Když milujete víc dítě než manžela?

81
22.12.19 02:27

Když milujete víc dítě než manžela?

Ahoj mam něco co mě trápí delší dobu a nvm zda je to nějakou depresi, máme 6mesicniho syna, a ja jsem plná lásky k malému že snad když spí tak mi chybí ještě víc, ale už nemám tolik lásky pro manžela vlastně mám pocit že ho nepotřebuji,.jelikož mi s ničím nepomůže ptz chodí do práce a moje práce je se starat já to chápu ale přece když malý brečí tak může k němu jít a ne cumet do mobilu to vůbec nechápu je toho spousty… Podle mě čeká asi jak, malýmu bude kolem 2 let a bude si sním hrát a nebo vůbec nevím

Příspěvek upraven 22.12.19 v 09:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1931
22.12.19 02:55

To se nedá číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10485
22.12.19 03:29

Ten nadpis je trochu mimo, láska k manželovi je partnerská a láska k dítěti je mateřská. To se nedá míchat dohromady.
Tvoje láska k dítěti nemá s problémy s mužem nic společného, prostě máte problémy ve vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
22.12.19 06:40

To je slátanina :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55031
22.12.19 08:01

Pořízením dítěte se řada věcí změní. To si ale tvůj manžel měl rozmyslet dřív, než se vám to miminko narodilo. A máš pravdu- dítě je vás obou, měl by ti víc pomáhat. Možná jsi i z toho všeho unavená, nevyspaná. Je třeba si o tom s ním promluvit a říct mu své pocity. 8) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16003
22.12.19 09:45

Pokud necheš svého syna zničit tím, že si z něj uděláš náhradního partnera (což bohužel vůbec není zas až tad řídké chování matek, co mají složitější vztahy s muži a neumí s nimi moc nakládat konstruktivně), tak se potřebujete naučit fungovat zase jako partneři - ne jen jako rodiče.

Potřebujete se oba naučit respekotvat svoje potřeby a potřeby toho druhého a společně hledat řešení jak je naplňovat a přitom nezanedbávat malého.

Jinak to peklo co si vzájemně rukou společnou a nerozdílnou teď chystáte (máš na tom přesně 50% zodpovědnosti) bude jen sílit a rozvod pak bude pěkně hnusný.

Oboje to bude malého jen poškozovat. protože ten základ co mu vryjete do psychiky, tedy jak se k sobě lidi chovají bude prostě mizerný.

Pokud nevíš jak z toho ven, tak každé okresní město pro přesně tyhle případy nabízí rodinnou poradnu. Stačí si přiznat že jste se ztratili v nové roli a říct si o průvodce, co vám pomůže složitou situací projít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10694
22.12.19 09:51

@15Amy Láska k dítěti a partnerovi, se přece nedá srovnávat :nevim: Upínáš se na syna, protože ti vadí dost věcí na chlapovi. Spousta chlapů se mimin bojí, neví co s ním má dělat. Musíte spolu mluvit, jinak se odcizíte natolik, že už to nepůjde vzít zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
22.12.19 16:51

Nemíchala bych dohromady 2 druhy lásky, každá má úplně jinou energii. Tak, jak miluješ muže, nemůžeš milovat dítě a obráceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 18:35

Vy co tu píšete jak jsou to 2 různé druhy lásky, mohli by jste mi to více osvětlit? Jak je to možné? Láska k dítěti je vždy více než k partnerovi? Dítě je pro Vás důležitější? Slyším jen věty, jak je to odlišné, místo toho, aby se říkala pravda, že dítě je vždy víc. Přijde mi, že pokud má někdo dítě a poté si najde dalšího partnera, je to jako nebe a dudy.

• Citovat
  • Nahlásit
4571
22.12.19 18:41
@Anonymní píše:
Vy co tu píšete jak jsou to 2 různé druhy lásky, mohli by jste mi to více osvětlit? Jak je to možné? Láska k dítěti je vždy více než k partnerovi? Dítě je pro Vás důležitější? Slyším jen věty, jak je to odlišné, místo toho, aby se říkala pravda, že dítě je vždy víc. Přijde mi, že pokud má někdo dítě a poté si najde dalšího partnera, je to jako nebe a dudy.

Lásku mateřskou, partnerskou a k rodičům nelze srovnávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 19:50
@Akinee píše:
Lásku mateřskou, partnerskou a k rodičům nelze srovnávat.

Můžeš mi říct proč? Čím to je? Neutocim, vážně by mě to zajímalo. :think:
Mimochodem tuhle větu opakuje každý ale nikdo neříká miluju více svoje dítě než manžela /přítele. Je to tabu, něco co všichni vědí, ale neříkají to. Zajímalo by mě, zda to mají chlapi stejně, také mají na 1.miste dítě? Asi méně než ženy že?

• Citovat
  • Nahlásit
10913
22.12.19 20:00

Přjde mi přirozené milovat své děti víc než manžela, partnera. Spíš mi to vždycky přišlo divné obráceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 20:30

Milovat dítě a partnera jsou dvě odlišné věci. Ale já i tak ta sebe můžu říct že láska k dítěti je u mne výš než láska muži. Muže miluju, ale dítě je s láskou u mne na prvním místě. Autorce rozumím, co tím chtěla říct. Má prostě ráda dítě víc muže, a to mi přijde přirozené. I když je to jiný druh lásky…

• Citovat
  • Nahlásit
180
22.12.19 21:26

Tak zas aby to s tou láskou nepřehnala-za čas tu bude plakat, jak je sama s děckem, bez chlapa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61296
22.12.19 21:35
@Anonymní píše:
Můžeš mi říct proč? Čím to je? Neutocim, vážně by mě to zajímalo. :think:
Mimochodem tuhle větu opakuje každý ale nikdo neříká miluju více svoje dítě než manžela /přítele. Je to tabu, něco co všichni vědí, ale neříkají to. Zajímalo by mě, zda to mají chlapi stejně, také mají na 1.miste dítě? Asi méně než ženy že?

uplně stejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat