem.

Sany80s
Kelišová 7384 příspěvků 29.06.19 11:00

Měla by ses chovat jako dospělá.

lucenka
Hvězda diskuse 36691 příspěvků 29.06.19 11:18

O víkendu je blbost dítěti volat. Během těch 14 dnů bych se zkusila domluvit na 2 zavoláních. Akorát zbytečně prudis a dítě rozhodis. Předpokládám, že ex taky nevolá každý den.

Kassor
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 29.06.19 11:32
@vrrtulka píše:
Ahoj vsem, zda nekdo poradi. Mam skoro 4letou dceru. Jsem rozvedena, a mame dany, ze byvaly ji ma kazdou stredu a co druhy vikend. Stredy me neboli, ale ten vikend je dlouhy a kdyz ji zavolam, abych ji slysela, volam pouze v so dopo, tak mi to nezvedne a napise, at ji nevolam. No, ale ted budou prazdniny a mame 14dni ja - a pak 14dni on, ja to bez ni nedam, kor kdyz ji nebudu moct zavolat… resila jste to nejaka? Jak? Dekuji

Chapu te, ale telefonovani (pripominani se) diteti muze vyvolat akorat uzkost na strane ditete… Vikendy bych fakt nevolala a tech 14 dni je opravdu dlouha doba. Nemuzete se domluvit na kratsich intervalech po 1 tydnu?

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15229 příspěvků 29.06.19 11:41

Akorat holku zbytecnym volanim rozhodis, zkus se zacit chovat jako dospela matka se zdravym vztahem k diteti…

Alušáček
Závislačka 3800 příspěvků 29.06.19 12:09

@vrrtulka Chápu, že se ti stýská po dceři, ale víkend bych zkusila vydržet bez volání.. Během 14 dnů bych se domluvila podle dcery, pokud tě bude potřebovat slyšet, zavolat si třeba každý třetí den.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2277 příspěvků 29.06.19 14:18

Pokud dítě potřebuje zavolat si mámě, mělo by se mu to umožnit. Některé děti jsou citlivější a potřebují ujišťovat. Ale pak ta máma nesmí dítě v telefonu znejistovat, aby brecelo. Naopak, měla by být happy a povzbuzovat ho, aby si to s tátou užilo. Nesnáším, když se dětem brání ve volání - teď tu máš tatínka, tak zbožně koukej :roll: Moje dcera měla zakázané mě kontaktovat, když byla u otce. Já sama jsem jí nikdy nevolala. Volala mi ona, ale zavirala se s telefonem ve skříni, aby se tatínek nezlobil. A samozřejmě brečela a vybudovala si s otcem komplikované vztahy. Zakladatelko, domluv se s otcem, ať ti zavolají společně, přece jen tvoje dítko má teprve čtyři. Ale nesmíš do telefonu vyvádět a dceru rozhodit. Pak to fungovat nebude.

atominnka
Generální žvanilka 22270 příspěvků 29.06.19 14:33

HEle těžko říct.
Asi by sis měla udělat nějaký program a nechat je. Pokud se dcera vrací v pohodě - není jí ubližováno nebo není zanedbávaná u něj, tak bych nevolala. Víkend prostě vydržíš, taky svoje děti miluju, ale víkendy bez nic… si užívám. ¨Na těch 14 dní bych se s ex domluvila a třeba ve st a v so jí zavolej. Případně napiš sms jak se mají.

astoret
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 29.06.19 14:39
@pristelepe píše:
Pokud by se něco dělo, tak chápu, ze je potřeba zavolat. Ale jen tak volat proto, ze se ti stýská.. no nevim. Naplanuj si svůj program.

A co na tom nechápeš, 14 dní je dost, v normální rodině, když dítě odjede někam i jen na víkend, si s rodiči volá, povídá si co dělali přes den. Tyhle naschvály, jako udělej si svůj program je k ničemu, proč dělat 14 dní jako, že dítě není?? A to v obou případech, jedno zda matka ci otec, dítě by třeba taky rádo slyšelo mámu či tatu, taky se mu může stýskat. Jako nesmet zavolat svýmu dítěti nebo zakazovat dítěti volat rodiči, je hnus.

Zakl. Navrhni ex že taky může volat dceři, když je u tebe, reste to jako rozumní lidé..

Emma2
Kecalka 113 příspěvků 29.06.19 22:19

Tady není důležité, jak to ty vydržíš, ale co je lepší pro dceru. Pokud by jí ten hovor měl rozhodit a pak by brečela, že se jí stýská a chce maminku, tak je lepší vůbec nevolat a ty se s tím budeš s tím muset nějak poprat. Vy jste rodiče a znáte své dítě nejlépe, tak se musíte dohodnout podle toho, co je nejlepší pro dítě, ne pro vás.

Váš příspěvek
Reklama