Když se ani s pomocí IVF nedaří

887
17.1.21 15:00

Když se ani s pomocí IVF nedaří

Ahoj holky, ráda bych otevřela téma IVF a neustálé neúspěchy i přesto, že jste dle výsledků zdravé. Jak to daný CAR řešil a případně, zda se poté povedlo. Zajímá mě, zda lze nasadit něco preventivně, co by případně mohlo napomoci uhnízdění a úspěšnému otěhotnění. Vím, že téma je rozsáhlé, ráda uvítám i informace jaká všechna vyšetření lze absolvovat. Když to shrnu u nás, embrya máme vždy jedničková, někdy zaváděná blastocysta, někdy zavádíme morulu- tu nezavádíme z důvodu, že by embryo nedošlo do stádia blastocysty, ale protože se zkouší už i zavádět mladší z důvodu, že je mu u mě lépe- dle CARu. Embrya, která se oplodní vždy vydrží všechna. Genetiku, imunologii a různá vyšetření jsou hotová, dle doktorky už nemáme co vyšetřovat. Sliznice je vždy krásná, dle lékařů zdrava, jsem relativně stále mladá - 28 let, teď při posledním KET už lékařka řekla, že je vše perfektně připraveno, že je skoro nemožné, aby to nevyšlo, každopadně jsem 9. den po KET a test opět sněhobílý. Máme za sebou 6 transferů a ani jeden pozitivní test, do dalšího pokusu se již celkem bojím, je to naše 3. IVF. Je tu některá, která měla také tolik transferů a nakonec se povedlo a máme prostě zkoušet dál a věřit? Za všechny poznatky budu moc ráda!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
571
17.1.21 15:10

Vysetreni na hematologii mas take hotove?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
17.1.21 15:14

@krispyna jsem objednaná, ale dle imunoložky se tam zřejmě nic nenajde. Je možné, že výsledky v imunologii vyjdou dobře a pak by i tak našli něco na hematologii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
17.1.21 15:25

@DandátkoP ahoj taky jsem měla hodně transferu povedl se až 6 transfer. Vždy ukázkové embria blasty. Všechny vyšetření za sebou. Potom jsem začala cvičit Mojžíšovou metodu s odblokací a měli jsem genetiku embrii až tehdy se povedlo. Teď jsem ve 20 týdnu. :srdce: věřím že i tobě se povede. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
17.1.21 15:32

@Sisres ahoj, děkuju! Na mobilizaci jsem taky byla, taky jsem cvicila, ale i tam mi rekla, ze nevidi zadny problem. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
17.1.21 15:51

A genetiku embrii jste měli? Já měla i tu hematologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
17.1.21 15:56

@Sisres neměli jsme genetiku, dost nam to ruzne rozmlouvali. Kazdopadne problem by mel byt na strane manzela a máme i embrya s darcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
17.1.21 16:35

Dost podobne

Ahojky, tak dost toho máme podobné. Dvě IVF za sebou, také špatně spermie, takže u druhého už je to půl na půl s darcem. U mě rozdíl ten, ze dvakrát se jakoby,,povedlo”, embryo se chytlo, ale jednou potrat ve 22tt a teď druhy v 6tt(necháno dojít do 8tt).
Vyšetření máme:genetiku nás, já reprodukční imunologii - tam zjištěny malé protilátky proti spermiim -doporučen Medrol, pak hematologii -negativní, přesto na mou zadost o imunomodulaci předepsaný Clexane.
Z mě strany už jsem vyzkoušela:bylinky, čaje, vitaminy, mobilizaci pánve, cvičení Mojzisove, hormonální jógu před stimulaci, meditace, akupunktura, kličky zobat…no a nic ke zdárnému výsledku nepomohlo🤷‍♀️
Já teda teď budu měnit car, i když máme ještě dvě po dvou embryich…ale mám z nich strach.
Tentokrat budu chtít vyšetřit i embrya -PGT-A.
Kam chodíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 17:00

Genetika embryii? Znam pripad, kde meli pet krasnych embryii, ale ouha, ctyri z toho byly geneticky spatna.

• Citovat
  • Nahlásit
887
17.1.21 17:03
@Anonymní píše:
Genetika embryii? Znam pripad, kde meli pet krasnych embryii, ale ouha, ctyri z toho byly geneticky spatna.

Jenze to, ze nejsou geneticky dobra neznamena, ze se na konci nemohou chytnout, bere se jen kousek z toho embrya, vysvetlovali nam to mockrat ruzni emrbyologove, kazdopadne chapu, ze nekdo toho priznivcem je, ja moc ne. Navic mezi darce se vybiraji jen ti nejlepsi z nejlepsich, tam by vubec nemel byt problem s embryi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11828
17.1.21 17:08

Moje zkušenost je poněkud odlišná, ale je na ní vidět, že u boje s neplodností často nezbývá než přestat v tom tu logiku hledat. Hned první transfer se nám podařil, takže evidentně to jde, dalších 5 transferů už nikoliv, IUI nepočítaně, nikdy ani ťuk. A pak jsem 3× otěhotněla přirozeně (a zase potratila, pokaždé z jiné příčiny) :nevim: Děláte co se dá, zbytek je mezi nebem a zemí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
17.1.21 18:25

@DandátkoP nechápu jak poznáš nejlepší z nejlepšího :lol: :lol: manžel taky vůbec neměl problém měl spermie taky jedny z „nejlepších“ :lol: a přesto jsme měli tolik pokusu :nevim: ale záleží na tobě 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
17.1.21 18:39

@Sisres no, ale tak i kdyby tam bylo jen jedno jediny dobry teda, tak se zavede tak jako tak a chytlo by se, ale nam se nechytne nikdy zadny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
18.1.21 14:00

@Michaelavavra napsala jsem ti SZ. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5620
18.1.21 14:43

@DandátkoP
hele urcite bych sla do genetiky embryii. jedna holcina mi ted psala, ze ze 6 embryii melo tu jejich vec jen jedno, ale dalsi 4 meli neco jineho a dobre na zavedeni je tedy jen jedno ze sesti. pritom blasty krasne a pravdepodobnost jejich nemoci 50%. nakonec jejich nemoc ma jen ani ne 20% embryii, ale zbytek ma neco jineho
a to, ze ve vasi genetice nic nenasli neznamena, ze tam nic neni. jen to nemuseli udelat tak hloubkove nebo neco prehledli. my meli dobre udelanou az treti genetiku a to jeste ani nevdeli, co vlastne nasli. jen se jim neco nezdalo, takze pak dovysetrovali zas s dalsiho vzorku. a byli to i ruzne laboratore

jako kdyz nemate problem, tak bych samozrejme do genetiky nesla hned, ale po 6 transferech bych to uz zkontrolovala. vem si, ze dobre mohlo byt jen jedno a to se proste chytit nemusi, i kdyz je ok

a jinak me napada jeste nejaka podrobna imunologie, jestli nemas. ovsem jestli to muze k necemu byt. Medrol nebo tak neco uz si mela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat