Když neplatim sociální zdravotní

Anonymní
5.9.21 16:52

Když neplatim sociální zdravotní

Dobrý den, mohu se zeptat pracovala jsem ale ne na smlouvu a sociální zdravotní jsem si neplatila mám nárok na rodičák nebo mateřskou vůbec se v tom nevyznám moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1620
5.9.21 16:54

Na rodičovský příspěvek nárok máš, ale zajímala bych se na zdravotní pojišťovně jestli nemáš dluh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
5.9.21 16:54

Na rodičák právo máš. Na mateřskou ne a k tomu ještě máš dluh na zdravotním pojištění, takže bych si to rychle pořešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
5.9.21 16:56

Jak píšou holky, na rodicak nárok máš, ale jako první bych si pozjistovala, kolik dlužím na zdravotním, nebo ti za pár let přistane ve schránce dopis od exekutora..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 16:58

Mateřkou ne, rodičovský příspěvěk ano. Řešila jsem nedávno jako OSVČ, abych měla nárok na mateřskou, musela bych si platit nějaké dobrovolné pojištění. Takže ač si platím zdravotní i sociální, dostanu až rodičovský příspěvek, který je 300 tisíc celkem.
Jak radí výše, zavolej si pro jistotu na tvou zdravotní pojišťovnu, zda-li nemáš dluh na zdravotním pojištění. Čím dřív, tím lépe, aby nenaskočilo penále.

• Citovat
  • Nahlásit
7564
5.9.21 16:58

Pokud jsi k té práci na černo nebyla registrovaná na UP či nestudovala tak opravdu dlužíš na zdravotním pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5595
5.9.21 17:08

Dostaneš vyměřený rodičák…
a pokud nebudeš dluhy řešit, jsou tam brutální penále, hrozně narostou a budeš se těm částkám fakt divit… takže jako první uzavřít splátkové kalendáře na zdravotní pojišťovně a na vaší okresní OSSZ, zajeď si tam, každý den ti dluh rostě!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25376
5.9.21 17:20

A ještě počítej s tím, že pokud ty se nezačneš pídit, tak pojišťovna si ještě pár let počká a pak ti k tomu dluhu nasolí ještě moc hezké penále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18530
5.9.21 17:22
@ludmilaadamkova píše:
Pokud jsi k té práci na černo nebyla registrovaná na UP či nestudovala tak opravdu dlužíš na zdravotním pojištění.

Další negramotná osoba bude mít dítě. Čekají ji, jen dluhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
5.9.21 17:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, mohu se zeptat pracovala jsem ale ne na smlouvu a sociální zdravotní jsem si neplatila mám nárok na rodičák nebo mateřskou vůbec se v tom nevyznám moc děkuji za odpověď.

Nemáš nárok na mateřskou, akorát rodicak po porodu a ještě budeš doplácet na pojištění za tu dobu, co sis ho neplatila. To si ohlidej na zdravotní pojišťovně, nevím jak dlouho si ho neplatila, ale za pár měsíců plus penále to bude klidně pár desítek tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8813
5.9.21 17:31
@Anonymní píše:

A zdravotní za tebe někdo platil?
Jestli ne, tak budeš mít dluh jako kráva a ještě ti k tomu nasolí pěkné penále …. :roll:
Takže místo rodičáku bys měla nejdřív vyřešit tohle …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
5.9.21 17:32

Další finančně negramotný ploditel, na hranici s ní! Ať hoří :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25458
5.9.21 17:35
@Anonymní píše:

okamžitě zítra naklusej na svou zdravotní pojišťovnu a začni to řešit - pokud budeš dělat mrtvého brouka, tak se zřejmě do smrti nevymotáš z dluhů a exekucí - penále narůstá strašlivou rychlostí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
5.9.21 17:41

Mě se hrozně líbí, jak každej si najde čas na to zjistit si na co nárok má, ale, že by si našel čas na to zjistit si taky jaké má povinnosti, např. placení zdravotního, to ne.

Škoda, jak ten náš systém je nastavený. Proč ženská co dělala na černo, nic neplatila a do státní kasy nedala ani korunu má stejně vysoký RP jako ženská co poctivě pracovala a vše platí / odvádí za sebe.

Máš dluh na zdravotním a dobře ti tak, nechala bych tě ať si i ten porod zaplatíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
5.9.21 17:44

Jooo, tak to Ti nezávidím.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu