Když nesedne učitelka ve školce.

253
14.10.09 19:22

Když nesedne učitelka ve školce.

Ahojky, máme problém, malý nastoupil od září do školky, ze začátku pláč, zkrátka klasika, pak týden nemoc a po nemoci se do školky začal moc těšit, týden byl v pohodě a teď z ničeho nic začal dělat zase scény, říká, že paní učitelka je zlá a dnes přišel s tím, že mu dala na zadek, protože zlobil! Tak a já teď nevím, co s tím. Nemáte někdo takovou zkušenost? Jak byste to to řešili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

644
14.10.09 19:52

Ahojky kiero, tak já ti můžu napsat svůj pohled jako matka, ale zároveň i jako učitelka ve školce.
Jako učitelka a máma zároveň řikám, že neexistuje dát děcku na zadek! Takže já bych to viděla tak, že bych si zašla za paní učitelkou a zeptala se jí. I kdyby dala malému na zadek, tak to asi nepřizná, ale uvidíš alespoň její reakci. Pravda ale také je, že vím, jak si děti vymýšlí - měla jsem ve školce holčičku, která tvrdila, že jsem zlá, že jsem ji uhodila … maminka přišla popovídali jsme si, protože jí přišlo divný, že holka najednou do školky nechce, ale taky jí nesedlo to, že bych malou uhodila. A společně jsme zjistily, že malá nechcce chodit do školky, protože nechce spinkat. Maminka na ní prostě uhodila přede mnou a malá přiznala barvu. Tak prostě nespinkala a bylo to. Od té doby si jedinkrát nestěžovala.
Já bych ale rozhodně zašla do školky a řekla bych co a jak. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
14.10.09 20:54

Ahoj, taky bych zašla se zeptat nejdříve za učitelkou, naše mladá si taky docela vymýšlí. Minule věrohodně natahovala, že nechce do školky culíky, že ji kluci tahají za vlasy…tomu bych i věřila, tak jsem se ptala obou učitelek a prý, že ne, a že si to pohlídají a chtěla jsem ukázat ty kluky a hele, on ji nikdo netahal. :?
Tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
14.10.09 21:18

Teda holky, odvážím se tvrdit, že poznám, kdy mi Vítek lže. Jednou řekl babičce, že dostal přes paní učitelku přes pusu. Mě to neřekl. A já mu teda věřím. To mu byly 3r a kousek a tenkrát ani nelhal.
Za paní učitelkou bych šla. Nějak opatrně. Určitě řekne, že ho neplácla. Ale uvidíš tu reakci.
Třeba ta naše paní učitelka řekla jednou jiné mamince, že jejich Dominikovi musela plácnout přes pusu, že zlobil. 8O A maminka byla spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
15.10.09 08:49

Ahoj,
teda to koukám, to jsem ještě ani neslyšela, že by učitelka ve školce dala někomu na zadek. Zašla bych tam,a pozeptala se dotyčné učitelky, co se stalo a jestli je to pravda, a důůrazně s ní promluvila, případně s ředitelkou.
Podle mě ti toto nesmí dovolit. Hned bych to řešila.
Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
9.1.10 19:44

ammi

Je to zvláštní, myslím, pořád stále vidím jak se rodiče bojí zastat svých dětí. Je potřeba být s nimi a za nimi. Pokud je učitelka nevhodná změňte školku, změňte školu. Hlavně ať to Vaším dětem neublíží a nepoškodí je to. Ukázalo by se to v jejich životě. Věřte zkušenné.
Ammi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
9.1.10 23:49

Ahoj taky můžu přispět jako učitelka i jako matka.Z mé zkušenosti vím že existují učitelky které dítě uhodí.Já bych si to nedovolila mám zásadu že cizí dítě bych nikdy neuhodila vlastní občas dostanou.Také ale vím že děti někdy překvapí svými výmysly.doporučuju také se zeptat učitelky i možná ostatních rodiču jak se jim učitelka jeví.S tím přestupem nevím já učím své děti že v životě potkají mnoho lidí co se jim nebudou líbit a musí s nimi vyjít.Kdyby to byl ale nějaký extrémní případ tak jít klidně i k vedoucí někdo se zase musí ozvat.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
11.6.14 21:47

Holky, prosila bych o radu. Jestli to mám nechat plavat nebo se o tom ve školce zmínit a chtít vysvětlení. Starší děti měly jít na exkurzi, mladší zůstali ve školce. Den před akcí jsem se ptala naší učitelky, jestli vezmou dceru, jak to vidí, bude jí 5. Řekla mi že ano, že to zvládne, bude to dobrý. Ráno ve školce druhá paní učitelka rozhodla, že tam dcera zůstane - nemá ji moc ráda, pořád na ní něco hledá. Je mi z toho ouvej, ale je to ředitelka a nezmůžu nic. Navíc dětem řekla, že mladší půjdou příště a vzala sebou dvě holčičky mladší než má dcera. Prostě si vybírá takové ty holčičky „reprezentativní“. Promiňte to slovo, ale prostě děti, které na všechno kývnou, které neprotestují nikdy atd. Dcera je v klidu, neřeší to snad, ale mě to děsně štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8808
11.6.14 21:52

Tak to by mě teda taky vytočilo, účast na výletě by snad měla mít jasný pravidla, např. jedou všichni nad 5 let. Ne ráno říct dítěti, že nejede. Taky jsem zažila s dcerou, že si prostě s učitelkou nesedly, učitelce na dceři vadilo všechno, ale naštěstí jsme ji měly jen krátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
11.6.14 21:59

Já jsem celkem ráda, že je ten problém s ředitelkou, protože je tam s dětma minimálně. Ale fakt mě to štve. Dcera je naštěstí v pohodě. Nějak to nehrotí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
11.6.14 22:06

@pepina12 Tak pokud půjde dcera příště a navíc to neřeší, tak bych to neřešila ani já. Nebo je to nějaký průšvič či jiná újma, že na ten výlet nešla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3525
8.10.14 09:45

Oživím tuto diskusi…

Dcera si pravděpodobně nedesla s učitelkou ve školce. Od dvou let chodila do školky soukromé, tam chodila bez problémů, ranní pláč neznám, měla tam i starší sestru. Od září chodí do státní školky je jí 4,5 první týden v pohodě a v půlce druhého najednou ranní pláč, řev, do školky nechce. Ptala jsem se učitelek zda se něco nestalo, jedna řekla, že vše je v pohodě, druhá že malá nevydrží v klidu u poobědního odpočívání, a že to je ne klasická adaptace.
Od té doby raní řev, držení za nohu apod stále. V mezičase se mi podařilo zjistit, vytáhnout z malé, že jedna paní učitleka je nechává ležet po obědě dlouho, druhá jim přečte nebo pustí pohádku a pak mohou ti co nespí potichu vstát a dělají tam nějaké klidové činnosti.
Dnes ráno jedna z paní učitelek nemocná (ta co je nechává déle ležet) a ve třídě byla jiná paní učitelka z jiné třídy, malá ji zná ze zahrady a jezdí s nima i na plavání, a odešla úplně v klidu bez pláče, dala mi pusu a šla. Byla jsem mile překvapena. Cestou jsem potakala maminku ze školky, co její chlapeček chodí do stejné třídy a naší…a říkám, dnes si přepírá jiná paní učitelka a naprosto v pohodě, a ona mi řekla, že právě ta jedna učitelka je na děti dost vostrá (prý i na své děti), že chtěli přeřadit do jiné třídy, a neprošlo to. její kluk je normálně u povídaní a komunikativní a ve školce prostě nepromluví…to přece není normální. letos tedy budou v tto třídě a příští rok půjde do jiné. TO se mi ale NELÍBÍ. Přece nebudu rok vodit dítě do školky se stresem z učitelky.
Odpoledne chci říci druhé učitelkce, že tedy dnes problém ráno nebyl, že to bylo bez pláče…pokud bude malá chodit do školky v pohodě, když je ta druhá učitelka nemocná, a pak se to zase vrátí, tak to budu řešit s ředitlkou a žádat přeřazení do jiné třídy…nebo vyměnu učitelky. Měl jste někdo podobný problém? Jak jste ho řešili, nebo řešíte?
Bohužel jsme malé město, jiná školka tu není. Ta skoukromá co chodila, bohužel skončila, protože už měla málo dětí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
8.10.14 10:05

Já byla jednou svědkem toho jak učitelka celkém silné postavy dala takovou herdu jedný holčičce přes záda jen proto, že nechctela v klidu sedet u dvd :roll:.Byla jsem tam pro přihlášku k zápisu..nakonec jsem do té školky malou nedala /z místních drbu vím že už tam nepracuje¨/ Ale třeba u náš ve školce je vždy v každé tříde taky jedna učitelka, která je trošku ostřejší. Je dobré si ji nejak podmáznout :lol: třeba nejaký kafe čokoláda v mém případe jsem jí sehnala dobrého imunologa a od té doby byla na mou dceru jak milius:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2751
8.10.14 10:16
@gina76 píše:
Já byla jednou svědkem toho jak učitelka celkém silné postavy dala takovou herdu jedný holčičce přes záda jen proto, že nechctela v klidu sedet u dvd :roll:.Byla jsem tam pro přihlášku k zápisu..nakonec jsem do té školky malou nedala /z místních drbu vím že už tam nepracuje¨/ Ale třeba u náš ve školce je vždy v každé tříde taky jedna učitelka, která je trošku ostřejší. Je dobré si ji nejak podmáznout :lol: třeba nejaký kafe čokoláda v mém případe jsem jí sehnala dobrého imunologa a od té doby byla na mou dceru jak milius:))

Tvl toto já vidět na vlastní oči, tak tam vběhnu, učitelku seřvu a zavolám na všechny úřady. Já nejsem ten typ co bude diktovat učitelům jak a co mají dělat. Většinou mají můj obdiv. Ale představa že tak někdo bije malé nevinné človíčky ve školce - to ve mě vře krev!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
8.10.14 10:21

@MaMis Zkusila jsi obvolat školky v okolí? Možná se někde uvolnilo místo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama