Když marodíte, vysvětlujete v práci podrobnosti?

3348
22.3.17 12:29

Když marodíte, vysvětlujete v práci podrobnosti?

Zajímá mne jestli, když marodíte, musíte v práci vysvětlovat podrobnosti? Mám neschopenku, diagnosu jasnou, nic si nevymýšlím, ale kolegyně pak v práci požadují vysvětlení, a moje potíže pokaždé zmenšují, že by mohly prý s tímto chodit do práce? Vysvětlovat se mi to již nechce. Nejsem malé dítě, aby mne pak vysvětlovaly, co jsem měla dělat bla bla. Jsem málo sebevědomá. A moc neprůbojná, docela upřímná, ale dost se mi to vymstilo. Nechci nic vysvětlovat, vadí mi to, co říci - byla jsem nemocná, proč nechci vysvětlovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.3.17 12:31

@klárka14 pokud by to po mě nechtěl přímo zaměstnavatel, tak bych nikomu nic nevysvětlovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
22.3.17 12:31

@klárka14 Nemusíš nic vysvětlovat, tím spíš ne „takovýmto“ kolegyním :roll: Reagovala bych se slovy, že je to soukromá věc a mluvit se ti o tom nechce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
22.3.17 12:32

Nechceš, tak to nedělej, povinnost něco vysvětlovat kolegyni nemáš. Já byla na operaci s ženskými problémy a opravdu jsem neměla chuť vysvětlovat to chlapům v práci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
22.3.17 12:33

Ani zaměstnavatel nemá právo vědět s jakou diagnozou jsi doma! Ten má právo pouze vědět, který Mudr. ti neschopenku napsal a dobu tvých vycházek, nic víc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13771
22.3.17 12:33

Kolegynim vubec, nadrizenemu jsem rekla ve zkratce co mi je (angina, chripka..), ale jinak myslim nikomu neni do mojeho zdravotniho stavu vubec nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69630
22.3.17 12:39
@lleennttiillkkaa píše:
@klárka14 pokud by to po mě nechtěl přímo zaměstnavatel, tak bych nikomu nic nevysvětlovala.

I zaměstnavatel si může trhnout nohou… u nás se to tedy říká, ale je to spíš náš zvyk a hlavně se na to bere ohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 12:42

@j.a.n.i1 Zaměstnavateli bych řekla, že mám angínu, chřipku, jsem těhotná…vyloženě podrobnosti by záleželi na tom, jaký zaměstnavatel je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
22.3.17 12:42

@klárka14 Otázka je, co znamená to „moje potíže POKAŽDÉ zmenšují“. Pokud jsi na neschopence x-krát ročně a ony musejí dělat práci za tebe, tak chápu, že je tvoje nepřítomnost štve a mají tendenci se pídit po tom, jestli to bylo nutné. Což samozřejmě neznamená, že jim jsi povinna cokoliv vysvětlovat, jen vysvětluju motiv z druhé strany.
Prostě řekni „zdravotní stav rozebírat nechci, ale určitě bych místo potíží taky radši chodila do práce a štve mě to“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
22.3.17 12:43

Právě, že všichni to říkají, diagnosu všichni ví, dokonce i to, kdy jsem byla u dr. :roll: Nic se neutají, a mne se to ale pak už nechce dopodrobna vyprávět. :roll: Proč taky, to je snad moje věc, ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69630
22.3.17 12:44

@lleennttiillkkaa Tak jasně, ale to nic nemění na tom, že ani do tohoto základního mu ni není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 12:45

@j.a.n.i1 jasný, však klevetivý, závistivý kolegyni bych taky nic neřekla. Jenže já bych jí na férovku řekla, že je to moje soukromá věc a že každý prožíváme nemoc jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
22.3.17 12:47

Já jsem na neschopence málokdy, práci za mne nikdo nedělá, ale mám dvě děti bez možnosti hlídání při nemoci. Spíše jsem na OČR než na neschopence. Do práce všichni chodí v horečkách i já, a když je to vážnější - vyvrkla jsem si kotník a vyhodila rameno. Tak to zmenšili s tím, že kolega taky chodil do práce s poraněným kolenem. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
22.3.17 12:48

Já jsem chtěla říct, že podrobnosti říkám.
Ale já měla na mysli podrobnosti typu, mám chřipku.
Abych někomu vysvětlovala, jak mám vysoké teploty, že 20 hodin denně spím…To teda ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 12:52

@klárka14 na to bych odpověděla, že je kolega dobrej, ale že ty máš zdraví jen jedno a strost o 2 děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama