Když se pravidelné kontrakce zastaví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lumpiik
Kecalka 257 příspěvků 24.02.17 10:45
Když se pravidelné kontrakce zastaví?

Jsem 40+3. Od 3 ráno nespím kvůli bolestem. Začla jsem počítat kontrakce, na začátku po 5min, pak různě po 3, 8, 7… kontrakce se zesílily ale pravidelnost byla různá. Teď už 40minut skoro nic, břicho mě bolí, ale kontrakce ustaly. Tedy asi po 6 hodinách kdy byly max do 10minut najednou nic… už bych fakt ráda porodila… kromě sprchy čím podpořit? Nebo prostě jsem měla takové poslicky tolik hodin pravidelně? Dosud jsem žádné neměla, malý naléhá hlavičkou, bolesti jako při MS silné. Ale proč se to najednou zastavilo po takové době, když i po sprse pokračovaly… do porodnice tím pádem mi přijde zbytečné, ale bojím se aby to nebyla nějaká komplikace :nevim: máte zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ketris
Echt Kelišová 9454 příspěvků 24.02.17 10:48

A zátka ti už odešla nebo ne?

Lumpiik
Kecalka 257 příspěvků 24.02.17 10:50

@Ketris Nevšimla jsem si…

KatieIsabellaSimek
Povídálka 22 příspěvků 24.02.17 10:53

Já osobně bych raději jedo do porodky. Přinejhorším Tě pošlou zase domů, ale aspoň budeš vědět na čem jsi a nebudeš se stresovat, a taky Ti aspoň zkontrolují mimčo

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10432 příspěvků 24.02.17 11:00

Taky bych jela ;)

Lumpiik
Kecalka 257 příspěvků 24.02.17 11:01
@KatieIsabella­Simek píše:
Já osobně bych raději jedo do porodky. Přinejhorším Tě pošlou zase domů, ale aspoň budeš vědět na čem jsi a nebudeš se stresovat, a taky Ti aspoň zkontrolují mimčo

Asi to tak dopadne stejně protože sice teď jsem zas měla jednu kontrakci ale bolesti podbřišku a zad mám pořád… jen nechci ležet pul dne v porodce… chtěla bych mít porod rozjetej kdyz uz tam pojedu.. :(

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10432 příspěvků 24.02.17 11:02
@Lumpiik píše:
Asi to tak dopadne stejně protože sice teď jsem zas měla jednu kontrakci ale bolesti podbřišku a zad mám pořád… jen nechci ležet pul dne v porodce… chtěla bych mít porod rozjetej kdyz uz tam pojedu.. :(

Ale jde hlavně o to male, ne? Takže bych na nic nečekala

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 10966 příspěvků 24.02.17 11:03
@Lumpiik píše:
Asi to tak dopadne stejně protože sice teď jsem zas měla jednu kontrakci ale bolesti podbřišku a zad mám pořád… jen nechci ležet pul dne v porodce… chtěla bych mít porod rozjetej kdyz uz tam pojedu.. :(

Jak vis ze uz nejsi treba na 6 otevrena? Ne vzdy je prubeh jako z ucebnice. Taky nevis jak se dari miminku s temi bolestmi. Ja bych jela na kontrolu.

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 11:03

Měla jsem takhle kontrakce celou noc po 8-10 minutách, když jsem byla asi 40+5, ráno se zastavily. Jela jsem do porodnice, byla jsem objednaná na poradnu. A ještě ani nenaléhala hlavička, vůbec nešel udělat hamilton… :cert: To jsem fakt brečela (vzteky). Další noc znova, ty už nepřestaly a v poledne se malej narodil.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 24.02.17 11:54

Ja mela napotrwti taky uplne nepravidelny,3-45 minut, a byl to porod.

MoniiiS
Kecalka 462 příspěvků 24.02.17 12:15

@Lumpiik
Já to takhle měla 2dny než jsem porodila.., ale začala mi i odcházet zátka..do porodky jsem jela v úterý večer a kontrakce co 5-6min.. Co jsem jela do porodky tak najednou nic treba pul hodiny..tak jsem rekla ze jedu domu, at tam nemusim uz lezet..celou stredu jsem lezela v posteli..od 14h kontrakce vice pravidelne..ve 20;30 jsme zase jeli..otevrena na 3-4cm..ale doktor rikal ze nevi zda to bude za 2h nebo odpoledne..tak jsem jela jeste domu, ze kdyztak prijedu..jen co jsme prijeli domu, tak jsme jeli o pulnoci zpet (kontrakce co 2-3min.), hned me dali na por. box a mala se narodila ve ctvrtek v 9:55 :)

marty5555
Stálice 87 příspěvků 24.02.17 12:30

Měla jsem to jako ty a byl to porod.Byl v půlce. Kontrakce Nepravidelné a nakonec úplně ustaly. Dostala jsem pak vyvolavacku. U mě byly nakonec komplikace, ze nechtěl malej sestoupit do porodních cest- byl tam jakoby zasekly. Takže já bych kvůli bezpečí miminka určitě do porodnice jela.

Mari.G
Závislačka 4632 příspěvků 24.02.17 12:34

Já tohle měla po prasknutí vody…v 10 večer praskla voda, ve 12 v noci jsem byla v porodnici, ve 2 začaly kontrakce. V 6 ráno byly pravidelné po 4 minutách. Dle monitorů opravdu kontrakce, ale daly se rozdýchávat. Jak se začalo rozednívat, začaly se zpomalovat. Během dopoledne po cca 10 minutách, večer 2-3× za hodinu. V noci opět to, co předešlou noc. Vše byly dle monitorů kontrakce, ale čípek jsem stále měla a neotevírala jsem se.

Takže i pravidelné kontrakce mohou ustat. Ale pokud jsi po termínu, tak můžeš do porodnice zavolat a zeptat se, zda máš dojet.

Nakonec jsem porodila po 47,5 hodinách a na oxytocinu, protože porod se po druhé noci opět zastavoval a miminko bylo už dlouho bez většiny plodové vody. Rodila jsem ale v krásném prostředí s přítelem a mně blízkou ženou (porodní asistentka, co mi před časem profesně změnila život). Byly komplikace, bez své porodní asistentky bych šla císařem. Ale hlídali mě bedlivě, mám dnes po porodu přesně 6 týdnů a ráda vzpomínám!

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 24.02.17 12:53

Ja mela takovéhle poslíčky měsíc před porodem druhého denně cca 5-6hodin po cca 5-10minutách byly i docela bolestivé…jen v den kdy sem je do porodnice sem měla zvláštní pocit(jiné to moc nebylo bolest možná o chloupek vetší ale fakt jen o malinko) a byla sem na 4cm při příjmu

Megane 123
Kecalka 270 příspěvků 24.02.17 13:06

Taky jsem.to tak u druhé holky měla…Začlo to v noci den před porodem, nepravidelné ale bolestivé, jeli jsme… Strávili jsme tam půl dne ale porod se nerozjek tak jsme jeli domů…V noci nic vyspala jsem se a od 5 od rána znova bolesti…Zase jsem čekala co z toho bude ale v 9 už to bolelo jak blázen…Tak jsem jela…V 10 jsem byla v porodnici, v 11 na porodním pokoji otevřená na 5-6 cm, o půl 12 přijel chlap a ve 12:55 se malá narodila ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >