Kdyz neni "po jejim" priserne se vzteka

13496
5.1.10 21:19

Kdyz neni "po jejim" priserne se vzteka

Ahoj
posledni asi tri dny se mala vzteka a ja jsem hodne prekvapena protoze to zatim nedelala.Napriklad vcera jsem neco hledala na notasu a mala chtela delat „pisy pisy“,no prece ji nenecham aby mi psala na notasu tak jsem ji to nedovolila a na klin ji nezvala a ona zacala tak rvat a jecet a brecet,bylo totalne mimo,pohled uplne nepritomny,10minut tohle delala tak jsem ji schvalne vzala a posadila na klic k notasu a byl klid.
Totez pry dnes delala u tatinka,nechtel otevrit tasku kde ma notas a ona to chtela tak rvala a rvala,pak chtela brat lahve s vinem a kdyz ji to nedovolil tak rvala tak ze si myslel ze je s ni konec.
Cim to je a prejde to?Nechtela bych mit doma vzteklouna a nechci ji povolit bo jak jednou povolim tak pak budu muset stale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25233
5.1.10 21:30

Nechci tě děsit, ale je to naprosto normální. Zkouší hranice a většinou je to „kdo z koho“. Ono se to časem trochu zklidní a potom plynule přejdete do období vzdoru. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
5.1.10 21:42

Ahoj Tami :wink:
Tak teda čučím, že ti toto Emča dělá až ted!Náš malý se takto vzteká už několik měsíců. Jinak je to hodný chlapeček, dělá srandu, ale někdy má dny, kdy ho vztekne snad cokoliv.Jak tu bylo psáno, zkouší hranice, kam až může zajít.Prý nejhorší období je od toho roku a půl do tří let!Tak se musíme na to nachystat a obrnit!Přeju pevné nervy! Pavla a Tobík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
5.1.10 21:46

No jo fakt je to úplně normální. Se musím trošku pousmát (v dobrém slova smyslu), že se tomu tak divíš. Asi jsi doteď měla hrozně hodňoučké dítko, že :lol: Malá se vzteká a rozčiluje x krát za den. už to trvá dlouho a tuším, že ještě dlouho trvat bude :wink: O no je nejlepší si toho nevšímat, ale když ono je to někdy taaak těžké :-? např. venku já jdu jedním směrem a Viktorka vždycky jiným. Volám na ni nic a znovu a znovu pak pro ni jdu a je řev atd atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
5.1.10 21:49

Jo, jo, mohu tě uklidnit, nejste jediný. Naše mladá byla do roka a půl poklad, teď je vztekloun vzteklej, že nevíme co s ní. Něco si umane a pokud není po jejím, je scéna jak na Národním. Zrovna teď je rozhodnutá nespat a ječí a ječí a pořád jí něco bolí a pak má žízeň atd. atd. Asi se mi rozskočí hlava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
5.1.10 21:50

Jinak když se vzteká, tak se snažím odvést pozornost.Jéé a dívej, tam je ta vrána, jéé a ten pejsek jak se na tebe dívá. No, někdy to pomůže, ale poslední dobou mi občas ta ruka taky vyletí :oops: Má stále plínku, tak ho to stejně nebolí, ale aspon trochu nadzvedne. Jinak ho NEBIJU!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
5.1.10 21:53

Neboj, to přejde, a zase se to několikrát v různé intenzitě a na různě dlouhou dobu vrátí (období vzrodu, období negativismu - jak říkám tomu, co jsme jednu dobu měli…) :wink:
Vojta už měl 3 roky, ale procházíme si tím právě nevímpokolikátéuž… :roll: Teď je zrovna asi týden na zabití (asi je to u něj kombinace dlouhého bytí doma kvůli nemoci a nových móresů, které si začal tahat ze školky - a to v ní byl prosím všehovšudy 14× 8-o )

Obrň se trpělivostí, takových zkoušek nervů bude ještě hooodně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
5.1.10 22:01

Prejde to, pokud budes trpeliva a pevna ve vecech, ktere jsou opravdu dulezite. Myslim tim netrvat na blbinach - jakoze ten bonbon ti nedam ted, ale venku - ale trvat jen na vecech, ktere nemuze, ze by je rozbila nebo si ublizila. A v tech byt dusledna. Pozna tu hranici a zklidni se.
Nejhorsi je jednou zakazat a dvakrat povolit (treba ze nechces byt prisna pred babickou, kamoskou, atd.), to detem opravdu nesvedci.
At mas doma brzy zase andilka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17319
5.1.10 22:05

Ahoj, myslím že je to období vzdoru, to začíná většinou mezi rokem a půl až dvouma. Ty děti za to nemůžou, neuměj ještě zvládnout emoce. Asi nejlepší je si toho nevšímat.

Jinak se taky trošku musím pousmát, myslím že kdybys měla doma Karolínku, tak bys věděla co je vzteklé dítě :-) První 4 měsíce řvala nonstop (opravdu!) pokud nespala. A od té doby co pobrala rozum se vzteká celý den při čemkoli, kdykoli někam nesmí, něco jí nepovolím, něco jí nejde, při přebalování, oblíkání, v MHD, při jízdě v kočáru, v autě. Prostě tak 80% bdělého času buď ječí nebo se válí po zemi. Prostě má vzteklou a náročnou povahu od narození. Nikomu to nepřeju, je to náročné, i když naši berušku bych jinak nevyměnila za nic na světe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
5.1.10 22:18

Přesně tak, je to o emocích. U starší dcery to začalo v roce a trvá to dodnes… 3 a 3/4! Docela s ní zažívám očistec!!! Někdy si říkám, že by snad bylo lepší, kdyby sebou práskla na zem, dvakrát zakopala nohama a byl klid, ale to ona ne, ona prostě jen řve a to kvůli všemu!!! Byla jsem s ní i u psycholožky, páč už mi začínaly téct nervy a verdikt je, že je velmi inteligentní, silně citově a emočně vybavená a nueumí s tím ještě pracovat. Tyhle děti prý bývají v dospělosti velmi úspěšný. No nevím, klidně bych brala méně inteligentní holčičku… aspon na týden :-D

• Nahlásit
  • Citovat
1294
5.1.10 22:30

Vztekací období je opravdu normální, pokud se tu na serveru nachází maminka dítěte, které tímto obdobím neprošlo, ráda se s ní seznámím.:-) Moje opravdu hodné dítko má vztekací období teď, skoro ve 3 letech.:-) Nevzteká se ani tak, že jí něco nedovolíme, spíš že jí samotné něco nejde, dokáže se úplně vytočit do běla, má totiž ještě k tomu období kdy chce dělat vše sama a někdy jí na to síla a dovednost nestačí. Nicméně to není ani tak projev silné osobnosti a záruka úspěchu v dospělém životě (to je spíš útěcha pro rodiče), ale projev nevyspělé nervové soustavy, která ještě nezvládá stresy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
5.1.10 22:42

Tak tím si taky procházíme, zhruba už od roka a postupně to graduje. Doufám, že když začal dřív, i dřív skončí :mrgreen:
Právě máme období, kdy zkouší, jestli zákazy stále platí a já mám pocit, že jiné slovo, než „nesmíš“ ani nepoužívám. A po každém „nesmíš“ padne na čtyři a spustí ublíženecký řev. Už se i mlátil hlavou o postel 8-o . Nevím, proč to dělá, když ví, jak to dopadne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
5.1.10 22:46

Taky se vždycky ptám, proč to dělá, když to má vždy stejný výsledek. Ale je fakt, že u nás hodně pomohla školka… od září se to hodně zlepšilo. Ted jen tiše doufám, že u mladší to takhle nedopadne, ale to jsou asi jen iluze :-D

• Nahlásit
  • Citovat
2649
5.1.10 22:47

Mě to taky vyloudilo úsměv na tváři, to je úplně normální - dávají přece najevo svůj nesouhlas. Na temperamentu dítěte pak záleží s jakou intenzitou se vzteká - jak dlouho a nahlas vydrží křičet. U nás někdy pomůže sdělení, že vím, že chce dělat to či ono, ale nemůže protože … a odvést pozornost na něco jiného. U méně závažných věcí to projde, u pro něj životně důležitých ne :-)
Bude hůř …

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
6.1.10 08:21

Tak to jste me uklidnily,ja doted mela doma hodne ditko ktere nekladno odpor ani nejecelo pokazde kdyz neco chtelo takze jo jo Ajjoo jsem se tomu divila. :wink:
No nejhorsi je ze ja treba nepovolila a babicka ano :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama