Když někdo umře a pak už je pozdě napravovat chyby..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 13:57
když někdo umře a pak už je pozdě napravovat chyby..

Dobrý den. Určitě tohle pocítil kdekdo z vás. Přijde vám domů parte, nebo oznámení od notáře že někdo z rodiny zemřel. V mém případě je to babička. Babička se s rodinou nestýkala, nikdy jsem ji neviděla ani nepoznala. A jak jde život, každý z nás řeší svoje starosti a problémy. Bohužel až až je ten dotyčný po smrti, najednou zůstane spoustu nezodpovězených otázek a odpovědí, je vám to líto a chcete najednou řešit věci, o kterých jste nepřemýšleli. Babička je mrtvá a já cítím velkou potřebu si s ní promluvit, ikdyž to zní bláznivě. Nemáte prosím někdo kontakt na někoho kdo se podobnými záležitostmi zabývá? Případně máte zkušenosti? Brno a okolí.

Reakce:
ulice
Závislačka 2869 příspěvků 10.10.14 14:11

Znám to.Je to hrozně těžké se smířit s tím, že v reálu už si s ní nepopovídáš. Cítím to tak u každého, kdo mi zemřel. Že ještě nebylo řečeno vše. Že mu ještě potřebuju tolik věcí říct, na tolik otázek se zeptat, tolik společných zážitků prožít :( :( :( :(
Nepomůžu ti, povídám si se svými blízkými často, ale asi jen tak, jak to dělá každý, kdo někoho ztratil. Vždycky tu budou, nikdy je nevypustím ze svého života, nezapomenu.
Ale na takovéto spojení přes někoho jiného, tak na to nevěřím. Když si chceš s babikou popovídat, zkus to sama, až budeš někde na klidném místě, v noci pod hvězdama anebo u ní doma. Určitě nalezneš některé odpovědi.

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 10.10.14 14:15

Teď už ti zbývá jedině přijmout ten fakt, že je to tak, jak to je a smířit se s tím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 14:15
@ulice píše:
Znám to.Je to hrozně těžké se smířit s tím, že v reálu už si s ní nepopovídáš. Cítím to tak u každého, kdo mi zemřel. Že ještě nebylo řečeno vše. Že mu ještě potřebuju tolik věcí říct, na tolik otázek se zeptat, tolik společných zážitků prožít :( :( :( :(
Nepomůžu ti, povídám si se svými blízkými často, ale asi jen tak, jak to dělá každý, kdo někoho ztratil. Vždycky tu budou, nikdy je nevypustím ze svého života, nezapomenu.
Ale na takovéto spojení přes někoho jiného, tak na to nevěřím. Když si chceš s babikou popovídat, zkus to sama, až budeš někde na klidném místě, v noci pod hvězdama anebo u ní doma. Určitě nalezneš některé odpovědi.

Ano je to těžké. Potřebujete ještě jednu šanci která už prostě nepřijde..Neznám nikoho kdo se zabývá napojováním, ale pro klid duše bych to chtěla zkusit.

ulice
Závislačka 2869 příspěvků 10.10.14 14:17
@Anonymní píše:
Ano je to těžké. Potřebujete ještě jednu šanci která už prostě nepřijde..Neznám nikoho kdo se zabývá napojováním, ale pro klid duše bych to chtěla zkusit.

KDyž máš pocit, že ti to pomůže, tak to vyzkoušej ;) Nikoho neporadím, nevěřím na to.

Petrus157
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 10.10.14 14:19

Měla jsem to tak s rodiči, tak jsem zašla na hřbitov a všechno jsem tam řekla a hodně se mně ulevilo. Pokud není babička ještě pohřbená, tak můžeš i u rakve si s ní v duchu povídat.

Samy
Závislačka 3609 příspěvků 10.10.14 14:23

Podobné pocity chápu velmi dobře u někoho, koho jsi znala. Ať už byly důvody jakékoliv, ty jsi ji nikdy neviděla, tak se tím moc netrap. A jak už tu někdo psal, můžeš jí to povědět v duchu doma nebo pak u hrobu.

elpiska
Závislačka 2619 příspěvků 10.10.14 14:57

I mně se to stalo… Měla jsem sousedku o cca 40 let starší, byla pro mně skoro jako babička, znaly jsme se přes 20 let. Hovory s ní mi daly hodně do života, hodně jsem se od ní naučila. Pak se odstěhovala k dceři a já si málokdy našla čas za ní zajet. Moc jsme se nevídaly, jednou jsem měla nepřijatý hovor, na který jsem nevím proč nereagovala a za pár týdnů přišlo parte. Na pohřeb jsem jí poslala kytku s osobním vzkazem na stuze (byla jsem ve Francii). Často na ni vzpomínám, ale zatím jsem v sobě nenašla tolik klidu, abych se pokusila o takovéto „setkání“, abych jí řekla, jak moc pro mně znamenala. Ale tuším, že mi to opravdu pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 15:19
@elpiska píše:
I mně se to stalo… Měla jsem sousedku o cca 40 let starší, byla pro mně skoro jako babička, znaly jsme se přes 20 let. Hovory s ní mi daly hodně do života, hodně jsem se od ní naučila. Pak se odstěhovala k dceři a já si málokdy našla čas za ní zajet. Moc jsme se nevídaly, jednou jsem měla nepřijatý hovor, na který jsem nevím proč nereagovala a za pár týdnů přišlo parte. Na pohřeb jsem jí poslala kytku s osobním vzkazem na stuze (byla jsem ve Francii). Často na ni vzpomínám, ale zatím jsem v sobě nenašla tolik klidu, abych se pokusila o takovéto „setkání“, abych jí řekla, jak moc pro mně znamenala. Ale tuším, že mi to opravdu pomůže.

Babička se nechala rozptýlit, takže ani hrob nemá :|

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 10.10.14 15:53
@Anonymní píše:
Babička se nechala rozptýlit, takže ani hrob nemá :|

Pak je tedy „všude“ a můžeš k ní mluvit. :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >