Když se řekne např. 3. měsíc, jak to mám brát?

3369
24.7.15 12:46

Když se řekne např. 3 měsíc, jak to mám brát

Mám dotaz, za který asi dostanu sadu :), že jsem úplně b..á, ale potřebuji vysvětlit, jak se to bere, protože tu nad tím pořád přemýšlím. Čtu si, co by měl prcek umět v různých měsících jeho života, jenže nevím přes tohle. Když se řekne např. 3. měsíc života - je to období mez 2. a 3. měsícem? Nebo přesně ve třech měsících? Když je malému teď 3 měsíce + 1 týden, mám koukat na 4. měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
24.7.15 12:48

Je to jako se stoletimi, Narodila jsem se 1983, tj. ve 20. stoleti. Diteti je dejme tomu 2,5 mesice, proziva 3. mesic sveho zivota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
24.7.15 12:48

@Mallorka Ano, já otěhotněla cca v půlce ledna, takže 1. měsíc je do půlky února, druhý do půky března, atd :) Takže 3. měsíc a týden je 4. měsíc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4892
24.7.15 12:49

Jo, je to období mezi 2. a 3. měsícem. Jak bys jinak pojmenovala období mezi narozením a prvním měsícem :-)
Nicméně jestli je někde napsáno, že má něco dělat ve čtvrtém měsíci života, a malému jsou 3 měsíce a jeden týden, tak nepanikař, že to neumí. Celkově bych ty „tabulky“ brala s rezervou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4552
24.7.15 12:51

Když mu jsou 3 měsíce a týden, tak 3 měsíce už mu byli, ale do 4. měsíce mu ještě 3 týdny chybí. Takže koukej co má umět ve 3 měsících ;) Stejně každé dítě je jinak šikovné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3369
24.7.15 12:55

Já jsem si právě říkala, že to nebudu číst a řešit a nedá mi to. Malý mi za poslední měsíc málo přibral, tak jsem začala číst :-/ a je to tu…

Mně právě dle těch tabulek připadá, že umí to, co se píše v knížce, že má umět v 4. a 5. měsíci např. dává, předměty do úst, pozná své jméno atd, umí chytit hračky. Jenže na druhou stranu mu ještě dost lítá hlava a koníky vydrží pást chvíli a pak se mu nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
24.7.15 12:56

Tak záleží, jestli je to 3. měsíc života, nebo 3 měsíce věku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
24.7.15 12:58
@Mallorka píše:
Já jsem si právě říkala, že to nebudu číst a řešit a nedá mi to. Malý mi za poslední měsíc málo přibral, tak jsem začala číst :-/ a je to tu…Mně právě dle těch tabulek připadá, že umí to, co se píše v knížce, že má umět v 4. a 5. měsíci např. dává, předměty do úst, pozná své jméno atd, umí chytit hračky. Jenže na druhou stranu mu ještě dost lítá hlava a koníky vydrží pást chvíli a pak se mu nechce…

Každé dítě je jiné. Dcerka něco uměla rychleji, něco naopak pomaleji. Na tabulky jsem rozhdoně nekoukala. Nebo jsem koukla teda, co by tam měla v daném období umět, ale rozhdoně jsem nestresovala, že je opožděá, nebo tak. Proč neumí to a to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3369
24.7.15 13:00

@alenka84 4. měsíc života dítěte se tam píše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
24.7.15 13:01
@Mallorka píše:
@alenka84 4. měsíc života dítěte se tam píše.

tak tím bych chápala období mezi 3 a 4 měsíci věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22321
24.7.15 13:06

@Mallorka Já bych řekla, že to je jak píšeš - čistě logicky :D
3. měsíc je období mezi ukončeným 2. a 3. měsícem.
Ale třeba v těhotenství (ani u jednoho těhotenství a ani u jednoho doktora) tady to (podle mě logické) přirovnání se stoletím neplatilo. 24+5 je pro ně 25.tt.
Rodila jsem 39+6 a ve zprávě mám 39.tt a pak 41+3 a tam mám 41.tt. Jako jde o blbost, ale zarazilo mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3369
24.7.15 13:08

@alenka84 já taky.

Ještě se zeptám, na držení hlavičky. Bobánek už ji v náručí udrží, jde vidět, že je zpevněná, ale tak má tam i ústřelky, že ho třeba převáží dozadu a musím ji podepřít. Úplnou jistotu v tom nemá, jsou mu 3 měsíce a týden. Myslíte, že snad ok? Dle těch manuálů by ji snad měl držet zcela už před měsícem. Asi to vyhodím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22321
24.7.15 13:08
@blobfish píše:
Jo, je to období mezi 2. a 3. měsícem. Jak bys jinak pojmenovala období mezi narozením a prvním měsícem :-)
Nicméně jestli je někde napsáno, že má něco dělat ve čtvrtém měsíci života, a malému jsou 3 měsíce a jeden týden, tak nepanikař, že to neumí. Celkově bych ty „tabulky“ brala s rezervou.

Tak tak, ideálně žádné tabulky nesledovat… a mít doktora, co to taky nedělá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22321
24.7.15 13:10
@Mallorka píše:
@alenka84 já taky.Ještě se zeptám, na držení hlavičky. Bobánek už ji v náručí udrží, jde vidět, že je zpevněná, ale tak má tam i ústřelky, že ho třeba převáží dozadu a musím ji podepřít. Úplnou jistotu v tom nemá, jsou mu 3 měsíce a týden. Myslíte, že snad ok? Dle těch manuálů by ji snad měl držet zcela už před měsícem. Asi to vyhodím :-)

Tak tohle hlavně není vůbec dobrý pohled na držení hlavičky. Sledovala bych, co dělá na bříšku, jak ji drží v této poloze. Na stojáka držet co nejméně. Já sama jsem teda ani u jednoho dítěte nepoznala, jestli ve svislé poloze drží hlavičku. Řídila jsem se pasením koníků a tím, co řekla doktorka na kontrole.
Známá teď držela malou (necelé 3 měsíce) v náručí na zádech a byla nadšená, jak je šikovná, že zvedá hlavičku… a že s dáváním na bříško čeká na ukončený třetí měsíc. Nějak jsem to nepochopila, ale nechtěla jsem být za rejpalku, tak jsem mlčela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
24.7.15 13:16
@Aries6 píše:
@Mallorka Já bych řekla, že to je jak píšeš - čistě logicky :D
3. měsíc je období mezi ukončeným 2. a 3. měsícem.
Ale třeba v těhotenství (ani u jednoho těhotenství a ani u jednoho doktora) tady to (podle mě logické) přirovnání se stoletím neplatilo. 24+5 je pro ně 25.tt.
Rodila jsem 39+6 a ve zprávě mám 39.tt a pak 41+3 a tam mám 41.tt. Jako jde o blbost, ale zarazilo mě to.

Bylo mi odborne vysvetleno, ze co se tyce tehu, zajima doktrory dokonceny tyden a ne ten probohajici, tak proto tam mas 41.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama