Když okolí řeší naše ne/mateřství

1837
28.3.11 00:05

Když okolí řeší naše mateřství/nemateřství

Nevěděla jsem, kam toto téma zařadit.
Vlastně to snad ani není problém, jen takový povzdech. Vynadávání.
Když jsme si pořídili dcerku, všichni na mě koukali jako na blázna (podotýkám, že mi bylo 24), připadalo jim, že nejsem dost stará, že jsem to „neplánovala“ (sice jsem to plánovala, ale to jsem měla vyvěsit v práci na nástěnce???), že jsem tím zaskočená a kdesi cosi, někteří mě div nelitovali.

Teď je dcerce 6 let, a zase nanovo - ovšem obráceně. A CO DRUHÝ. KDY BUDETE MÍT DRUHÝ???? A VY NEPLÁNUJETE DRUHÝ??? Ale to už si nebudou spolu hrát (to jsme už řešili, to „hraní“, a došli jsme k názoru, že nám je to fuk, tak si prostě jednou budou hrát každej zvlášť, no!)

- prostě teď naše rodinná situace (ale copak to, to by se nějak zvládlo), ale hlavně manželův zdravotní stav zkrátka neumožňuje (a NEJDE o problém s plodností. Je to jiný problém, ale nebyl by rád, kdybych o tom někde psala), abychom si momentálně teď pořizovali další děťátko.

Do budoucna druhé děťátko chceme (klidně ještě dvě!!), ale to je nekonečná řada připomínek, dotazů, poučování „BUDE TI TO LÍTO“. co mi jako bude líto?? Ještě neumírám.

Minule jsem už nevydržela, a vyjmenovala jim všechny ty důvody, proč to TEĎ NEJDE. Samozřejmě začnou soucitné pohledy, že jsme asi neplodný. NEJSME. Paradox je, že bych se tomu miminku ani nebránila - ale když to nejde tak co jako????

Přitom dobu, kdy se všichni divili, že „už“, a dobu, kdy se diví, že „ještě ne“, dělí pouhých šest let. V horizontu lidského života dost směšnej interval. (sorry pro ty, co to vidí jinak)

Fakt mě už někdy hodně drtí to, jak mi okolí vymezuje jakýsi časový rámec, kdy si mám rychle pořídit standardně společensky schvalované dvě děti, přičemž dolní hranice je asi 25 a horní asi 32 nebo nevim, neptala jsem se.

Připadá mi to šíleně omezený, ale poslední dobou - nekecám - dostávám tak dva tyto dotazy do týdne.
Osobně neodsuzuju „mladé“ matky, „staré“ matky, matky jedináčků, pěti i vícenásobné matky, a ani ženské, které si děti nepořídí vůbec.
KOukám na morální hodnoty, na to, jestli pokud děti mají, tak se o ně starají, a pokud je nemají, tak dle charakteru.

sorry - musela jsem to vylít - protože moje kamarádky už to slyšely a furt to je málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2184
28.3.11 00:17

Ahoj, tak to věřím, že je to nepříjemný, když do tebe furt někdo reje…
Jim po tom může být prd, je to vaše věc…
Já bych je asi po každé slušně spražila, že dělání dětí je vaše soukromá věc s manželem a že bys ocenila, kdyby to respektovali.
Když toto několikrát slušně zopakuješ, bez nějakýho vysvětlování, tak to musí časem pochopit i úplnej blbec a měli by ti snad dát pokoj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
28.3.11 00:22

jojo. dycky daj, tak na měsíc. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pak už mají opět strach o konečný počet mých potomků.

Dobrý je, že ty, který o tom nejvíc melou, měly druhý děti ještě později. JENŽE: ony měly později i to první. Takže rozestup byl kýžených 6 let a já už to nestihnu =´jsem divná.
Jo ještě taky případně tři roky. ABY SI MOHLI HRÁT.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
28.3.11 01:18

no, pocet deti a jejich nacasovani, vekovy rozestup atd. jsou vdecne tema zapredeni rozhovoru…
Chapu, ze te to stve, kdyz se te porad dokola ptaji na totez, zvlast, kdyz bys i chtela, ale okolnosti to nedovoluji.
Me kdyz se tu lidi ptali, co to treti (a vedeli, ze planujeme a byla jsem ostre sledovana, jestli si jeste dam pivko, vinko…) a v dobe, kdyz jsem byla v uplnem prvopocatku tretiho tehu a musela jsem odstrelovat otazky „tak co, uz se to povedlo, kdy bude treti…“, a zaroven jsem se nechtela ohanet jeste mokrym tehotenskym testem, taky me to stvalo a vetsinou jsem odpovidala „az bude, bude“
Ted se zase muzu pripravovat na otazky typu - „a zvladnes to?“ a az pominou ty, prijdou dasli.
Ke kazde zivotni etape proste patri nejake otazky, ktere clovek odrazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
28.3.11 04:59

Zlatuško, je úplně fuk, jak to máte. Já rodila poprvý v 29 a otěhotněla jsem PLÁNOVANĚ v roce dcery, takže mám holky 20 měsíců od sebe . A dost dlouho jsem poslouchala, že jsme blázni takhle brzo atd. Ještě dneska slyším otázky : „Ale to byla nehoda, vid?“ Ne, nebyla, byl to úmyslný plán. A kdybych byla poprvý nerodila císařem, byly by děti k sobě ještě blíž a to už by okolí asi vůbec nerozchodilo :roll: :zed: .

• Nahlásit
  • Citovat
18312
28.3.11 05:59

Stejně je to krásné, když děti jsou. Ať jsou jakékoli a jakkoli daleko věkem od sebe. Takže okolí je po tom prd a ty se nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
28.3.11 06:45

Zlatuško - a ještě nezapomeň, že si musíš pořídit PÁREČEK! Zejména starší dámy mi po narození druhé dcery projevovaly skoro soustrast, že je to ZASE HOLKA, ale že to nevadí - že se nám kluk povede třeba napotřetí :cert:
(Vzkaz pro ty starostlivé ženy: kdybych někdy plánovala třetí dítě, přála bych si třetí holčičku :jazyk: )

Jinak kecy okolí neřeším, věřím, že je to nepříjemné (hlavně pro holky, co ještě nemají děti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
28.3.11 07:25

Jo to já když přijela z porodnice, tak se mě švagrová ptala, kdy bude další dítě, a já na to nikdy, jedno nám stačí. A ona na mě skoro hystericky vyjela, že musím, že Michálek bude chudinka a nebude si mít s kým hrát. :cert: 8-o To je jako nějaká povinnost mít dvě děti nebo co? :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
28.3.11 07:27

Jo páreček, to jsem si vyslechla taky..mám dva kluky. Už od porodky otázky, kdy si půjdu pro třetí dítě, KONEČNĚ tu holčičku :pocitac: . Jinak tě plně chápu, podobnými otázkami jsem si prošla taky, jak před prvním - my řešili neplodnost, tak před druhým, jestli, kdy, ale my to stihli ve „standardních“ třech letech, tak už poslouchám jen dotazy na holčičku, což se dá vydržet. Tož hodně sil a nedej se :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10049
28.3.11 07:37

Ahoj Zlatuško,
no upřímně já jsem taky chtěla psát diskuzi abych se „vyvztekala“…poslední dobou všichni ale opravdu všichni v mým okolí rodí :lol: což je samozřejmě úžasný a já jsem z toho nadšená -ALE…od den slyším a co vy?? Kdy se budete brát, už byste na to mimčo taky mohli vlítnout. (Jsme s přítelem přes 4 roky, svatba v plánu, ale ne konkretne, mimi po svatbe bych moc rááda, je mi letos 24). No ale co me stve oni do nás všichni hrozně hučí…pořád řikají přítelovi kdy mě požádá o ruku…ja už jsem minulej víkend malem poslala jeho rodice s touhle otazkou nekam…tedka mame jet do Italie- nooo to by byla romantika kdyby Te pozáádal..tam by se to hodilo…a bla bla…Já jsem ji jista ze on to schválne neudela dokud to takhle bude nekdo resit, pze jak ho znam udelal by to jako veliky prekvapko, a takhle to vsichni kazi…hrozne me to stve a fakt Ti rozumim pze tohle dokaze pekne otravovat!!!!! :zed: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
28.3.11 07:39
stepikm píše:
Jo páreček, to jsem si vyslechla taky..mám dva kluky. Už od porodky otázky, kdy si půjdu pro třetí dítě, KONEČNĚ tu holčičku :pocitac: . Jinak tě plně chápu, podobnými otázkami jsem si prošla taky, jak před prvním - my řešili neplodnost, tak před druhým, jestli, kdy, ale my to stihli ve „standardních“ třech letech, tak už poslouchám jen dotazy na holčičku, což se dá vydržet. Tož hodně sil a nedej se :pankac:

U nás to samé,dva kluci,,rozdíl 3 roky.Tchýně má 4 vnuky,další vnuče už nepřibude,takže vlastně ona „není“ babička,když nemá vnučku :cert:A uplně do běla mě vytáčí:a to jste chtěli dva kluky? :pocitac: To je blbé,že nemáte holčičku.Pak je tu opačný problém u známých,mají 4 holky a někteří tvrdí,že holky se jako „děti“ nepočítaji,protože prostě musí být syn :twisted: Nezbývá než zatnout zuby a zacpat uši a možná i zatnout pěsti :mrgreen: Nejhorší je,že ti to budou předchazot pořád a ne a ne jich to přejit :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.11 07:45

HMM.. :evil: ani nevíš jak ti rozumím :pocitac: já sice měla Dianku v 25, ale to bylo řečí: ,,Není to škoda? Vždyť máš skvělou práci a nemáte dostavený dům" ano, skvělou práci MÁM, ráčím se tam vrátit a barák jsme dostavili. Taky bylo řečí, že je docela pozdě. :jazyk: nejlíp od bezdětných kamarádek, které čekaly na lepší místo. :think: Tohle jsem slyšela často a pak se obrnila odpovědí : ,,Moje děti, jsou moje. Moje práce je moje a furt mi nekecej do života. Já to bez tvých rad zvládnu. " teda, tohle jsem používala u „kamarádek“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
28.3.11 07:56

My zas máme čtyři děti a někteří nejmenovaní lidé z rodiny mají strach, abychom hlavně neměli další, že už bychom prý byli jak cikáni a bla bla bla. Fakt je, že už další neplánujeme, ale zase si myslím, že i to je naše věc. Děti chodí do školy, na kroužky, jsou v pohodě, tak co? Akorát se mi občas neleskne podlaha a nemám někdy perfektně střižený keře na zahradě, protože tyhle věci momentálně nestíhám. Ale ani do toho snad nikomu nic není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
28.3.11 07:57

Tohle je lepší neřešit.. Já měla prvního prcka v čerstvejch 22 a druhýho budu mít v čerstvejch 24 :-) Kupodivu to nikdo moc neřeší, jenu druhýho se ptají, jestli to bylo plánovaný… V práci to manžel vyřešil šalamounsky a řekl, že když člověku doktoři řeknou, že dítě přirozeně na 99% mít nebude, těžko se něco plánuje :lol: a byl klid :mrgreen:
Jinak to, že to bude druhej kluk… Možná jsou lidi okolo trochu zklamaní (i když já teda druhýho kluka chtěla :-D ), ale to je jejich problém, člověk si v tomhle za a) nevybere a připomínky, že třeba napotřetí (což si nejsem jistá jestli vůbec někdy bude) to bude holčička odpálkuju tím, že je hezký se potřetí „snažit“ o holčičku, ale co když to bude třetí kluk? Mně by to nevadilo, ale… :-D To bych podle těchhle lidí měla rodit do té doby, dokud nebudu mít holku? :lol:
Chápu, že je to těžký, ale nad některý věci je lepší se povznést a neřešit… :-) a tohle je jedna z nich… Občas mám pocit, že lidi nemají co řešit, tak se navážej do života ostatním :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
28.3.11 08:01

ahoj, tak to s tou nehodou jsem slyšela skoro od každýho, když jsem otěhotněla… malá se mi narodila v 25 letech, ale protože jsem otěhotněla po roční známosti, tak všichni hned že to určitě nebylo plánovaný… (a ono bylo) no, radu taky moc nemám, snad jen vydržet… už taky čekám, že za dva roky všichni budou chtít, at si pořídím druhý a budou do toho kecat.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama