Když se rekonstrukce nestíhá..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:42
Když se rekonstrukce nestíhá..

Ahoj, mám přesně 2mesice do porodu s partnerem dáváme do kupy byt, takže teď bydlíme v nájmu… Jak to tak bývá tak přestavba neprobíhá tak, jak by měla a nestíhá se… Máme se vystěhovat do konce května, kvuli novim nájemníkům kterým to slibujem, že od června bude byt jejich… takže jsem teď úplně zoufalá kam jít? Nabízí se buď nové nájemníky odmítnout a být tu do konce června a stěhovat se s par dny do termínu a modlit se, aby malá nepřišla dřív… Tenhle byt je pro dítě nevhodný a nepripraveny… Veskerou vybavicku mám po krabicich, jedná se o 1 místnost a navic špatná stavba.. Tudíž tady táhne snad úplně všude, místy plíseň (která se i po vystrikani vraci) atd… Další možností je bydleni u tchyně kde bychom taly meli 1 mistnost a taky žádná hitparáda.. + bydlení kočka a pes na které ja nejsem zvyklá.. A k tomu můj králík… Vypadá to, že se to ani do termínu nestihne a ja uz jsem na prášky… Mám se rozhodnout do středy co bude nejlepší ale podle me je to jak z blata do louže… :,( raději anonymně prosim..

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11154 příspěvků 06.05.19 10:45

Sla bych ke tchyni. Vsak to bude treba jen na mesic ne?

Michelle_M
Závislačka 2610 příspěvků 06.05.19 10:49

A jak to máte pořešené s majitelem, když jste jen v nájmu? To můžete rozhodovat o tom, že se nájemníci odmítnou a zůstanete tam vy? Písemně ještě nic není dořešeno, jejich smlouva, vaše ukončení nájmu? Aby z toho neplynuly nějaké sankce.

Nafrněná pražanda
Povídálka 21 příspěvků 06.05.19 10:49

Jestli nemáte špatne vztahy, tak ke tchyni. Bude to náročné, ale měsíc se dá zvládnout ;)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 06.05.19 10:51

Šla bych k tchyni. My po dobu rekonstrukce (půl roku) bydleli u mých rodičů, měli jsme pro sebe jednu místnost. Malé bylo v tu dobu kolem roku a půl, takže nebyly stresy kolem porodu. Nebyl to ideál, ale byli jsme jim vděční že jsme tam mohli být, dokud nebyl byt hotovej, což se táhlo fakt přes půl roku.

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 06.05.19 10:52

U tchýně bych to na tu chvilku asi vydržela - mimimálně ti mimčo někdo podrží, aby ses třeba i najedla a osprchovala, to se hodí :D My jsme taky v nájmu, 4. patro bez výtahu, těžké dveře, málo místa - nenávidím to tu. Dostavujeme barák, měl být do listopadu hotový a taky jsem už ztratila víru, budu ráda za příští léto…ke všemu platit ten blbej nájem ještě k hypotéce :cert: Jinak sem jsme se stěhovali, když jsem byla 33tt - celý byt jsem musela vymalovat a vydrhnout, byl to hnus. Taky jsem se modlila, aby se malé nechtělo vyjít dřív, ale zvládly jsme to :palec: Držím palce ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:54

@Šarlota4 to je právě jedna velká neznámá… Měl být hotovy do konce května ale práce tam je ještě tak minimálně na měsíc… Napsala jsem to blbě, to ze bychom tu zustali do konce června, neznamená ze by nový byt byl hotový.. Ale je to jen maximum co tu mužem zůstat..

Šarlota4
Extra třída :D 11154 příspěvků 06.05.19 10:55
@Anonymní píše:
@Šarlota4 to je právě jedna velká neznámá… Měl být hotovy do konce května ale práce tam je ještě tak minimálně na měsíc… Napsala jsem to blbě, to ze bychom tu zustali do konce června, neznamená ze by nový byt byl hotový.. Ale je to jen maximum co tu mužem zůstat..

I tak bych sla ke tchyni, neni to idealni, ale za 1 byt ma nekdo po vas prislibeny za 2 plisen pro mimino neni uplne ok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:58

@iPodPrd jeje my jsme taky ve 4. Bez vytahu :lol: právě me už tu taky hrabe… :zed: jinak děkuji, snad vám to taky klapne co nejdřív :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 11:00
@Michelle_M píše:
A jak to máte pořešené s majitelem, když jste jen v nájmu? To můžete rozhodovat o tom, že se nájemníci odmítnou a zůstanete tam vy? Písemně ještě nic není dořešeno, jejich smlouva, vaše ukončení nájmu? Aby z toho neplynuly nějaké sankce.

Ne, mají to slíbené jen na moje slovo.. Majitelka je totální flegmatik, takže ji je jedno kdo tu bude, hlavně ze tu nekdo bude..

PETRAKIM
Kecalka 156 příspěvků 06.05.19 11:19

Ke tchyni, rekonstruovali jsme letos, odhad byl 1.5 měsíce, pak to bylo o víc jak měsíc delší. S dítětem necelý rok a manželem jsem obývali 1 místnost (jeho bývalý dětský pokoj). Nahoře v patře navíc bydlí jeho sestra s manželem a 2 většími dětmi. Dá se to, když to je přechodka na pár týdnů. A to s námi v pokoji byla klec se 2 potkany navíc :-). Na zvířectvo si zvykneš, když už máš králíka. Malé dítě toho moc nepotřebuje, zejména nyní, kdy už začíná být teplo - postýlka (pokud nebude v posteli s vámi), několik bodýček, dupaček, plenky, kočár, nějaké mazadlo na tělíčko a genitálie. Roční dítě toho potřebuje mnohem více, když to porovnám s tím, co jsem měla pro ni jako novorozeně a to jsem látkovala do doby, než mi to fyzioterapeutka zakázala, takže látkových plen jsem měla kupu a pořád žehlila. Jednu krabici nabalit pro jistotu ke tchyni, kdyby mrně přišlo na svět, ti postačí. Pro tebe a manžela pár kousků oblečení taky stačí. Kosmetika pro malé není potřeba defacto žádná a pokud budeš kojit, tak ani lahve a blbosti kolem. Bez dudlíku to dítě také zvládne. Koukej na to pozitivně - za pár týdnů budete ve svém jen vy tři.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 06.05.19 11:28

Rozhodla bych se podle toho, co se bude v bytě dodělávat. Jestli tam budou jen otřískané zdi bez podlah a tekoucí vody, šla bych k tchýni (moc nechápu, proč vyšiluješ, máte kam jít, těch pár týdnů to vydržíte se psem i kočkou), jestli bude aspoň jedna místnost komplet hotová + v kuchyni sporák a teplá voda, šla bych do bytu. Ale zas aby ti tam někdo nerachotil, když budete mít novorozence.
Hlavně klid, nemáte bezvýchodnou situaci!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 11:43

Šla bych taky ke tchýni. :kytka: Nevíš, jak dlouho bude rekonstrukce ještě trvat a ušetříš si takhle nervy, kam půjdete za další měsíc, kdyby se nestihla. Navíc bych nechtěla, aby se dítě narodilo do takového prostředí s plísní. My se budeme stěhovat k manžela rodičům na několik let do jedné místnosti s dvěmi dětmi. To je teprve důvod k obávám. :lol: Pár měsíců to určitě vydržíte a ušetříte i za nájem. :hug:

AnastazieB
Echt Kelišová 8667 příspěvků 06.05.19 12:31

A co všechno zbývá v novém bytě? Nedala by se jedna místnost už obývat?

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 9302 příspěvků 06.05.19 15:58

Jestli se nedá obývat aspoň část bytu, tak je tchýni.
Po dobu rekonstrukce dost často bydlí děti u rodičů nebo rodiče u dětí.

Váš příspěvek
Reklama