Když miminko nepřichází a nepřichází

5
10.6.20 16:34

Když miminko nepřichází a nepřichází

Ahoj holky. Chtěla bych se s Vámi poradit ohledně toho, jak to probíhá, když se stále snažíte o miminko, ale pořád se to nedaří. Myslím tím jak to probíhá dál u lékaře, jaké vyšetření jste museli podstoupit a podobně. Už se snažím s přítelem přes rok o miminko a stále se nám nedaří. Beru vitamíny, kyselinu listovou, piji čaj z kontryhele, abych měla pravidelnou menstruaci Duphaston, snažím se zdravě jíst a sportovat. Doktor mi pořád říká ať ještě počkám, ať ještě počkám…ale už bych s tím ráda začala něco dělat. Bude mi za pár měsíců 30 let a začínám z toho být poslední 2 měsíce docela zoufalá. Děkuji moc za každou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12792
10.6.20 16:41

@Mysha28 spermiogram chlapa a u tebe hormonální profil a folikulometrie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
10.6.20 16:51

Čekala jsem skoro pět let, s mužem oba zdraví,… až v 36 letech se zadařilo… neblázněte, ještě není nic ztraceno a všechno má svůj čas… v životě je málo věcí tak, jak přesně my chceme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
10.6.20 16:54

U nás to bylo takhle. Dva roky snažení, já menstruace a ovulace v pořádku. Následoval spermiogram s horším výsledkem ale ne beznadějným. Tak tedy ještě rok snažení doma.. Nyní už jsme v CARu, na první konzultaci odběr krve, ultrazvuk. Na druhé konzultace výsledků a spermiogram.. Já opět vše ok, spermio opět horší.. Teď mě čeká vyšetření dělohy a průchodnosti vejcovodů. Podle výsledků naplánujeme další postup..Asi jsme čekali zbytečně dlouho, jedno dítě už máme a pokud se zadaří tak věkově budou už dost daleko. Pokud to tak cítíš klidně se můžete objednat do centra na nezávaznou konzultaci, teď je dobrá příležitost, nejezdí cizinci, obj. lhůty nejsou dlouhé.. až to pustí přes hranice tak bude nával.. Třeba je to banalita která se dá lehce upravit, za vyšetření krom pár stovek nedáš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
10.6.20 16:56

@lachtanice86 hele a tyhle vysetreni ti dela obvodni gynekolog nebo se odesila uz do specializovanych center??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12792
10.6.20 18:07

@Hledamradost folikulometrii mi dělal gynekolog i hormonální profil. Spermio v caru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
10.6.20 18:29

@Mysha28 Nám se nedařilo rok, gynekolog nás poslal do Gennetu, tam vyšetřili spoustu věcí- krev, spermiogram, průchodnost vejcovodů. Udělali diagnózu polycystická ovaria, dali hormony a podařilo se na moji první ovulaci :) Řekla bych že zaleží dost na tobě, jak moc to chceš řešit. Protože pak v CAR musíš jezdit pravidelně na kontroly, musí spolupracovat i partner a už to není, že to necháte na přírodě… Ale zase mě to dost uklidnilo, věřila jsem jim a věřila jsem, že to klapne, jen to prostě bude dýl trvat. A nakonec to u nás byl rok a čtvrt, což považuji za dost rychlé s mojí diagnózou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5115
10.6.20 19:25

@Venceslavka jak často se do caru jezdí? Taky to zvažujeme, bohužel je nejbližší trochu z ruky na časté ježdění, ale co by se dalo dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
10.6.20 19:58

Ono je vlastně lepší, když vám při vyšetření najdou, kde je zakopaný pes. V dnešní době se dá vše řešit a jde to pak už rychle. Ale když je závěr: oba partneři zdraví. Musíte se rozhodnout, zda to necháte na přírodě nebo půjdete do inseminace nebo IVF. Každopádně vyšetřit bych se nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
10.6.20 22:23

@belladonna Už si to přesně nepamatuju, ale vstupní konzultace, vyšetření krve muselo být myslím 2. nebo 3. den cyklu, UZ, spermio, pak zhodnocení výsledků, napsali mi hormony a kontroly UZ, zde vše funguje. Cca 10× jsme tam asi jeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
10.6.20 22:25

@belladonna taky jsme to měli docela daleko, ale mě to nějak psychicky uklidnilo, že se konečně něco děje a že se blížíme k vytoužené //

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.20 22:49

@Mysha28 kdyby nam to neslo rok, zeptala bych se dr na Clostik, hodne lidem pomohl :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
11.6.20 10:15

Ahoj, taky jsme se snažili cca rok, já celkem vynervovaná, jedno dítě už mám..je mu 6,ale mám ho s bývalým manželem. Čekala jsem, že to přijde hned, jako u prvního a nic.. :cert: doktorka mi tedy konečně dala zadanku pro partnera na spermiogram, no každopádně byl tam minulé pondělí a já minulou neděli, našla druhou čárku na testu. Každopádně jsem to už poslední dva měsíce vypustila. Začala sportovat, držet dietu, soustředit se jen na sebe a bum, ani jsem to nečekala. Zatím to nechci zakriknout, jsem na úplném začátku…ale opravdu psychika dělá asi hodně. Každopádně jsme dostali výsledky ze spermio a partner je v pořádku :mrgreen: být tebou, zažádam si nejdřív zadanku pro partnera a pak popřípadě řešit co a jak. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
22.6.20 06:45

Ahoj holky.Moc děkuji za všechny Vaše odpovědi moc jste mi pomohly.Ve čtvrtek mám jít k doktorovi a máme řešit co a jak dál…mám teď 2. den zpoždění, což je zvláštní jelikož beru Duphaston a menstruace chodí jako hodinky… :) Test jsem si dělala včera, ale negativní…budu doufat, že se test zmilil a že se zadařilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama