Když mám nařízené ležet, můžu i sedět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 12:33
Když mám nařízené ležet,můžu i sedět?

Ahoj, vím že je to hloupý dotaz. Jde o to, že jsem 30tt a doktorka mi řekla, že mám zkrácený čípek a že mi hrozí riziko předčasného porodu a proto, mě nařídila ležet, aby se nezačal otevírat čípek. Ale když se nad tím zamyslím, tak i při sedu tlačím na ten čípek a je možnost že se otevře, ne? Prosím jen o radu, jestli mohu třeba půl dne sedět a ne jen ležet? Budu mít první dítě, takže mě to jen zajímá. Nic na tom nikdo nehledejte prosím. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Marselkal
Stálice 53 příspěvků 17.11.18 12:34

Nejlepší je ležet s nohama nahoře. :nevim:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 17.11.18 12:35

Myslím, že můžeš klidně i sedět, tak, aby ses cítila pohodlně. Tady jde spíš o fyzickou námahu, dlouhá chůze, atd. Takže pokud budeš střídavě posedávat a polehávat, nemůže to podle mě vadit. :kytka:

divine woman
Echt Kelišová 9112 příspěvků 17.11.18 12:37

@Marselkal :palec: ano, tak se to dělá v nemocnici na udržování.
@Anitramm Jsi lékařka? Jestli ne, tak tu nepiš nesmysly.
A zakladatelko, ty nemysli a poslouchej pokyny svého ošetřujícího lékaře.

ivašot.
Kelišová 6717 příspěvků 17.11.18 12:38

Pokud je to jen trochu možné, tak bych opravdu ležela.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5951 příspěvků 17.11.18 12:39

Co nějaký polosed? Já většinou seděla na gauči, nohy natažené před sebe a za zády pár polštářů abych vyloženě neležela… V takové pozici jsem si v klidu četla, háčkovala, kreslila, dělala na noťasu apod. Sednout si taky na chvíli můžeš, ono je to spíš myšlený abys nikde neběhala, nestála 2 hodiny u plotny atd…

Anitramm
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 17.11.18 12:40
@divine woman píše:
@Marselkal :palec: ano, tak se to dělá v nemocnici na udržování.
@Anitramm Jsi lékařka? Jestli ne, tak tu nepiš nesmysly.
A zakladatelko, ty nemysli a poslouchej pokyny svého ošetřujícího lékaře.

A ty si trhni nohou, milá zlatá, dej si trochu voraz, už ti začíná hrabat. :*

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 17.11.18 12:46

Ano, měla bys opravdu ležet, dokonce se doporučuje polštář pod zadek a ležet do kopečka. Četla jsem i o podložení celé postele v nohou, aby byla do kopce.
Ono je to většinou tak, že otvírání způsobí hlavička naléhající na čípek a ten tlak v sedě pořád je.
Vím, že je to vopruz, ale pro dítě člověk musí většinou opustit svou komfortní zónu a přivodit si nějaké nepohodlí. Zadek do kopce je ještě pořád ta jednodušší část.

divine woman
Echt Kelišová 9112 příspěvků 17.11.18 12:46

@Anitramm Já jsem úplně v pohodě :lol: a mám zkušenosti s rizikovým těhotenstvím. Je velikánský rozdíl, jestli se dítě narodí ve 31. nebo třeba 35. týdnu. Mimčo potřebuje každý den v břiše. Ale o tom zřejmě víš prd, jinak bys neradila nesmysly.

Beckyttine5
Kecalka 315 příspěvků 17.11.18 12:47

Chápu Tě…první dítě, člověk neví, co ho čeká, lékař taky umí vystrasit.. obavy chápu… jinak k tomu čípku- ono to zase tak moc neznamena… hodně žen ho má měsíc dva před porodem zkráceny, čekají tedy dřívější porod a nakonec rodi třeba týden po termínu.. a jiné ho zkrácený nemají a porodí předčasně.. prostě to tělo si to rozhodne samo, tak se ničím nestresuj a dělej vše, co je ti příjemné

Anitramm
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 17.11.18 12:48
@divine woman píše:
@Anitramm Já jsem úplně v pohodě :lol: a mám zkušenosti s rizikovým těhotenstvím. Je velikánský rozdíl, jestli se dítě narodí ve 31. nebo třeba 35. týdnu. Mimčo potřebuje každý den v břiše. Ale o tom zřejmě víš prd, jinak bys neradila nesmysly.

Nic ti neradím, takže klídek. :lol:

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 17.11.18 12:48

Ptala jsem se primo na to Dr.a rikal,ze opravdu lezet..Ja to nevydrzela a byla jsem spis v polosedu. Ditko to zvladlo do 38+0 :)

divine woman
Echt Kelišová 9112 příspěvků 17.11.18 12:50
@Anitramm píše:
Myslím, že můžeš klidně i sedět, tak, aby ses cítila pohodlně. Tady jde spíš o fyzickou námahu, dlouhá chůze, atd. Takže pokud budeš střídavě posedávat a polehávat, nemůže to podle mě vadit. :kytka:

A to je co? Za mě pitomá rada.

Kaileee
Kecalka 432 příspěvků 17.11.18 12:53

dnes fakt nechápu jací lidi si pořizují děti…

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 17.11.18 12:55

@Anitramm ale radíš to tehotny, které se otevírá čípek. Místo toho, abys poděkovala, že jsi byla poučena, nešířila špatnou informaci a neohrozovala tak děti jiných, tak reješ… To je tak těžký uznat chybu? Tohle není téma hodné spekulací. :nevim:

Příspěvek upraven 17.11.18 v 13:07

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >