Když otec nejěví zájem o dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

melly
Nováček 9 příspěvků 17.02.17 20:14
Kdyz otec nejevi zajem o dite.

Dobry vecer, prosim o radu. S ex partnerem mame 10 mesicni dceru. V zari 2016 jsme meli soud ohledne alimetum. Zadny styk s otcem nebyl vymeren. On o dceru pred soudem jevil zajem a chtel ji do pece. Po rozhodnuti soudu kdy byla sverena dcera do me pece o ni zajem nema. Pouze plati alimenty. Ja po celou dobu si preji aby se s ni vidal aby mezi nima byl navazan alespon nejaky kontakt. Otec nereaguje ( je ublizen ze jsem se s nim rozesla) Co s tim? Nemuzu ho prece nutit to vim. Ale je mi lito. I kdyz nam to nevyslo tak si preji aby dcera znala sveho otce. Byla jsem na ospodu a pani si vyzadala schuzku. Aby vymerila styk s otcem. Ex partner jakykoliv muj zamer bojkotuje i kdyz to myslim dobre. Co s tim? Vim ze mu nemuzu nakazat aby o dceru jevil zajem jen nechci aby kvuli jeho jesitnosti a zlobe malinka nevidala tatu. Jak na nej?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 17.02.17 20:16

@melly Možná to chtělo nabídnout střídavou / společnou péči hned u soudu…

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 17.02.17 20:17

Zkusit ho přemluvit a jít společně k mediátorovi… nevím jestli lze mediátora nařídit soudně, ale myslím, že soudně cesta nevede. Co posílat mu fotky a info o malé, aby se mu zastesklo a otcovství bylo silnější než chlapská ješitnost. Na druhou stranu to pro něj může být hodně traumatizující, že defakto přišel o dceru. Vem si jak by bylo tobě kdyby malou dali do výhradní péče o otci… asi ne moc dobře, že? Třeba potřebuje jen čas se s tím srovnat.

semisova
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 17.02.17 20:20

Tohle je tak těžký kdyz druha strana nechce :zed: ja bych asi za každou cenu nenutila ke styku kdyz jeste ani nechce, ale bala bych se toho, ze kdyz bude ditko pak starsi a otcovi se najednou rozsvítí a bude najednou styk chtit a ditko na nej nebude zvykle :nevim:

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 17.02.17 20:41

Musi se ex nejdriv prokousat tim, co se stalo mezi vama, pak teprve bude schopen resit dite, aby mel vztek a neco jeste udelal diteti (nemyslim tyrani ale neda ji najist atd)… nenut ho, proste mu napis ze u tebe ma dvere vzdy otevrene ohledne maly a je to, az bude ready tak prijde

melly
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 08:56

@j.a.n.i1
Pan soudce to vubec nechtel resil. Chtel aby jsme se domluvili. A kdyz se neshodnem. Tak at podame novy navrh k soudu :nevim:

melly
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 09:04

@Lady Bee
Snazim se ho informovat ohledne dcery. Posilam fotky. Ale on nejevi zadny zajem. Jen nechapu jak mohl uplne otocit. Co se mu honi v hlave.Pro nas oba to bylo dost narocne. Nechci ho omlouvat ze chudacek je z toho psychicky vydeptanej. A potrebuje cas aby se s tim srovnal. Prala bych si aby s dcerou si vybudoval blizky vztah. A ne aby se objevil za 5 let a litoval toho

melly
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 09:07

@semisova
Presne toho se obavam. Pak ji budu muset nutit aby napriklad jela k tatinkovi na vikend nebo aby s nim sla na prochazku. A on nebude chapat jak to ze ho nechce.

melly
Nováček 9 příspěvků 18.02.17 09:17

@AndelaCerna
Dekuji za radu. Napsat mu zkusim, ze u me ma dvere otevrene. Treba se mu rozsviti.
Ja se s tim taky srovnavam ale snazim se resit situaci rozumne a hned. A nechci ex omlouvat, ze je chudak ktery se s tim musi srovnat. Myslim si, ze vztek na me by neotacel na dceru. Po dobu tehotenstvi me pomalu nosil na rukou aby se nahodou dcerce nic nestalo.

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 18.02.17 09:29

Nejdříve je potřeba zkusit přes OSPOD sjednat schůzku a pokusit se s ním dohodnout. Pokud to nepůjde, lze dát na soud návrh na uložení povinnosti styku. Není to obvyklé, ale samozřejmě to jde, je pro to i určitá opora v judikatuře Ústavního soudu. Ale první by měla být snaha o dohodu.

el.leanor21
Kecalka 205 příspěvků 18.02.17 10:24

Copak to dítě za to může že jste se s partnerem z nějakého důvodu rozešla? To se hodlá mstít i dítěti?… Čím starší tím blbší. Možná na to časem přijde že je to čistě jeho ješitnost a bude litovat..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 18.02.17 10:27
@melly píše:
Dobry vecer, prosim o radu. S ex partnerem mame 10 mesicni dceru. V zari 2016 jsme meli soud ohledne alimetum. Zadny styk s otcem nebyl vymeren. On o dceru pred soudem jevil zajem a chtel ji do pece. Po rozhodnuti soudu kdy byla sverena dcera do me pece o ni zajem nema. Pouze plati alimenty. Ja po celou dobu si preji aby se s ni vidal aby mezi nima byl navazan alespon nejaky kontakt. Otec nereaguje ( je ublizen ze jsem se s nim rozesla) Co s tim? Nemuzu ho prece nutit to vim. Ale je mi lito. I kdyz nam to nevyslo tak si preji aby dcera znala sveho otce. Byla jsem na ospodu a pani si vyzadala schuzku. Aby vymerila styk s otcem. Ex partner jakykoliv muj zamer bojkotuje i kdyz to myslim dobre. Co s tim? Vim ze mu nemuzu nakazat aby o dceru jevil zajem jen nechci aby kvuli jeho jesitnosti a zlobe malinka nevidala tatu. Jak na nej?

nic, jestliže nemá zájem, nemůžeš ho nutit.. třeba ho to časem přejde :nevim:

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 18.02.17 11:07

A proč jste se rozešli???

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 12:33
@melly píše:
Dobry vecer, prosim o radu. S ex partnerem mame 10 mesicni dceru. V zari 2016 jsme meli soud ohledne alimetum. Zadny styk s otcem nebyl vymeren. On o dceru pred soudem jevil zajem a chtel ji do pece. Po rozhodnuti soudu kdy byla sverena dcera do me pece o ni zajem nema. Pouze plati alimenty. Ja po celou dobu si preji aby se s ni vidal aby mezi nima byl navazan alespon nejaky kontakt. Otec nereaguje ( je ublizen ze jsem se s nim rozesla) Co s tim? Nemuzu ho prece nutit to vim. Ale je mi lito. I kdyz nam to nevyslo tak si preji aby dcera znala sveho otce. Byla jsem na ospodu a pani si vyzadala schuzku. Aby vymerila styk s otcem. Ex partner jakykoliv muj zamer bojkotuje i kdyz to myslim dobre. Co s tim? Vim ze mu nemuzu nakazat aby o dceru jevil zajem jen nechci aby kvuli jeho jesitnosti a zlobe malinka nevidala tatu. Jak na nej?

Ahoj zakladatelko,­.chtěla jsem se zeptat jak jste dopadli? Dostal rozum? Resin něco podobného.
 Děkuji

Maky06
Kecalka 130 příspěvků 10.09.18 09:47

Ahoj holky,zajímalo by mě jak to máte, když expartner nejevi zajem, ale jeho rodiče ano. Dceři je 9 měsíců. On ji ted dva měsíce neviděl. Jeho rodina jezdí.
Mé to tak mrzí. A to mi napíše, jak se těším az bude větší a bude k němu moct na víkend.
Jak si to představuje, když ji ted nevida?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >