Když si dítě nesedne s novým partnerem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hakna55
Povídálka 44 příspěvků 28.02.18 21:27
Když si dítě nesedne s novým partnerem.

Ahoj kde začít? Mám 8letého a 4letého syna z manželství, které vydrželo 7let. Teď mám partnera se kterým budu skoro dva roky. Rok spolu bydlíme. Tak pro časovou představu ;) Teď řeším, že starší syn si úplně nesednul s přítelem. Řekla bych, že si ještě pamatuje, když s námi bydlel ještě jeho táta, který byl hoodně v práci. Vesměs jsem byla s dětmi já sama a doma byl klid. Mladší syn je komunikativní a s partnerem problémy nemá. Starší je velký introvert a je dost citlivý z přítele má strach. Dostat z něj nějakou informaci, když se mu nechce mluvit, je nemožné.
Já mám ráda všechny. Ale když jsme pospolu jsou jen světlé chvíle, kdy je to v pohodě. Partner to zkouší po dobrém a nefunguje to. Já mu říkám to chce čas. Už jsme byli i u psychologa. Odcházela jsem odtamtud, že už to bude jen v pohodě, ale kdepak.
Já bych si přála, aby partner byl někdy klidnější. A naopak partner by si přál, abych já byla ráznější a přísnější. Partner ještě svoje děti nemá, jeho první teď čekám.
Občas je náladovej, ale přesto jsem ve vztahu vytrvala. I když je to někdy hodně náročný. Jsem citlivá od přírody a teď v těhotenství je to ještě výraznější :D Oba chceme ve vztahu pokračovat. Ale jak vydržet, aby se z toho jeden nebo druhý nezbláznil? O prázdninách jsme byli schopní absolvovat jako rodina dovolenou a bylo to bez problémů, až jsem byla překvapená. Ale teď je to nějaký kritický. Když by problémy byly stejný dalo by se najít nějaký řešení, ale jednou za 14 dní starší syn s partnerem normálně komunikuje třeba tři dny. Tak si to vyříkají, ale stejně to pak zase spadne. Že syn partnera ani nepozdraví. A přestane komunikovat. Je to specifický a nevím jestli to zvládnu líp popsat. Až příjde prcek na svět tak se to zase změní. Já jsem flegmatik a partner cholerik. Takže je veselo.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 28.02.18 21:42

@Hakna55 No, to je typické, že nevlastní rodič chce, aby byl skutečný rodič „přísnější“, má pocit, že si dítě „moc dovoluje“, neumí mu „stanovit hranice“ atd. Když čteš diskuze na emiminu od macech, tak nevlastní se zdá vždycky rozmazlené a jeho rodič se zdá vždycky „moc mírný“.

U tebe bych se bála toho, že se problémy prohloubí, až bude na světě vlastní přítelův prcek. Protože to tepr nastne to pravé tóčo.

kacz
Kelišová 6064 příspěvků 28.02.18 21:49

No já nevím. Jednak je to věkem dětí, mladší dítě to zvládá lépe. Jinakůj přítel má mého syna moc rád. Ale kdyby to nešlo, prioritu pro mě by měl samozřejmě syn. Přítel to ví. Já jsem přísná dost a můj syn rozmazlený není. Takže v tom taky problém není.

terinka4444
Hvězda diskuse 68378 příspěvků 28.02.18 21:51
@Bábrdl píše:
@Hakna55 No, to je typické, že nevlastní rodič chce, aby byl skutečný rodič „přísnější“, má pocit, že si dítě „moc dovoluje“, neumí mu „stanovit hranice“ atd. Když čteš diskuze na emiminu od macech, tak nevlastní se zdá vždycky rozmazlené a jeho rodič se zdá vždycky „moc mírný“.U tebe bych se bála toho, že se problémy prohloubí, až bude na světě vlastní přítelův prcek. Protože to tepr nastne to pravé tóčo.

souhlasím. To ještě přijde rivalita mezi dětmi a nevlastní budou ještě více „vychováváni“. No hodně sil. A hodně dobrého psychologa pro tebe a pro syna, budete ho potřebovat..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 22:03

@Hakna55 A máš pocit, že horší to je ten poslední rok, co spolu bydlíte? Že to předtím šlo?

Já jsem macecha a s partnerem mám jedno naše, svoje děti z předchozího vztahu jsem neměla. A teď po letech vidím, že to bylo s jeho dětma jednodušší, když jsme spolu nebydleli a oni buď byli u mně, nebo jsem přijela k nim. Jenže když pak jste všichni spolu nonstop, tak věci, které jsi předtím neřešila, tak ti začnou vadit, protože nemáš už ten čas jen pro sebe bez cizích dětí a nejste jen „na návštěvě“, ale ty děti jsou tady pořád a cpou se ti všude, a ty bys chtěla prostě vypadnout a být sama a mít prostor sama pro sebe, a nemáš.

Chce to čas, ono si to pomalu sedne. Pokud je syn introvert, tak tlačením na pilu to akorát zhoršíš. Zkus mu dát víc času o samotě nebo jen s tebou, netlačit na jeho vztah s tvým přítelem. Proč se přítele bojí?

prosím zachovat anonym, osobní informace.

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 28.02.18 22:26
@kacz píše:
No já nevím. Jednak je to věkem dětí, mladší dítě to zvládá lépe. Jinakůj přítel má mého syna moc rád. Ale kdyby to nešlo, prioritu pro mě by měl samozřejmě syn. Přítel to ví. Já jsem přísná dost a můj syn rozmazlený není. Takže v tom taky problém není.

Píšeš, že přísná jsi dost, ale zároveň, že by tvůj přítel chctěl, abys byla přísnější. Tak to prostě je. Na cizí děti jsme přísnější, vlastní vnímáme jinak. Z toho plynou ty potíže.

kacz
Kelišová 6064 příspěvků 01.03.18 03:15
@Bábrdl píše:
Píšeš, že přísná jsi dost, ale zároveň, že by tvůj přítel chctěl, abys byla přísnější. Tak to prostě je. Na cizí děti jsme přísnější, vlastní vnímáme jinak. Z toho plynou ty potíže.

Ne, já nepíšu, že přítel chce, abych byla přísnější :-) naopak funguje úplně perfektně jako druhý „rodič“ a když mně dochází trpělivost, on se svou novou dávkou trpělivosti nastoupí, dořeší danou věc a obejde se to bez křiku.

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 01.03.18 07:16
@kacz píše:
Ne, já nepíšu, že přítel chce, abych byla přísnější :-) naopak funguje úplně perfektně jako druhý „rodič“ a když mně dochází trpělivost, on se svou novou dávkou trpělivosti nastoupí, dořeší danou věc a obejde se to bez křiku.

Promiň, spletla jsem si tě se zakladatelkou

Mina87
Povídálka 13 příspěvků 01.03.18 09:25

Me osobne teda neprijde normalni ( pokud se mezi nimi neco zasadniho nestalo), aby tvuj syn partnera ani nepozdravil.

Pokud by to byl jeho biologicky otec a nestal by mu ani za pozdrav, taky bys to neresila?

Hakna55
Povídálka 44 příspěvků 01.03.18 10:03

Díky za názory. Zhoršilo se to, když partner po 10 letech opustil práci. A byl 2 měsíce doma. Teď už je v nové práci, kde bude mít pravidelné směny. Předtím měl hodně nepravidelnou pracovní dobu s rozpisem jen na další týden. Jsem si myslela, že když tam skončil bude to lepší. Tak jsem zjistila, že to nepravidelností střídání noční denní jeho stavy nálad nezpůsobovalo. Už jsem byla i ve stádiu, že bych se na něho vykašlala. Ale když vybouchne, je schopný si o tom se mnou zpětně promluvit. Uvědomuju si, že to není úplně ideální. Ale nějakým způsobem to funguje. S mimčem to bude náročnější. Trošku si říkám, že se na své vlastní víc upne. A pak by ten můj nejstarší mohl mít větší klid. Syna to zase až tak netrápí. Je vlastně v pohodě. Ten kolotoč začne, když se přítel kvůli něčemu naštve. Většinou je to něco, co není podle jeho představ. Já jsem z toho smutná rozbrečí mě to, nejmladší začne brečet taky. Partner si zaleze do své místnosti s PC a chce být sám. Nejstaršího to nijak netrápí. Já se po chvíli vybrečím a je mi líp. Pak se to uklidní. Přítel se srovná až tak druhý den. Jako matka stojím na straně dětí, když to jde do extrému. Nějak se to vyvine. Nečekám, že se přítel změní, jen to s těma těhotenskejma hormonama zvládám hůř. Celkově ty klady převažují, přítele baví vaření a doma mi hodně pomáhá. Dokonce je schopný i utřít podlahu. Díky jeho mužskému elementu mě děti víc berou. Neměla jsem žádný respekt. Než abych je donutila, aby mi s něčím pomohli. Raději jsem šla a udělala to za ně. To pro mě bylo jednodušší. Protože jsem předtím byla na ně sama. Přišlo mi, že kdybych bouchla pravděpodobně bych je zavraždila, tak jsem se raději přehoupla do role laxní matky.Je jasný, že dvouletý prcek moc nepomůže, ale 6 letý se ode mě pomalu nechal strojit. Když to přeženu. Ono se to zase nějak vyvine.

Blankaspl
Kecalka 219 příspěvků 01.03.18 10:19

Tohle je ale špatně… Čekáš dítě s někým, od koho jsi chtěla odejít, brečíš kvůli němu… Že se partner na vlastní upne - to sice ano, ale o to víc mu budou vadit „chyby“ tvých dětí… Navíc se může projevit žárlivost u těch starších. Čeká tě nejspíš záhul, který ti fakt nezávidím…

jasnahvezda
Kecalka 106 příspěvků 01.03.18 11:32

Takže on sice pomáhá, ale jinak je to výbušnej labil…opravdu věříš tomu, že to tomu staršímu synovi neva. Že ty výbuchy ho netrápí..ani to že mladší brácha a ty bečíte 8o Řítíš se fakt do problémů. Dětem držím palce, aby si z toho neodnesly špatné vzorce do budoucna. Na tvém místě bych ještě zkusila rodinnou poradnu.

Hakna55
Povídálka 44 příspěvků 01.03.18 19:25

V rodinné poradně jsme už byli. A ty jeho stavy nepřichází každý den. A nečekám, že by v každé rodině bylo pokaždé všechno sladěné a dokonalé. Každý má právo, na svoje slabé chvíle. Aspoň to je můj názor. Jinak bych s ním už dávno nebyla ;)

jasnahvezda
Kecalka 106 příspěvků 01.03.18 22:06

Když ti to neva, tak o.ka.Já choleriky nedávám. S jedním jsem žila a po několika letech se to tak rozvinulo, že už byla scéna snad obden. A to jsem taky flegmoš a zároveň citlivka. Měl by respektovat syna a přijmout ho tak, jak tom má. Je dospělej, může s tím vědomě pracovat, což chtít po klučinovi asi nelze.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 01.03.18 22:13

@Hakna55

Tak jsem si to pročetla včetně odpovědí, ale teď jsem teda v rozpacích, jestli si říkáš „no, však problémy jsou všude, není to takový děs“ - což na mě tak působí z tvých posledních odpovědí, nebo jestli teda je problém (syn se bojí, nemluví s partnerem, ty z toho býváš v slzách, necítíš se dobře), tak jak to popisuješ v tom prvním příspěvku.

No pokud máš v domácnosti introverty a extroverty dohromady, tak to vždycky bude někde skřípat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >