Když nemůžete mít tolik dětí, kolik byste si přáli

650
15.7.20 21:23

Kdyz nemuzete mit tolik deti, kolik byste si prali

Jak se s tim vyrovnavate?

Mne je to lito, obcas premyslim nad tim, ze bych prece jen mohla hledat cestu (podle hesla „kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody“). Na drhou stranu ale vim, ze by to ode me bylo nezodpovedne. Nejsem zcela zdrava, s otcem meho ditete nemame problemy ve vztahu, on sam ma rovnez zdravotni problemy, financne to sice zvladame, ale take zadny zazrak. Do toho vim, ze uz nemuzu cekat, az se to zlepsi, protoze jsem vekove na hranici plodnosti.

Vetsinu casu si ale uvedomuji, ze dalsi dite uz mit nebudu a je mi to moc lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3694
15.7.20 21:26

Jake mate zdravotni problemy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4938
15.7.20 21:26

A kolik jich máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
15.7.20 21:30

Máme dvě děti, já bych ještě jedno chtěla. Ačkoliv zdravotní problémy mám také. Ale partner už se na třetí dítko moc netváří a zda se mi ho někdy podaří přemluvit :nevim:. Já mám naštěstí ještě čas. Takže vím, jak se cítíš :srdce:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3981
15.7.20 21:51

Já jsem v této situaci byla asi rok. A byl to děs. Na jednu stranu jsem sama sebe přesvědčovala o tom, že stavajici pocwt deti staci, jak je to super, jaké to má. vyhody atp. Na druhou stranu jsem se utrpěla v představách a snech, jaký by to bylo, kdyby ještě další dítě bylo. No nakonec manžel rozhodl, že tedy ano, takže mně se to splnilo a teď už po žádném dalším netoužím, jsme komplet. Cp bych dělala, kdyby manžel nechtěl, to netuším. Asi bych se dál přesvědčovala o výhodách a našla si nějaký koníček, kam směřovala tu svoji prebytecnou energii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 21:58

NeznÁM MOC LIDI co jsou uplne zdraví. Každý má neco… Ja asi speju tam kam ty. Čas letí, je mi 33 a zdraví je nic moc. Za sebou 4 potraty a jedno zdravý úžasný dítě. Manžel chce moc druhý. Já nevím, jestli na to mám…

• Nahlásit
  • Citovat
92
15.7.20 22:02

Na Jirp se mnou byla maminka, která chtěla nejméně dvě děti. Při prvním dostala choleastazu ve 27tt. Další dítě nebude, protože se to často opakuje a ještě dřív než poprvé. A bude ráda, když první bude bez následků.

Já taky chtěla tři. Když teď to druhé bude zase předčasně, tak do třetího nejdu. :,( asi je potřeba to dát do perspektivy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 22:07

Mám to tak. Mám jedno dítě z náctileté nerozvážnosti. Při něm studovala SŠ a VŠ, brigádovala. Byla sama.
A za pár (bylo jich dost :D) let jsem měla super chlapa, stabilní práci a pocit že bude super mít další dítě a mít ho „normálně“. Být na mateřské dovolené, mít pro dítě tatínka, být finančně úplně někde jinde a tak nějak si to užít.
No a nemůžu. Jsem neplodná jako následek nádorového onemocnění které ovlivňilo hormonální fungování celého těla - jsem neplodná, mám alopecii a pár dalších následků. Nemůžu podstupovat jakoukoliv formu hormonální léčby/stimulace. Takže to vlastně ani nejde „jinak“.

Nesla jsem to špatně. Viděla jsem v dětech svoji budoucnost (chtěla jsem ještě aspoň dvě, klidně tři, chlap chtěl taky). Takže mi trvalo hodně dlouho než jsem překopala svůj život. A dlouho hledala jinou náplň života než ty děti (první syn už je téměř samostatná jednotka). A asi se to dá, když člověk jinou možnost nemá. Zaměřili jsme se víc na budování domova a přemýšlíme o stěhování do domku na venkov.
Už mám i občas záchvěv že jsem ráda že je syn velký, že nejsme nijak omezováni. Že jako rodina s velkým dítětem může podnikat spoustu věcí který s malými dětmi prostě nejdou. Ale nikdy s tím nebudu úplně smířená, vždycky mi to asi příjde líto. Že jsem chtěla mít velkou rodinu ale nemám. Kamarádky mi vždycky říkají že to s dětma umím a že jsem mateřský typ. Ten typ co by chtěl velkou rodinu. No a ono ne…

Jo a jsem sakra ráda že jsem jako 18 letá těhotná nešla na potrat. Neměla bych teď ani jedno dítě. Díky bohu ze mé rozhodnutí, jakkoliv to potom bylo těžký.

Kolem 45 let bych zvažovala že bychom mohli být pěstouni. Ale uvidíme kam nás vítr zavane.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.7.20 22:09

Vždycky jsem chtěla děti 2
Mám jedno, díky bohu za něj. Ale to, že další nebude mě stále mrzí a mrzet bude.
Bohužel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
650
15.7.20 22:12

U nas to neni tak, ze by byl „ten jeden“ duvod. Sam o sobe neni zadny z nasich problemu tak velky, aby nesel prekonat. U nas je to ta suma vseho.
Vzdy jsem touzila po velke rodine, nakonec mam jedinacka, i kdyz s nevlastnimi o dost starsimi sourozenci. Moc bych chtela jeste aspon jedno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45968
15.7.20 22:14

Někdy se plány rozplynou… Mám jedno dítě vlastní, jedno nevlastní. Chtěli jsme mít dvě děti, mám dvě děti. Každé má ale jinou mámu… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23684
15.7.20 22:15

Pokud zdravotní stav nedovoluje další vlastní dítko co nějaké adoptovat nebo pěstounská péče? Ještě bys k tomu někomu pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
15.7.20 22:16
@Anonymní píše:
Ale nikdy s tím nebudu úplně smířená, vždycky mi to asi příjde líto. Že jsem chtěla mít velkou rodinu ale nemám. Kamarádky mi vždycky říkají že to s dětma umím a že jsem mateřský typ. Ten typ co by chtěl velkou rodinu. No a ono ne…

Tak to je presne jako ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3112
15.7.20 22:41

Taky bych chtěla ještě jedno a vím, že už nebude. Nemyslím, že emočně se s tím někdy smířím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50558
15.7.20 22:50

Vždycky jsme chtěli tři děti. Ale už cesta k prvnímu byla nesmírně složitá, takže pak jsem byla neskutečně vděčná i za to jedno. Druhé jsme zkoušeli, nešlo to dlouhé roky, nakonec se podařilo na prahu čtyřicítky, když u jsme ho nečekali. Teď už si ani nevzpomenu a nepřijde mi, že by dvě něstačily, furt je to o dvě víc, než to mnoho nekonečných let vypadalo… Ale když to srovnám, tak zoufalost z letité bezdětnosti byla o hodně větší než zoufalost jednodětné toužící po druhém. Ano, chtěli jsme moc, ale už to nebyla ta beznaděj z neúplné rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama