Když máma vychová tyrana

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 07:35
Když máma vychová tyrana

Ahoj holky,

jak se to stane, že z dítěte vyroste tyran, který bije ženu a týrá děti? Můj otec bil mámu, denně jsme vídala mamku buď s hlavou ve vaně plné vody, zkopanou do klubíčka na zemi nebo od krve.
Babička, která mě v podstatě vychovala - byla jsem víc u ní, než u našich (bydlela v přízemí, my nahoře) vždy tátovi domlouvala, i na něj kříčela - vždy když zase něco provedl. Moji mamku leda vzala k sobě, ale nedovolila jí zavolat sanitku, policii apod. Když byl otec souzen za ublížení mé sestře (byli jí 3 roky a on jí surově bil pěstí do hlavy a obličeje, málem přišla o sluch), vše bagatelizovala - otec dostal podmínku a byl nařízen dohled od sociálky (tyranie se děla dál, jen se to muselo víc tajit, sociálka na nic nepřišla a o tyranii věděla celá vesnice).
Nebudu psát o tom, jak to zasáhlo můj dosavadní život. Dostala jsem se z nejhoršího a žiju spokojeně. Jen se poslední dobou zamýšlím nad tím, jak se to stane, že z dítěte, které milujete, vychováváte s láskou je najednou takový netvor.
Co když moje dítě, můj syn, bude jednou taky takový? Jak se zachovám jako matka takového dítěte, které bude týrat svou ženu a děti? Jak se babička celé roky cítila, když viděla, co její syn páchá za zlo?
Dávám to jen jako malou úvahu a třeba někdo přispěje svou zkušeností. Nikdy jsme nad tím nijak nepřemýšlela, až teď poslední měsíce se snažím vžít do role své babičky a říkám si, jak se to stane? jak se cítila?
Ptát se jí na to nebudu, pravdu by mi asi neřekla. Navíc nechce, aby se o tom, co se dělo, nějak mluvilo, dle doktora se nesmí rozrušovat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 19.03.19 07:47

To je hrozný :hug: Co dědeček, o tom nepíšeš…jak se choval k babičce? Bych řekla, že ty základní modely chování dítě odkouká v rodině, jestli se k sobě s manželem chováte hezky, tak bych se nebála :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 07:47

Strasne :(

Rekl bych, ze v tom vyrostla a on treba taky, kdo vi, jake meli detstvi :think: kazdopadne clovek musi posbirat rozum a silu a neobhajovat ho a nechranit. Sileny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 07:49

@ruzovasrnka děda byl podpantoflák :mrgreen: dlouho jsem si myslela, že ne, ale z důvěryhodných zdrojů, kteří žili v blízkosti vím, že to tak nebylo, babička držela kasu, děda byl spíš ten co držel pusu :lol: byl opravdu moc hodný

berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 19.03.19 07:57

Předpokládám,že babička byla matka tvého otce. Tudíž svého syna svým jednáním omlouvala,chránila ho před možnými dopady ( sama nikdy nezavolala PČR, neudělala nic,co by bylo v moci zastavit to) , tutlala to. S největší pravděpodobností tohle sama prožila,otec v tom sám vyrostl. Násilí plodí zase jen násilí. Tohle jsou slabé, týrané ženy, co násilí berou jako součást žití, neumí se tomu postavit. Tutlají to, činy násilníka omlouvají , bagatelizují. Takovým lidem mnohdy nejde pomoct, dokud nezasáhne někdo zvenčí, ovšem i tak jsou schopni vše popřít, zamlčet. Do doby, dokud se nestane něco strašného, nebo dokud je někdo z takového prostředí nevytrhne a neukáže jim jinou cestu. Sama jsi v tom vyrostla,jistě doma takový model nemáte. Nemusíš se bát,že by se to opakovalo, dej svým dětem to nejhezčí, jistě se ti to jednou vrátí <3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 08:00

Ta babička byla matka pachatele (otce)? Pokud ano tak je to „sila“ mateřské lásky. Pokud babička byla matkou oběti tak tomu nerozumím. A tyranem se nemusí stát jen výchovou, velký vliv má také okolí, drogy, alkohol, finanční situace atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 08:06

@berry4 Babička je matka mého otce, ano. Babička sama násilí nezažívala, děda byl hodný podpantoflák, babička byla dominantní - vedla domácnost, finance atd. Babička vyrůstala jen s otcem a sestrou (maminka jí zemřela náhle, když byla na 1st. ZŠ).
Mám svou teorii, ale zajímají mě i jiné pohledy, samozřejmě že převzetí vzorců je na prvním místě, ale to si nemyslím, že je zrovna ten případ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 08:07

Muj otec take mlatil matku.Ze by vtom vyrustal on sam neni pravda.Dedecek byl zlaty clovek.Hodne lidi tvrdi , ze to znej udelala ma matka.I me to tak prislo.Nadavala mu,kricela.Jako by ji bavilo se hadat.A on chtel aby uz byla sticha.Me a sestru nikdy nemlatil. :nevim: Oba uz pak byli i alkoholici.Proste lidi co se nemeli nikdy vzit a mit spolu deti.Oba zemreli neco malo po padesatce.Coz je skoda ,protoze pred tou padesatkou se zacali menit a hooodne se uklidnili.Diky vnouceti od setry.

berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 19.03.19 08:12

Ted´to čtu … No, potom mne napadá,jak tu už bylo psáno, jedině mateřská láska. Její dominance v rodině tomu taky s velkou částí mohla svým způsobem přispět do vínku + opičí náhled na věc. Sama jsem to ve svém životě zažila. Násilí ze strany partnera a reakce jeho matky? Nejspíš jsi si to zasloužila . A to nemusím psát jen o sobě. Život člověku do života přinese různé momenty, byt´nemusí být přímo účastníkem. Zažila jsem , byt´jako nepřímý účastník ne jednou,kdy matka násilné chování svého syna dokáže omluvit,tutlat ,ne li i otočit proti napadené takovým způsobem,že zůstává rozum stát .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 08:13
@Anonymní píše:
Ta babička byla matka pachatele (otce)? Pokud ano tak je to „sila“ mateřské lásky. Pokud babička byla matkou oběti tak tomu nerozumím. A tyranem se nemusí stát jen výchovou, velký vliv má také okolí, drogy, alkohol, finanční situace atd.

Matka pachatele.
Alkohol.
Byl zlý obecně - sousedům ubil psa apod. jenže alkohol sám o sobě není důvodem k agresi. záleží hlavně na charakterových vlastnostech, výchově a pak nějaké příp. deprivaci, frustraci - a můj otec byl zřejmě rozmazlován. byl ze tří dětí nejmladší, čast dětství strávil v léčebně. babička vyvářela každý den k obědu několik omáček a příloh apod. Má matka musela děšlat speciálně pro něj vánoční br. salát bez vejce atd. okurkový salát musel být na kolečka, ne strouhaný. Řekla bych opičí láska v případě mého otce.
Snažím se představit sebe na jejím místě. Řekla bych, že jsme podobně nastavené, na rodinu a děti - tenkrát nebylo tolik možností a nebyla taková taková osvěta, nicméně snažila se situaci vyřešit za zavřenými dveřmi a navenek se tvářila, jak je vše v pohodě. Když máma chtěla odejít, vyhrožovala jí, že se postará o to, že o děti přijde. A tak máma neodešla.

ontar
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 19.03.19 08:13

Babičce bych to dal každodenně sežrat i s navíjákem…napřed opičí láska k syčáckému synáčkovi a najednou vyžaduje ohledy a nesmí se rozčílovat…udělal bych jí ze stáří to, co ona svým bližním v mládí…naše civilizace na to věčné omlouvání a ohledy k lumpům jednou zajde…

berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 19.03.19 08:14

Ještě musím dodat, že ve většině případů násilník takový model ve své rodině nezažil. V jednom případě ano. Jen v jednom. Tam si myslím,že byla chyba v rodině, nic jiného nepoznal.

BaMaK
Závislačka 2996 příspěvků 19 inzerátů 19.03.19 08:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky,jak se to stane, že z dítěte vyroste tyran, který bije ženu a týrá děti? Můj otec bil mámu, denně jsme vídala mamku buď s hlavou ve vaně plné vody, zkopanou do klubíčka na zemi nebo od krve.
Babička, která mě v podstatě vychovala - byla jsem víc u ní, než u našich (bydlela v přízemí, my nahoře) vždy tátovi domlouvala, i na něj kříčela - vždy když zase něco provedl. Moji mamku leda vzala k sobě, ale nedovolila jí zavolat sanitku, policii apod. Když byl otec souzen za ublížení mé sestře (byli jí 3 roky a on jí surově bil pěstí do hlavy a obličeje, málem přišla o sluch), vše bagatelizovala - otec dostal podmínku a byl nařízen dohled od sociálky (tyranie se děla dál, jen se to muselo víc tajit, sociálka na nic nepřišla a o tyranii věděla celá vesnice).
Nebudu psát o tom, jak to zasáhlo můj dosavadní život. Dostala jsem se z nejhoršího a žiju spokojeně. Jen se poslední dobou zamýšlím nad tím, jak se to stane, že z dítěte, které milujete, vychováváte s láskou je najednou takový netvor.
Co když moje dítě, můj syn, bude jednou taky takový? Jak se zachovám jako matka takového dítěte, které bude týrat svou ženu a děti? Jak se babička celé roky cítila, když viděla, co její syn páchá za zlo?
Dávám to jen jako malou úvahu a třeba někdo přispěje svou zkušeností. Nikdy jsme nad tím nijak nepřemýšlela, až teď poslední měsíce se snažím vžít do role své babičky a říkám si, jak se to stane? jak se cítila?
Ptát se jí na to nebudu, pravdu by mi asi neřekla. Navíc nechce, aby se o tom, co se dělo, nějak mluvilo, dle doktora se nesmí rozrušovat.

Tech možnosti je víc. Samozřejmě se mohou narodit lidé, kteří mají sklony k násilí-prostě jim jinak funguje mozek- často už v dětství jsou to malí tyrani-ublizuji dětem, zvířatům… .nejcasteji to odkoukaji z dětství-přijde jim to normální, protože v to vyrůstali, sami byli týrání, nebo někdo z rodiny. Pokud ho jeho matka dokáže obhajovat v takove situaci, tak to jistě ukazuje na to, že ho asi vychovavala v tom, že může cokoliv a je to v pořádku. Také si nejspíš celý život hrála na spořádanou rodinu a proto nechce, aby se o týrání někdo dozvěděl. No a pak může být otec nemocný psychicky, v tom by možná pomohl psychiatr, léky… A pak samozřejmě kombinace všech možností.
Delaly se různé výzkumy, kdy například lidi rozdělili na dozorce a vězně… Většina dozorčí se časem uchýlilo k týrání-psychickém, nebo fyzickému. Je v lidské přirozenosti chtit být dominantní, mít kontrolu a moc nad ostatními. Jinak by lidstvo nebylo na vrcholu potravniho řetězce. Nikde v přírodě nevyhravaji slabí jedinci. To, že to společnost většinou nepovažuje na normální a správne a takovéto chování odsuzuje a nekdy i trestá je z přírodního hlediska potlačování přirozených instinktu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 08:16
@Anonymní píše:
Muj otec take mlatil matku.Ze by vtom vyrustal on sam neni pravda.Dedecek byl zlaty clovek.Hodne lidi tvrdi , ze to znej udelala ma matka.I me to tak prislo.Nadavala mu,kricela.Jako by ji bavilo se hadat.A on chtel aby uz byla sticha.Me a sestru nikdy nemlatil. :nevim: Oba uz pak byli i alkoholici.Proste lidi co se nemeli nikdy vzit a mit spolu deti.Oba zemreli neco malo po padesatce.Coz je skoda ,protoze pred tou padesatkou se zacali menit a hooodne se uklidnili.Diky vnouceti od setry.

A můžu se zeptat na rodiče tvojí maminky? Kdo byl dominantní, nebo zda neviděla násilí u svých rodičů?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 08:21

@ontar tak ode mě si to vyžrala v minulosti dost,a le časem se člověk mění, určité věci chápe, díky ní mám paradoxně na dětství i hezké vzpomínky -a ty jsou jen s ní, nese na všem svou vinu, to jistě, ale proč bych jí to mlátila o hlavu teď na sklonku života?

můj otec teď tyranizuje jinou paní, ale ta ho aspoň stačila připravit o veškerý majetek - zpracopval aho tak, že jí dobrovolně vše odkázal a teď je ve vesnici za blbce :mrgreen:

moje babička nedávno prohlásila, že měla mého otce raději po porodu hned utopit

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama