Když se snaha pomoci otočí proti Vám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:18
Když se snaha pomoci otočí proti Vám

Jen se chci asi vypsat…muj tatka má posledních ca 5 let psych. problemy…já mám stejnou povahu jako on a celkově ho myslím si velmi dobře znám..proto tuším odkud ty problemy pramení a že bez odborne pomoci to nepujde a proto se mu snažím pomoci.. Když je mu ouvej tak mě vyslechne - je rád že se mu snažím pomoci…jenže pak je mu pár dnů dobře a v tu ránu jsem „chytrá jak radio, "naše psycholožka“, jakoby mě zesměšnuje před rodinou i cizimi lidmi…udivuje mě, že moje máma která s nim 30 let žije nevidí to, co vidím já… maniodeprese jak vyšitá. Ona nic takoveho nepřipouští -protože ona zas chce řešit jen sebe a jeji problemy a asi zavidi že věnuji tatovi pozornost… zesměšnují mě pak oba. Moje mama má zas diagnostikovanou poruchu hysterickýho rázu :-) taková normální rodinka :mrgreen: minulý týden byl na tom táta tak zle že mi řikal že by šel přece jen do nemocnice..ale neví kde by ho vzali..zavolala jsem známemu doktoru který zařídil že ho hospitalizují zitra.. no a dneska jsem k našim zašla a oba se do mě pustili, že jsem jejich „doktorka“ která si vše přečte na internetu a že by vlastně ani do nemocnice nemusel když maj mě! no dneska je mu zas líp tak jsem jim k smíchu… takhle to bylo vždy…když se naši rozváděli byla jsem jim dobrá vrba oboum když jsem jim zařizovala psychology apod…když se pak k sobě vrátili - byla jsem k smichu - protože psychologove jsou všichni blbí apod. mrzí mě to.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12120 příspěvků 07.10.18 21:20
@Anonymní píše:
Jen se chci asi vypsat…muj tatka má posledních ca 5 let psych. problemy…já mám stejnou povahu jako on a celkově ho myslím si velmi dobře znám..proto tuším odkud ty problemy pramení a že bez odborne pomoci to nepujde a proto se mu snažím pomoci.. Když je mu ouvej tak mě vyslechne - je rád že se mu snažím pomoci…jenže pak je mu pár dnů dobře a v tu ránu jsem „chytrá jak radio, "naše psycholožka“, jakoby mě zesměšnuje před rodinou i cizimi lidmi…udivuje mě, že moje máma která s nim 30 let žije nevidí to, co vidím já… maniodeprese jak vyšitá. Ona nic takoveho nepřipouští -protože ona zas chce řešit jen sebe a jeji problemy a asi zavidi že věnuji tatovi pozornost… zesměšnují mě pak oba. Moje mama má zas diagnostikovanou poruchu hysterickýho rázu :-) taková normální rodinka :mrgreen: minulý týden byl na tom táta tak zle že mi řikal že by šel přece jen do nemocnice..ale neví kde by ho vzali..zavolala jsem známemu doktoru který zařídil že ho hospitalizují zitra.. no a dneska jsem k našim zašla a oba se do mě pustili, že jsem jejich „doktorka“ která si vše přečte na internetu a že by vlastně ani do nemocnice nemusel když maj mě! no dneska je mu zas líp tak jsem jim k smíchu… takhle to bylo vždy…když se naši rozváděli byla jsem jim dobrá vrba oboum když jsem jim zařizovala psychology apod…když se pak k sobě vrátili - byla jsem k smichu - protože psychologove jsou všichni blbí apod. mrzí mě to.

A co k nim třeba přestat chodit? Napsat telefon na toho doktora někam tátovi a nechat to být? Mě by to brzo přestalo bavit. Ani bych nebyla rodičům vrbou při rozvodu. Ať si to vyřeší mezi sebou. Jsi jejich dcera.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:27

@Russet když se rozváděli bylo mi 18 - bydlela jsem u nich takže nešlo neděat vrbu…specialne máme mě vyloženě využívala.. i jako manipulativne -vymyslela si a tak.. protože rozvádet se chtel tata. Já k nim tak často zas nechodim. táta bydlí 100 km od nás. není to tak že by se to dělo každý měsíc.. ale ty problemy ruzne trvaji 20 let a každý rok to vyeskaluje že bud máma nebo tata se hroutí - já všeho nechám abych jim byla oporou a oni pak když se přestanou hroutit mi vlastně řeknou co se jim do toho pletu že jsou uplně v pohodě… trochu mi to přijde jak když někdo chce pomoci fetákovi když ma abstak---a on je pak posle do háje když si zas šlehne dávku.

Levixka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.10.18 21:27

No… Mě to spíš přijde, že vasi rodiče jsou „energetičtí upíři“ jak vyšitý… Když potřebuji energii a pozornost , tak jste první na ráně, vědí že tu budete děj se co děj, jste jejich dítě.. Nechci se jich však dotknout ani vás! Nevidím do toho samozřejmě… Pokud je vaše maminka sobec a má tendence mluvit jen o sobě - dle toho co jste psala, tak pokud taková byla i v manželství tak se nedivím, že je teď váš tatínek takový… Podle mě vždy když mají oni dva ponorku, tak vědí za kým jít..
Pokud chcete radu, tak je nechce žít jejich život.. A uvidíte jaké to bude.. Zda je to ze strany otce jen pozornost a zájem, jaký o něj vlastní manželka díky své sobeckosti neměla a z maminčiny strany jen hystericka závist z pozornosti kterou nemá od vás a otec ano..
Tak to na mě působí z toho textu, co jste napsala, ale vite jak.. Nevidím do toho, chápu, že je nechcete nechat na holičkách.. Ale tohle zničí Vas…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:30

@Levixka uhodila jste přesně hřebiček na hlavičku… jste nějak psychologicky vzdělaná?? opravdu jste to trefila.. take jsem dospěla k závěru po letech že tata neni ten špatný.. jak se nám máma snažila celý život namluvit..on je ted jen psych.nemocný a vlastně se mu ani nedivím… i já pokažde od mámy odcházím vyčerpaná a musím si dát čokoládu nebo panáka (táta vedle ni přibral 40 kg a začal hodně pít navíc)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:36

@Levixka nee mě to nezničí…mám svojí rodinu,práci,par­tnera co mě podpoří… vždy když mě takhle utřou tak se naštvu a nějakou dobu si jich nevšímám. odmítam se bavit na témata „jejich trable“. táta tvrdí že takto dopadl kvuli mámě…máma tvrdí že takto dopadla kvuli tátovi… podle mě jsou nemocní psychicky oba dva. měli jsme se sestrou i šílený dětství. do 15 jsem si myslela že je normlání že se rodiče každý den hádají :-D že to tak je i všude jinde:-D

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 07.10.18 21:37

Anonymní, asi bych jim přestala pomáhat- porpořila slovně, že mě to a ono mrzí a prostě je nechala..
Trochu mě to přijde, že už tě využívají, když mají špatnou chivlku , že prostě na tebe všechno navalí a pak místo určité vděčnosti, si zlá.. nevím, ..
Jako takové za dobrotu na žebrotu v rodině právě znám, takže bych fakt už takto nic nikomu nezařizovala a pokud, tak vezmi tátu a jděte spolu např. k lékaři..
Oni nejsou svépravni nebo jak to mají.. takto třeba pečujeme o 90 letou babičku, že se kolem ni točíme :nevim:

Levixka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.10.18 21:38
@Anonymní píše:
@Levixka uhodila jste přesně hřebiček na hlavičku… jste nějak psychologicky vzdělaná?? opravdu jste to trefila.. take jsem dospěla k závěru po letech že tata neni ten špatný.. jak se nám máma snažila celý život namluvit..on je ted jen psych.nemocný a vlastně se mu ani nedivím… i já pokažde od mámy odcházím vyčerpaná a musím si dát čokoládu nebo panáka (táta vedle ni přibral 40 kg a začal hodně pít navíc)

Nene nejsem :) Jen pohled nezaujate osoby :) Pro vás jako dceru to je jistě složité. Protože chápu, že je nechcete nechat na holickach.. Ale možná je čas je nechat, aby plavali sami.. Bohužel energetičtí upíři poznají, když už
nebudou moct brát a pak jdou na zadní… Proto možná ta hysterie z matčiny strany… Rozhodně bych zkusila někdy vzít otce bokem bez maminky, aby se „jí nebál a byl sám sebou“ a zkuste promluvit jen s ním… Holt takový lidé jsou.. A je těžké to vidět.. Kor pro dceru, neumím si to představit :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:41

@Janasas u nas to není tk intenzivní jako spíš tahly problem..ty problemy se táhnou řekněme 20 let…rozvod, alkohol, milenky, maniodeprese, hysterie…táta mě otravovat nikdy nechtěl..tam jsem spíš aktivnější ja… máma ta naopak jakmile má problem jsem první komu volá…pokud problem nemá tak si ho vyrobí… od te doby co mám deti ji už i často řeknu at se nezlobí že tohle už po stopadesátý nebudu řešit a ona se rozbrečí že se mi chtěla jen svěřit že jsem přece jeji dcera a tata se s ní nebaví…

Diaceny
Stálice 65 příspěvků 07.10.18 21:44

Když tátovi zase nebude do smíchu, bude na tom špatně a zase řekne, že by se i šel léčit, můžete zkusit zajít akutně na krizové centrum na psychiatrii.
Ale je lepší se objednat někam normálně na psychiatrii a jít tam, jak k tomu donutit někoho, kdo nemá náhled a jít tam nechce, to nevím a je to těžký. Navíc pokud nemáš podporu ani v mamce.
Jestli s tím nepohneš a vyloženě táta nebude v ohrožení, v těžší depresi, tak to s nima už nerozebírej, řekni, že kdyby chtěl pomoct, jsi tu a můžeš už mít najitého psychiatra a rovnou tam zavolat nebo tátovi dát číslo, ale jinak ať ti s tímto už dají pokoj. V rámci zachování dobrých vztahů a tvého duševního zdraví taky,se s nima o tom nebav.
Samozřejmě nevím, jaké má stavy, pokud je to vážnější, tak by to chtělo řešit intenzivně a nějak ho k tomu psychiatrovi dostat. Mohl by dostat léky a mohlo by se mu ulevit. Těžký…
Navíc nemusí jít vyloženě o maniodepresi, třeba tvůj táta zdědkovatěl a je prostě prudič, jednou tak a jednou tak. Nevím, jak to u něj vypadá, takže tak.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 07.10.18 21:46

Naši se rozvedli v mých 18 letech , a nyní mě je 35 .. Znám to tak nějak všechno a víš co jsem postupem času zjistila.. ??? Že kdy já jsem měla hlavu v dlaních co po rozvodu, kde kdo bude na Vánoce atd, tak jeden měl milenku a druhý přítele, když byly porblému jiného druhu, kdy zase drama kvůli penězům, tak po čase jsme zjistila, že měl táta našetřeno..
Prostě na mě vavalily určitý problém, v rozměrech xxxx a sami to prožívali na polovinu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:48

@Levixka to jsem právě ted o vikendu udělala že jsem byla za tatou a byli jsme spolu 2 dny sami…bylo to perfektní - pokecali jsme jako už nikdy, já mu zařídila tu nemocnici, navařila mu dietní jídla…jenže pak se vrátila máma sprdla mě co tam se jí motám do kuchyně kdo bude takový srajdy jíst, nemocnice že je krávovina že co mu jako zjistí? proste je starej a hotovo a ona že už taky měsíc nespí a je to všem jedno. já jí říkám že já taky nespím a je mi blbě protože mam 2 malý deti a jsem na ne sama a nestěžuju si. oni se do mě pustili že mě je 30 a jim 60 a co já jim budu vykládat atd. no nic. dekuji ti za postřeh , jdu spát :-)

murkyf
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 07.10.18 21:51

Oznámila bych, ze té to nezajima, ať se ti nesveruji a řeší si to mezi sebou.. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:52

@Janasas to stejný u nás!!! máma nas třeba stresovala tím, že se tedy asi po rozvodu musíme přestehovat na Slovensko protože tata nam sebere barák..taky mě zmanipulovala abych se sešla s jeho milenkou a promluvila jí do duše…to byl uplný ulet 8o ale udělala jsem to… v te dobe mi bylo 17 ale vypadala jsem na 30 (nespala jsem) , trpěla anorexií. Neviním z toho rodiče to ne… ale je pravda že oni to brali možná tak jako srandu ale já to brala vše strašně vážně - přesně jako ty píšeš!!! :roll:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 07.10.18 22:00

jediné co pomohlo- vyslechnout, a říct, mrzí mě to! Konec..
Já takto promarnila tolik Vánoce, kdy jsem byla podrážděná a nervozní, uplakaná a pak se dozvíš, že já řešil, jak te na nebo ten, chudák přes Vánoce a pak se dozvíš, že jeden měl akci a druhý něco a vůbgec takové drama to nebylo a toho bylo víc..
Takže je to pár let, co to tak dělám. Samozřejmě, nejde být chladná, ale prostgě vyslechnu, řeknu, že mě to mrzí, řeknu radu a konec- nic nevyžizuju, nezařizju nic.. Když je něco potřeba, tak třeba jedu snima, ale zařídí si něco sami

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >