Když máte mykózu, má ji i partner?

6
14.5.16 11:33

Když máte mykózu, má ji i partner?

Ahoj holky :-)
Chci se jen optat těch, které trpí na mykózu, jestli se nějak projevuje i u partnera(vím, že nutně nemusí, ale chci jen vědět jaká je + - procentuální šance). Asi 3 dny po sexu se svým novým partnerem se mi totiž rozjelo nepříjemné pálení a asi chápete, že mi není příjemné se ho hned ptát, jestli má stejný problém…Uvidíme se až za 3 týdny, tak si říkám, že to s ním proberu potom…Ale i tak se cítím trapně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19425
14.5.16 11:38

Neměla jsi náhodou v poslední době antibiotika? Nebo nezapařila ses? Nejíš moc sladkého? To všechno mohou být totiž také příčiny mykozy.
Jen jednou jí měl i můj partner a to se projevilo bezprostředně hned po sexu, ne až za 3 dny. U něj to bylo také pálení a svědění. Přeléčili jsme se oba.
Když jí mám po braní atb, přeléčím se sama a pak je zase vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15690
14.5.16 11:43

Je naprosto normální, že s novým partnerem přichází i odlišné složení mikroflóry. Pokud máš trochu oslabenou imunitu, můžeš takhle zareagovat. Nemusí se jednat o přenosnou mykózu, ale jen o tvoji reakci. Bude dobré si přeléčit mykózu a potom na obnovení mikroflory použít Gynokaps. Můj partner na to trpí snad víc než já. Prostě se vždycky léčíme spolu. Nemyslím, že by bylo nutné to s novým partnerem hned rozebírat - co si budeme povídat, chlapi jsou na tyhle věci citlivý, ale jestli máš pocit, že to zvládne, bude to jen dobré. Taky se dá ze začátku po styku použít přípravek s Tea tree olejem. Jak se vám „breberky“ sladí, bude to OK :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.5.16 11:48

Díky za odpověď :-) Antibiotika jsem nebrala, ani nezapařila… Sladké jím pořád, tak nevím…Mně spíš přišlo, že to bylo tím sexem (byl poměrně dlouhý), ale je mi právě divné, že by se to objevilo až po třech dnech…Možná to je asi vším dohromady (sex, únava, nevyspání…) Ale bylo by mě opravdu dost trapně, kdyby jsme to chytli oba…Na začátek vztahu to není moc dobrý krok:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15690
14.5.16 11:58

Chlapi s tím problémy mají jen vzácně, ale když už tak to stojí za to! Ale tam se opravdu musí jednat o přenosnou mykózu nebo na to musí být extra, extra citlivý, ale to už by věděl a počítal s tím. A že se to projevilo po třech dnech je normální, někdy chvíli trvá než s potvůrky pomnoží. Hoď to za hlavu a netrap se tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.5.16 12:07

Díky moc :-) Už to sice nevidím tak tragicky, ale na sebevědomí to moc nepřidá :-D Budu tedy doufat, že alespoň on je ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
14.5.16 12:45

Jen jednou se nám to stalo. A to, když se nemohl bezprostředně po sexu umýt. Bylo mi ho tenkrát líto. Doktorka mu na to dala prášky a nějaký gel. Od té doby nic. Celkem mu to i závidím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
14.5.16 13:40

S novým partnerem je dobré používat kondom. Obzvlášť pokud je vztah ve fázi, že se ho bojíš zeptat na nemoci 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
14.5.16 14:03

@tamata Přesně, nechápu že si navzájem nezjistí zdravotní stav ohledně sexuálně přenosných nemocí, než se spolu vyspí. A to, že má po sexu problém s pálením a bojí se ho zeptat je další věc. Co když to má její partner taky a ona si to nechává pro sebe? Zatímco kdyby mu to řekla, tak se rovnou můžou přeléčit oba a budou mít klid a za 3 týdny, až budou spolu, nemusí více-méně nic řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.5.16 16:01

Holky… Asi jste mě špatně pochopily… S novým partnerem je dobré používat kondom - souhlasím, ale v čem bych si v tomhle případě pomohla? To bych s ním měla mít kondom do konce života? Kondom bych samozřejmě použila, kdybych ho neznala, nevěděla co je zač… Jednou bych se s ním ale stejně vypsala bez kondomu a tu mykózu bych pravděpodobně měla stejně…A kdo řekl, že se ho bojím zeptat na nemoci? Zeptat se nebojím. Ale vám by asi nebylo příjemné mu hned psát po prvním sexu, že máte tenhle problém… Řešit to ale samozřejmě budu. Jen jsem se chtěla dozvědět, jak to probíhalo ve vašem případě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
14.5.16 17:25

Já měla mykózu vždy, když jsem vyměnila partnera :lol: Zeptala jsem se, jestli má nějaký problém, obvykle neměl a mně se mykoza už nevrátila. Až teď s manželem jsme si to předávali pár měsíců, měl červené flíčky na žaludu, jinak nic.
Nedělej si nic z těch přemoudřelých komentářů žen, které mají minimálně svatozář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
14.5.16 18:31

@Fushionka Na tom není nic trapného napsat mu, že máš takový problém. Když se vyléčíš a on ti to zase předá, tak to nebude mít žádný smysl. Mnohem lepší je napsat mu „Ahoj, po tom, co jsme spolu měli sex mám mykózu, kup si tenhle a tenhle krém a přeleč se, ať si to do budoucna nepředáváme, já udělám to samé. už se na tebe těším.“ Já v tom nic trapného nevidím, spíš naopak je vidět, že jsi dospělá žena a nemáš problém diskutovat tyhle věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
14.5.16 22:03

Já měla mykózu třikrát a vždy i manžel. Jistil to krém, on s tím neměl problém, chtěl, abychom bli oba co nejdřív zase schopní akce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.9.17 11:52

Ahoj holky chtela jsem se zeptat…je možne aby pritel prenasel mykozu ve spermatu nebo tak nejak…chteli by jsme miminko ale jakmile to zacneme zkouset objeví se mykoza u me…lecili jsme se oba mastickou a ja i cipky a stejne se to casem objeví…Měl stejný problém i u předchozí přitelkyn…na spermiogramu byl al tam mu nic nenasli je naprosto zdraví…co stim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15690
22.9.17 12:06

Jednak je partnera potřeba léčit i pár týdnů. Ty potvory se penisu drží… :mrgreen:. To co máš ty je nejspíš reakce na sperma. Mění v pochvě prostředí a kvasinky pak mají větší šanci se rozbujet. Takže buď budeš užívat Idelin Beliema - to je vlastně jen kyselina mléčná, která to v pochvě srovná, nebo můžeš zkusit Gynokaps, což jsou tablety s mikroflórou. Vyhneš se tím potížím a drastické léčbě. Na početí to nemá vliv. Navíc pokud se léčíš častěji, máš mikroflóru narušenou a potřebuješ ji vypěstovat znovu. Ta tohle jsou tyto přípravky ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama