Když se vyčerpá podpora v nezaměstnanosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 15:04
Když se vyčerpá podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den zajímalo by mě jestli to tak funguje. Mám odpracovaný 2 roky pobírám podporu v nezaměstnanosti která je na 5 měsíců když mě ta podpora vyprší po dobu těch 5 měsíců a já si najdu práci ze které by mě vyhodili budu mít zase nárok na další podporu? Děkuji.

Reakce:
renduli
Závislačka 3257 příspěvků 25.04.19 15:08

Uchazeč o zaměstnání, kterému v rozhodném období uplynula celá podpůrčí doba, má nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud po uplynutí této podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 6 měsíců; tato doba se nevyžaduje, pokud ke skončení zaměstnání nebo výdělečné činnosti došlo ze zdravotních důvodů, nebo došlo-li ke skončení zaměstnání z organizačních důvodů nebo pro porušení povinností ze strany zaměstnavatele.
 https://portal.mpsv.cz/…/pravpov_uch

Sany80s
Kelišová 7319 příspěvků 25.04.19 15:09

Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání uplynula celá podpůrčí doba, má nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud po uplynutí této podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň šesti měsíců; tato doba se nevyžaduje v případech, kdy uchazeč o zaměstnání skončil zaměstnání nebo výdělečnou činnost ze zdravotních důvodů nebo skončil zaměstnání z důvodů uvedených ve zvláštním právním předpise (tzn. podle ustanovení § 52 písm. a) až c) zákoníku práce, tj. z tzv. organizačních důvodů) nebo proto, že zaměstnavatel porušil podstatnou povinnost vyplývající z právních předpisů, kolektivní smlouvy nebo sjednaných pracovních podmínek. Současně i v těchto případech musí být splněna podmínka celkové doby předchozího zaměstnání v délce alespoň 12 měsíců v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.

jary1
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 25.04.19 15:58
@Anonymní píše:
Dobrý den zajímalo by mě jestli to tak funguje. Mám odpracovaný 2 roky pobírám podporu v nezaměstnanosti která je na 5 měsíců když mě ta podpora vyprší po dobu těch 5 měsíců a já si najdu práci ze které by mě vyhodili budu mít zase nárok na další podporu? Děkuji.

Když tě vyhodí, tak si můžeš najít jinou práci. Nemusíš jít na podporu.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 25.04.19 16:00
@jary1 píše:

A to asi zájem není :mrgreen:

AjaF
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 25.04.19 16:20
@jary1 píše:
:potlesk:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.04.19 16:21

Nastesti je to jen na 5m a pak musis makat. Peace je vsude mraky, muzes byt i kazdy tyden nekde jinde, leto - plno brigad. Jsem nikdy nebyla bez prace dyl jak den, tohle mysleni nechapu. Zbytek jsou jen vymluvy.

AjaF
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 25.04.19 16:21
@Anonymní píše:

Nechce se Ti pracovat či co? Že už předem počítáš s vyhazovem?

AjaF
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 25.04.19 16:23

Jako chápu, že třeba vysokoškolák nevezme naprosto nekvalifikované dělnické místo hned, ale kdybych byla dlouho bez práce, tak zkusím nižší pozice, případně i tu kasu v obchodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 16:33

@AjaF ptám se jestli je tahle možnost kdybych se to náhodu stalo!

Váš příspěvek
Reklama