Když nosím kontaktní čočky přes noc, vadí jim odličování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denii1212
Nováček 1 příspěvek 17.02.18 11:30
Když nosím kontaktní čočky přes noc, vadí jim odlicovani??

Dobrý den, je tu někdo kdo nosí čočky a spí v nich?? Potrebuju jen radu, četla jsem že při normálním nošení se mám odličit před sundavanim. Když s čočkami spím tak se mužů normálně odlicit jak jsem zvykla? Nebo musím změnit nějaké přípravky?
Děkuji za odpověď ????????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 17.02.18 11:34

Z desetilety zkusenosti ti muzu doporucit - nespi v nich. Tech par vterin na vyndani te nezabije a ocim to prospeje. Rano nasadit a vecer vyndat. Jinak k dotazu - pouzivej odlicovaci pripravky pro uzivatele kontaktnich cocek a nevadi to, agresivnejsi by ti mohly podrazdit oci.

leene
Závislačka 3553 příspěvků 17.02.18 11:36

Taky radím v nich vůbec nespat! 8o

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 17.02.18 11:39

Nerozumím dotazu. Píšeš, že se máš odlíčit před sundáním čoček. To je pak jedno, jestli v nich spíš, nebo ne, ne? Já se taky odličuji před vyndáním čoček.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 17.02.18 11:40

@Denii1212 A proč chceš v čočkách spát? Chápu u těch čtrnáctidenních, ale to je snad pravěk a už se to nedělá, ne?

Jinak počítám, že autorka je mladá, tak má pocit, že tělo vydrží vše - ale Deni, nemyl se, pro ty oči je to zátěž a nedělá jim to dobře. (Sama jsem nosila čočky asi od 13 let - ne přes noc, ale zase ty starší, méně šetrné typy; a od doby, co chodím do práce a koukám většinu dne do počítače, je oči vůbec nesnesou.)

Anonym_kaO
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 17.02.18 11:41

@Denii1212 ahoj, já tedy čočky sundavám každý večer, ale vím, že jsem čočky, které sindavat nemusíš - já bych do nich ale nešla, oči si musí taky odpočinout. Ale jinak já používám normální kosmetiku a kolikrát se odličuji i před sundáním a problém s tím nemám. :)

Bike L
Kecalka 156 příspěvků 17.02.18 11:42

Nikdy v KC nespí. Nikdy

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 17.02.18 11:49
@Denii1212 píše:
Dobrý den, je tu někdo kdo nosí čočky a spí v nich?? Potrebuju jen radu, četla jsem že při normálním nošení se mám odličit před sundavanim. Když s čočkami spím tak se mužů normálně odlicit jak jsem zvykla? Nebo musím změnit nějaké přípravky?
Děkuji za odpověď ????????

Nechci ti kazit dotaz, ale trvalé nošení nedoporučuji a nechápu důvody, proč s nimi spát. Samozřejmě to neplatí ve výjimečných případech někde na výletě mimo domov. I ty kontinuální se doporučuje vyndavat na noc kdykoliv je možnost. Není to tak, že jsou vhodné na 24 hodin 365 dní v roce.

blumen
Hvězda diskuse 43121 příspěvků 17.02.18 11:50

Co to jsou presne za cocky?

Nikdy bych v nich nespala!!!

Po 8 letech noseni a nedodrzovani soravnych insteukci a zanetu uz nemuzu nosit zadne, takze asi tak.

Porid si idealne denni, i kdyz jsou drahe.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2411 příspěvků 17.02.18 12:05

Ahoj, nespi v nich. Cocky nosim dvacet let, moje oci snesou vse, i prespani v nich parkrat do mesice, kdy odpadnu a nechtene usnu, ale je to pro ne zahul a rano je to znat. Zcela zbytecne.

vjerunqa
Závislačka 2854 příspěvků 17.02.18 12:16

@Denii1212 Nosím čočky 24 let. A také Ti doporučuji je na noc vyndavat. Večer nejdřív čočky vyjmout, a pak až odlíčit.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 17.02.18 12:39

Souhlasim s holkama prede mnou. Taky uz nosim cocky nejakych 20 let a snasim je cim dal hur, nekolikrat uz jsem mela zanet a ocarka mi pohrozila, ze je taky nebudu moct nosit vubec. Takze se snazim vyndavat, co to jde. Rozhodne v nich nespim. A odlicovat se v cockach si vubec neumim predstavit.

Petule030
Kelišová 5696 příspěvků 17.02.18 13:04

Ač to nebylo dotazem, jsem s holkama za jedno, ať s čočkama, pokud je to možné, nespíš. Také nosím čočky, co se mohou nosit kontinuálně, asi nějakých 5 let jsem v nich přes týden i spala. Ale je to mnohem příjemnější je vytáhnout a ráno nasadit. Během té doby jsem začala mít strašně suché oči, teď je pro mě nemyslitelné čočky vůbec nasadit, aniž bych si ráno do oka kápla umělé slzy. Spát v nich teď = ráno i průběžně v noci si kapat um. slzy a odlepit čočku od oka, je to strašně nepříjemné a pochybuji, že pro oko bezpečné.
K dotazu, na odličování bych zkusila pohledat přípravky pro nositele kontaktních čoček. Jiné chemky by mohly čočky zničit.

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 17.02.18 13:24

Ja taktez nosim cocky a v noci vstavam ke dvoum detem, vyndavam je minimalne :oops: mam 5,5 a 4,5 dioptrie a proste nic nevidim. Hledat v noci brejle jeste kazdou chvili :zed: vim ze je to spatne. K dotazu na odliceni, pouzivam detske mydlo ve sprse k beznemu cisteni, kdyz se vyjmecne nalicim “poradne” cocky vytahnu a odlicim klasicky

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 17.02.18 13:44
@hapolda píše:
Ja taktez nosim cocky a v noci vstavam ke dvoum detem, vyndavam je minimalne :oops: mam 5,5 a 4,5 dioptrie a proste nic nevidim. Hledat v noci brejle jeste kazdou chvili :zed: vim ze je to spatne. K dotazu na odliceni, pouzivam detske mydlo ve sprse k beznemu cisteni, kdyz se vyjmecne nalicim “poradne” cocky vytahnu a odlicim klasicky

Ja mam 7,5 dioptrie na kazdym oku a presto cocky dusledne vyndavam, spim v nich jen vyjimecne a rano mam oci tak suchy, ze nez to rozmrkam a rozkapu, tak to chvili trva. Ale nevstavam k detem, to je pak pochopitelny. Jak to snasis, nemas problemy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama