Když si dítě lehne na zem, jak se zachovat?

779
22.1.20 17:33

Když si dítě lehne na zem, jak se zachovat?

Ahoj, v poslední době řeším u malého (20 měsíců) takový problém. Pokaždé, když není po jeho, například jdeme jiným směrem, než chce on, plácne sebou na zem a leží. Když ho zvedám, je celý gumový a samozřejmě si nestoupne, víte asi, co myslím. Když ho nechám, ze teda mi to je jako jedno, zvedne se a zas běží jinam a celý proces se opakuje. Jediny vychodisko je čapnout ho do náruče a jít.
Jsem z toho docela nešťastná, protože bez kočárku na procházku je to úplně o ničem. Ještě líp, když jsem musela táhnout v jedný ruce jeho a v druhý ruce odrážedlo.
Vysvětlování je úplně k nicemu, mlátit ho nechci. Tak co s tim? :think: Je hrozný tvrdohlavec (býk :roll:).
Díky předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15177
22.1.20 17:40
@Innocence píše:
Ahoj, v poslední době řeším u malého (20 měsíců) takový problém. Pokaždé, když není po jeho, například jdeme jiným směrem, než chce on, plácne sebou na zem a leží. Když ho zvedám, je celý gumový a samozřejmě si nestoupne, víte asi, co myslím. Když ho nechám, ze teda mi to je jako jedno, zvedne se a zas běží jinam a celý proces se opakuje. Jediny vychodisko je čapnout ho do náruče a jít.
Jsem z toho docela nešťastná, protože bez kočárku na procházku je to úplně o ničem. Ještě líp, když jsem musela táhnout v jedný ruce jeho a v druhý ruce odrážedlo.
Vysvětlování je úplně k nicemu, mlátit ho nechci. Tak co s tim? :think: Je hrozný tvrdohlavec (býk :roll:).
Díky předem.

V nebezpečných situacích uchopit a odnést. Pokud je to bezpečné, tak překročit a odcházet -) to pak uvidíš ten úprk s jakým se zvedne a poběží za tebou…a když ani to nezabere, tak sbalit a důsledně domů, kdykoli to provede. Tam nechat v pokojíčku a chvíli ignorovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
22.1.20 17:43
@Innocence píše:
Díky předem.

Děláš to správné. Capni ho a jdi. Jediné, co tě uklidni je, že ho to přejde. Syn to taky dělal. Nepomáhalo nic. Vyrostl z toho. Už ho to ani nenapadne :nevim: ale kolem těch dvou let to některé děti delaji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 17:43

@Innocence Nic jiného než přežít :lol: Nema to moc řešení, vzdorovite dítě odnest, nebo naložit do kocaru a holt vydržet až toto období přejde. Nejlepší je nenutit dítě k cíleným procházkám, dojet někam na hřiště nebo k jinému bezpečnému prostoru a nechat ho ať si pobíhá jak chce, když už procházka tak jen za tim účelem aby se dítě vyvencilo a nechat ho určovat směr, nebo případně na něco lakat. Pokud je potřeba jít někam podle potřeby tak raději s kočárem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
22.1.20 17:49

Mám to s dcerou samé a dělám to samé, čapnu a třeba poponesu :potlesk: :potlesk: musíme vydržet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19162
22.1.20 18:08

Nechat lezet a odejit. Pokud zgumovati uprostred prechodu, odklidit na chodnik, nevsimat si ho (ale monitorovat a byt pripraven zasahnout v pripade nebezpeci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
22.1.20 18:16

Moje dítě ti ještě ozvláštnilo, když nebylo po jeho. Lehlo a zgumovatělo na zemi, po chvíli se postavilo na čtyři a čelem tlouklo o zem…Udělal mi to i u doktorky, ta koukala, ale neřekla nic. Samo od sebe to přešlo asi po půl roce. Dnes si občas jen lehne a odmítá jít dál. Čapnu a odnesu kam potřebuju i s řevem, tak nějak jsem si zvykla :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 18:22

Hmm, sedím v kavárně a piju treti Clock Twist American Red IPA 14° a z počítačového odborneho fóra jsem si odskočil zasmat sem a nezklamalo… Řeknu Vám že bych měl velkou chuť s tím malým drzounem pořádně zatočit, nesnáším zbaběly ústup a porážku.
Bohužel mě nic slunickove ted nenapadá, ale ty vaše rady překroč ho, nevšímej si ho a jdi a on začne cupitat za tebou bych teda nedaval…přece si ze mě takovej mimisek nebude dělat legraci.
Kdybych takovýho už odrostlyho mimiska jedinkrát přetáhl konečkem liskovyho prutu po zadku že by vyskočil metr do vzduchu, tak je po problému a fyzicky to u něj pritom nemá žádné následky…
Rozmazlovani mimisku a mrňousu dosáhlo neuvěřitelných rozměrů a následky už teď všichni vidí už v materinkach, o ZDS nemluvě…učitelé jsou z tech nedotknutelnych děticek na mrtvici - a bude ještě hůř
(p. s. - mám dvě odrostle dcery, obě už vydelavaji)

Příspěvek upraven 22.01.20 v 18:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
22.1.20 18:23

Přehodím přes rameno jako pytel brambor a jde se :mrgreen: Nechat ho ležet, tak tam klidně leží doteď :lol: Vydrž, brzo to přejde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19162
22.1.20 18:26

@Hrabě Dooku Tak se zase odklud na picitacove firum, o detech toho vis evidentne kulovy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
22.1.20 18:27

Taky seberu a poponesu :lol: Většinou teda stačí kousek, on uzná porážku a zase funguje :lol: Když mám kočár, tak jde ještě do kočáru. Jsou mu dva roky a jít s ním cíleně odněkud někam jsou docela nervy a loterie, naštěstí se mu pořád ještě dost líbí nechat se vozit, takže když opravdu potřebuju být někde včas, dávám ho radši rovnou do golfek. Ale vůbec nejradši ho teď venčím jako psa - dám je oba do auta, dojedu na kraj lesa, tam otevřu dveře a čekám, kolik se jich vrátí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24365
22.1.20 18:32

To je úplně normální v tomhle věku. Pokud lehne na bezpečném místě, nech ho ležet, ze silnice odnes. Klidně jsem hadroveho panáka dala na kočár nebo nesla vřeštíciho pod paží domů. Myslím to dělají všechny děti, chtějí prosadit své. Vydrž, on s tím přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17251
22.1.20 18:42

@Hrabě Dooku wtf mimisek?

Mne to dela druhy syn, teda rve k tomu jak tur. NAposled sem ho tahla z nakupaku s takovym revem, ze si asi dost lidi myslelo neco o kradezi. Ale tak par lidi se soucitne usmivalo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 18:54

@Hrabě Dooku Neprovokuj, prutem se snad batolata nemlatila ani v pravěku, takze tvoje dnes pracující dcery jistě také nedostavali. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
22.1.20 18:55
@Hrabě Dooku píše:
Hmm, sedím v kavárně a piju treti Clock Twist American Red IPA 14° a z počítačového odborneho fóra jsem si odskočil zasmat sem a nezklamalo… Řeknu Vám že bych měl velkou chuť s tím malým drzounem pořádně zatočit, nesnáším zbaběly ústup a porážku.
Bohužel mě nic slunickove ted nenapadá, ale ty vaše rady překroč ho, nevšímej si ho a jdi a on začne cupitat za tebou bych teda nedaval…přece si ze mě takovej mimisek nebude dělat legraci.
Kdybych takovýho už odrostlyho mimiska jedinkrát přetáhl konečkem liskovyho prutu po zadku že by vyskočil metr do vzduchu, tak je po problému a fyzicky to u něj pritom nemá žádné následky…
Rozmazlovani mimisku a mrňousu dosáhlo neuvěřitelných rozměrů a následky už teď všichni vidí už v materinkach, o ZDS nemluvě…učitelé jsou z tech nedotknutelnych děticek na mrtvici - a bude ještě hůř
(p. s. - mám dvě odrostle dcery, obě už vydelavaji)Příspěvek upraven 22.01.20 v 18:23

Tak sed v kavárně dál a raději nestuduj fóra pro matky :nevim: muj chlap číst emimino, tak ho tím proutkem taky pretahnu :zed: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama